Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
16 stycznia 2020

Miasto podzieliło pieniądze dla twórców kultury

Miasto podzieliło pieniądze dla twórców kultury
fot. pixabay

Już wiadomo, do kogo trafią pieniądze na działalność kulturalną, artystyczną i upowszechnienia dóbr kultury w Jastrzębiu. W sumie z budżetu miasta przeznaczono na to kwotę ok. 40 tys. zł.

Lista osób, które otrzymały stypendium przedstawia się następująco:

Dr Piotr Siemko na pokazanie ikonografii Jastrzębia-Zdroju, przede wszystkim uzdrowiska, w formie albumu. Publikacja nieznanych lub mało znanych grafik, zdjęć, pocztówek. Prezentacja architektury uzdrowiska oraz innych obiektów z terenu Jastrzębia. Wypełnienie luki w ikonografii - uzupełnienie już istniejącej - 10.000,00 zł.

Witold Englender na przygotowanie, urządzenie i prowadzenie wystaw w Galerii „Ciasna” - 10.000,00 zł.

Stanisław Jarczok na zorganizowanie wernisażu prac malarskich przedstawiających dorobek artysty oraz wykonanie obrazów okolicznościowych na pamiątkę ważnych wydarzeń historycznych w Szerokiej - 5.000,00 zł

Franciszek Opyd na cykl spotkań z literaturą "Jastrzębianin dla Jastrzębian", publikację tomiku wierszy - 3.000,00 zł

Robert Orzechowski na wyprodukowanie płyty muzycznej wraz z książeczką podsumowującą 30 lat aktywności subkultury hip-hop w Jastrzębiu-Zdroju pod roboczym tytułem “SJZ HIP HOP HISTORY” - 10.000,00 zł

Ewelina Kuśka na przedsięwzięcie „W kręgu tradycji regionalnych” – zapoznanie najmłodszych mieszkańców z tradycjami regionalnymi, związanymi z życiem codziennym, tradycjami świątecznymi, formami grzecznościowymi, patriotyzmem regionalnym, nauką gwary poprzez zabawę oraz literaturę gwarową i bajkami, które występują jedynie na terenie Śląska - 2.000,00 zł

Polub i udostępnij
Czytaj też

18 tys. zł do wzięcia 18 tys. zł do wzięcia

Wzrasta wysokość diet wypłacanych przez miasto Wzrasta wysokość diet wypłacanych przez miasto

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Alicja19.01.2020 20:49

Co to będą za spotkania literackie, jeśli już w ich tytule występuję rażący błąd ortograficzny.

Gość17.01.2020 16:41

Dotychczasowe publikacje pana Siemki były bardzo profesjonalne. Natomiast wiersze kolejnego jastrzębskiego poety - zgroza. Kto mu powiedział, że rymy częstochowskie to poezja?

Gość17.01.2020 15:29

Wiersze pana Opyda powalają.

Gość17.01.2020 11:54

Publikacja nieznanych lub mało znanych grafik, zdjęć, pocztówek.

Mam nadzieję, że pan Siemko prześledził wszystkie publikacje oraz strony internetowy, że wie które są znane bardziej a które mniej:)

Gość17.01.2020 11:45

Ktoś kto uważa, że nie należy wydawać książek o naszej przeszłości nie szanuje historii miasta i ludzi z nim związanych. Trzeba dbać o przeszłość, aby mieć jakąś przyszłość. Masz pretensje o przyszłość to sam się zabierz za jej tworzenie, a nie ciągle narzekać.

gość17.01.2020 8:39

Ale hrabina szasta naszymi podatkami. Dla przedszkoli i szkół na istotniejsze sprawy nie ma a tu proszę - szasta jak swoimi.

Gość17.01.2020 7:45

Siemke stać, aby za własne pieniądze wydawać książki.

Pokaż wszystkie opinie (13)