Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°13°
23 stycznia 2020

Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego wyrobisz w urzędzie

Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego wyrobisz w urzędzie
fot. Policja.pl

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest niezbędna w przypadku wyjazdu za granicę i korzystania z publicznej służby zdrowia. Będzie można wyrobić ją w jastrzębskim magistracie.

W urzędzie miasta będzie można wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).29 stycznia i 20 lutego na sali obsługi interesanta zostaną przygotowane dwa stanowiska, gdzie w godzinach od 9.00 do 14.30 dyżurować będą pracownicy Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia - Delegatury z Rybnika.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Gość27.01.2020 14:08

Ufażam, że taki óżond miejski tesz powinien pszyjeszdżać do tej ópadajoncej osady gurniczej raz w miesioncó.

Gość27.01.2020 12:15

@Sztandar Młodych

Dokładnie.

W takich, za przeproszeniem, Czechach to kartę europejskiego ubezpieczenia zdrowotnego dostaje się od razu.

j26.01.2020 12:01

Biuro objazdowe zawitało do tej upadającej osady górniczej to następny poziom degradacji tego grajdołka .

Gość26.01.2020 8:03

jaja sobie z ludzi robią...

Sztandar Młodych25.01.2020 18:40

"Konieczne są dwa komputery oprogramowaniem, urządzenia do wytworzenia takich kart, etaty. "

Po co? Taka karte powinien otrzymac kazdy ubezpieczony automatycznie.
Tak mowi prawo europejskie. Te bieganie za karta do tylko i wylacznie fanaberia NFZ by powolac i utzrymywac dodatkowe wydzialy i pracownikow.
W Niemczech jest to rewers normalnej karty ubezpieczeniowej, ktora dostaje sie od kasy chorych (zwykle prywatnej formy), gdzie czlowiek sie ubezpieczyl.
Nie trzeba donikad chodzic, zbierac zaswiadczen czy oswiadczen (ode mnie NFZ chcial oswiadczenia od pracodawcy, ze ten bedzie placil skladke, w przeciwnym wypadku wydaliby karte wazna miesiac).

do @xyz25.01.2020 14:19

Dlaczego tylko prze dwa dni? Co to za zarząd miasta, który nie potrafi obsługiwać swoich mieszkańców.
Do Gość 24.01 23:56. Nie chodzi o pomieszczenie tylko o zgodę wojewody na utworzenie takiego punktu. Konieczne są dwa komputery oprogramowaniem, urządzenia do wytworzenia takich kart, etaty.
ZANIM COŚ NAPISZESZ ZASTANÓW SIĘ, BO SIĘ OŚMIESZASZ.

mrv25.01.2020 9:33

A może by tak jeszcze w urzędzie utworzyć punkt przyjęć programu "Czyste Powietrze"? Wszyscy narzekają na smog, ale żeby cokolwiek coś w tym zakresie załatwić ludzie muszą tracić dzień na wyjazd do Katowic lub Bielska. Żory i Racibórz ten problem rozwiązały.

Gość24.01.2020 23:56

Zamiast OWN i wybiegu psów mogła wybudować budynek i umieścić tak filie ZUS, NFZ i ten miejski ośrodek Kultury a nie płacić tyle milionów za dzierżawę kina Centrum i paru sal. TYsiące młodych z tej sypialni wyjechało a tu nadal prezydent i kilka set pracowników w magistracie. Brakuje nam odpowiedniego gospodarza. Mamy sygnalistów i portierów.

Podatnik24.01.2020 22:02

Jakiś czas temu na stronie RCKiK w harmonogramie wyjazdów ambulansu do poboru krwi nie było naszego miasta. Zadzwoniłem kiedy spodziewają się tu przysłać takowy ambulans. Padła odpowiedz ze Urząd Miasta Jastrzębia-Zdroju nie wystosował takiego zapotrzebowania. Czyli wszystkie akcje w UM i miesicie są robione pod urzędasów leniwców?

Do Gość Dziś o 7:2024.01.2020 21:13

Jakiś leber z UM potrzebuje dla siebie i rodziny tego to zorganizowali na miejscu.

Pokaż wszystkie opinie (20)