Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°16°
Wynajmij biuro od 2 zł
22 stycznia 2020

Nowy sprzęt w "Korfantym"

  • Nowy sprzęt w "Korfantym"
  • Nowy sprzęt w "Korfantym"
  • Nowy sprzęt w "Korfantym"
  • Nowy sprzęt w "Korfantym"
Więcej zdjęć:

Od 2018 roku twa realizacja projektu "Profesjonalne pracownie w Jastrzębiu-Zdroju 2”. Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego  w ramach tego projektu otrzymał nowoczesne wyposażenie pracowni  przedmiotowych: ekonomicznej, logistycznej i  gastronomicznej. Dzięki temu uczniowie mogą kształcić się w jak najlepszych warunkach.

Młodzież Korfantego kształcąca się  w zawodzie technik-logistyk otrzymała do dyspozycji 15 nowej generacji zestawów komputerowych z profesjonalnym oprogramowaniem,  dwie drukarki laserowe ze skanerem i kopiarką A4.

Natomiast z klas o specjalności technik-ekonomista korzysta z nowoczesnych 25 zestawów komputerowych również z profesjonalnym oprogramowaniem  oraz drukarkę ze skanerem i kopiarką A4.

Uczniowie z klas o profilu gastronomicznym, uczący się w zawodzie kucharz lub technik żywienia i usług gastronomicznych mogą podczas zajęć praktycznych korzystać z nowego sprzętu umożliwiającego wykorzystanie w gastronomi najnowszej technologii m. in.  nowoczesnego pieca konwekcyjno-parowego, pieca do gotowania sous vide, frytownicy,  szafy chłodniczej, bemara stacjonarnego oraz  zmywarki.

Doposażenie ww. pracowni będzie miało niewątpliwie wpływ na wzmocnienie konkurencyjności naszej młodzieży na rynku pracy oraz zapewni najwyższe standardy edukacyjne.

ZS 2

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak zrobić biznesplan? Uczą w "Korfantym" Jak zrobić biznesplan? Uczą w "Korfantym"

Najlepsi na Śląsku, wybitni w kraju Najlepsi na Śląsku, wybitni w kraju

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Gość24.01.2020 14:40

Super, wreszcie można uczyć się w normalnych warunkach

Gość22.01.2020 20:30

Bardzo dobrze, o absolwentów się nie martwcie - poradzą sobie

KitKat22.01.2020 16:53

Nowy sprzet, dostali etc - co tak bezosobowo. Nie ma darmowych obiadów, ktoś to chyba kupił? Od kogo ten dar? Na komputerach nie ma serduszek, co sie dzieje?!?!

Polak węgiel dwa bratanki22.01.2020 6:17

Słusznie. Teraz IT i turystyka będą utrzymywać miasto i napędzać rozwój.
Na absolwentów czekać będą krzemowy okrągły biurowiec a na najlepszych centrum biznesu, nauki i innowacji. Przyszłość Jastrzębia jawi się w jasnych barwach, wręcz poblyskuje jak flesz

Gość22.01.2020 6:15

"korzystać z nowego sprzętu umożliwiającego wykorzystanie w gastronomi najnowszej technologii"

No ale po co?

Przecież potem absolwenci i tak trafiają na zmywak.