Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
17 stycznia 2020

Górnicy będą protestować?

Górnicy będą protestować?
fot. pixabay

Na kopalnianych zwałach leży ok. 2,5 mln ton węgla. Jednocześnie nie maleje, a nawet zwiększa się ilość importowanego surowca zza wschodniej granicy. Górnicze organizacje związkowe grożą protestem.

Szef górniczej „Solidarności” Bogusław Hutek, apeluje do rządu o podjęcie działań, które ograniczą napływ zagranicznego węgla. Mówi, że jeśli takie nie zostaną podjęte, to górnicy zaczną protestować. Przewodniczący podkreśla, że nie może być tak, że elektrownie, które wcześniej zakontraktowały dostawy teraz albo się z nich wycofują, albo chcą negocjować ceny, w kierunku ich obniżenia.

Związkowcy alarmują, że zwały już są przepełnione. Jeśli sytuacja ta się nie zmieni, to konieczne będzie ograniczenie lub wstrzymanie wydobycia – wówczas pojawi się groźba utraty miejsc pracy.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Anna Hetman rozmawiała w Brukseli o środkach na regiony górnicze Anna Hetman rozmawiała w Brukseli o środkach na regiony górnicze

Ktoś chce przejąć polskie kopalnie? Ktoś chce przejąć polskie kopalnie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (66)
Xxx22.01.2020 19:40

Kopalnie to do muzeum .zaorać zasadzić ziemniaki i zapomnieć o smogu który jest winny śmierci i chorób Polaków.

Jędruś21.01.2020 9:13

Wam to już od tego metanu kompletnie w tych łbach poprzewracało. Za dużo przywilejów, za mało roboty!!

Mieszkaniec sjz20.01.2020 15:32

Zamknąć wszystkie kopalnie będą Wolne parkingi na osiedlach ! Życzę upadłości kopalni

Gość20.01.2020 7:01

Nadeszła regresja w gospodarce, to też da się odczuć. W Czechach na przykład na produkcji branży motoryzacyjnej od lutego do odwołania są robocze tylko 3 dni w tygodniu, a poniedziałek i piątek wolne. I jakoś nikt tam z tego powodu nie protestuje ani opon nie pali. Najbardziej roszczeniowi są tylko nasi górnicy. Zawsze.

Gość19.01.2020 16:27

Macie to co chcieliście. Nie protestować tylko całować w du@@ Matusiakow kolbow i pis

Gość19.01.2020 16:00

Gaz gaz gaz...... zobaczymy jak bedzie -15 to bedzie placz placz $$$$$

Gość19.01.2020 11:55

Zagórowski wróć!

Pokaż wszystkie opinie (66)