Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
23 stycznia 2020

Górnicy mogą bezpłatnie zbadać się w kierunku raka

Górnicy mogą bezpłatnie zbadać się w kierunku raka
fot. pixabay

Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej, którzy ukończyli 50 lat będą mogli skorzystać z bezpłatnego programu pod nazwą „Profilaktyka i wczesne wykrywanie raka prostaty dla Pracowników JSW SA

Rak  prostaty jest najczęstszym nowotworem złośliwym u mężczyzn w Europie oraz stanowi drugą przyczynę zgonów w Polsce. Ponad 4 tys. Polaków w tym roku umrze z tego powodu. Te statystyki nie pozostawiają wątpliwości, konieczne jest podjęcie działań mających na celu wczesne wykrycie choroby.  

- Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej, którzy ukończyli 50 lat będą mogli skorzystać z bezpłatnego programu pod nazwą „Profilaktyka i wczesne wykrywanie raka prostaty dla Pracowników JSW SA” realizowanego przez Fundację JSW we współpracy z naszym Szpitalem. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 32 756 48 30 - mówi Marcelina Kowalska, rzecznik prasowy szpitala.

Co więcej Fundacja JSW SA  dodatkowo wesprze Szpital w trudnej walce o zdrowie mieszkańców naszego regionu, poprzez zakup kompletnej wieży laparoskopowej z oprzyrządowaniem. Dzięki temu urządzeniu możliwe będzie przeprowadzanie pełnego spektrum operacji laparoskopowych m.in.laparoskopowej  prostatektomii radykalnej, która jest uznana przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia raka stercza.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W JSW nie ma już siły wyższej W JSW nie ma już siły wyższej

Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Górnik 25.01.2020 0:25

Dobry pomysł ale, moim zdaniem lepszym wyjściem byłoby, gdyby górnicy którzy mieliby przepracowane przykładowo min 3 bądź 5 lat w górnictwie powinni mieć takie same prawa do badań.

Gość24.01.2020 15:55

Kolejny bzdurny pomysł

Miro24.01.2020 7:08

to badanie powinno być robione obowiązkowo po 30 roku życia!!!

Gość24.01.2020 5:50

"Górnicy po 50 roku życia?
W tym wieku są już emerytami."

I tu jesteś w błędzie albowiem górnik to stan umysłu. Chociaż właściwie to jego całkowitego braku.

Gość 23.01.2020 19:44

Wydaje mi się że takie badania powinny być robione o wiele szybciej niż po ukończeniu 50 roku życia.

Emeryt23.01.2020 15:04

Takie badania w tyle sobie wsadzić

Gość23.01.2020 13:49

Górnicy po 50 roku życia?
W tym wieku są już emerytami.

Gość po raku23.01.2020 13:14

Ależ mi to pomoc po 50 chore państwo chory kraj... Takie profilaktyczne badania nie tylko na raka prostaty powinny być wykonawane w każdym wieku i dla wszystkich. Wciskacie sama chemię do żarcia. A wy matoły co uważacie że od picia gorzoly to się robi to żyjcie dalej ta mysla. Ja zachorowałem w wieku 25lat na złośliwego raka lecz udało mi się go pokonać.

Gość23.01.2020 12:37

@abc

"a co ma praca gornika do picia?"

Podczas ostatniego palenia opon postulowano, aby picie w pracy wpisać do konstytucji jako przywilej górniczy.

OLO23.01.2020 12:28

Ci co piszą te komentarze proponuję wam profilaktyczniee badanie mózgu jeżeli oczywiście takowy posiadacie!

Pokaż wszystkie opinie (15)