Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
24 stycznia 2020

JSW wspiera schronisko dla bezdomnych Caritas

JSW wspiera schronisko dla bezdomnych Caritas
fot. JSW S.A.

Fundacja JSW wsparła Schronisko dla Bezdomnych prowadzone przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Dzięki darowiznom od Fundacji zakupiono samochód transportowy i sfinansowano wyposażenie przygotowanych w Schronisku miejsc z usługami opiekuńczymi.

Uroczyste przekazanie samochodu odbyło się w czwartek 16 stycznia w Dąbrowie Górniczej-Ząbkowicach, gdzie znajduje się Schronisko dla Bezdomnych. W uroczystości – obok biskupa sosnowieckiego ks. Grzegorza Kaszaka, udział wzięli m.in. Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. Pracy i Polityki Społecznej, Gabriel Cyrulik, członek zarządu Fundacji JSW i Katarzyna Dutkiewicz, koordynator Biura Zarządu Fundacji JSW.

- Podczas uroczystości dyrektor sosnowieckiej Caritas, ks. Tomasz Folga podziękował przedstawicielom Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Fundacji JSW. Podkreślił też wielką wagę otrzymanej przez Caritas pomocy w tak ważnej, potrzebnej i trudnej zarazem działalności, jaką jest świadczenie pomocy osobom wykluczonym. Prezes Artur Wojtków podziękował wszystkim zaangażowanym w codzienne działania Caritas Diecezji Sosnowieckiej na rzecz osób bezdomnych, wyrażając równocześnie uznanie dla efektów wspólnych inicjatyw, skierowanych do najbardziej potrzebujących - chorych, niepełnosprawnych oraz samotnych osób - informuje JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy JSW straci miliony złotych? Czy JSW straci miliony złotych?

"Nie oczerniaj górnika". Apelują włodarze miast  [video] "Nie oczerniaj górnika". Apelują włodarze miast [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Górnik29.01.2020 22:06

"JSW wspiera schronisko dla bezdomnych Caritas" Nie tylko to ale inwestują po cichu w kościoły w okolicznych wsiach nie mających szkód górniczych.

Gość28.01.2020 6:29

"Zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych Mieszkańców do zadanie własne prezydenta."

Ja na przykład od czasu do czasu czuję się niezaspokojony.

Do kogo więc miałbym się zwrócić ze swoim libido?

Gość27.01.2020 13:35

Wiadomo,spółka państwowa, pieniądze z podatku od kopalń zabrane miastu więc płyną miliony do kleru. Mafia!

Gość27.01.2020 1:53

Finansowanie obowiazkow panstwa to zenada, finansowanie obowiazkow panstwa poza miejscem w ktorym firma dziala to juz skandal

ulka26.01.2020 14:33

Mężczyzn .a w sukience...???...wszystko wiadomo....złodziejstwo

gość25.01.2020 14:12

Zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych Mieszkańców do zadanie własne prezydenta. Chciała być prezydentem więc powinna mieć mieszkania socjalne i komunalne i na bieżąco je zasiedlać. Niestetu na bieżące sprzedawała mieszkania komunalne dotychczasowym najemcom za marne grosze.l Większość już dawno sprzedała jte mieszkania wykupione na własność na wolnym rynku, za wielkie kwoty i taki utworzyła się gerupa nowo bogackich. Nawet tego nie sprawdza czy dochowalio warunki umowy czy nie powinni zwrócić Miastu przyznanej niesłusznie dotacji z Budżetu MIasta!!!!

Adam24.01.2020 16:04

Spokojnie wielu bezdomnych więcej pije od nas z brzuszkami :)
Mamy także noclegownie w 2 przejściach podziemnych :D

Gość24.01.2020 15:54

Nie pomagają bezdomnym tylko wspierają klechow i pis

Tomi24.01.2020 15:36

Mój dobry kolega i znany przedsiębiorca z Jastrzębia chciał pomóc bezdomnym i zaoferował im pracę zarobkową wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem. Niestety propozycja nie została przyjęta ponieważ trzeba pracować.
Rozumiem bezdomnych chorych i niepełnosprawnych ale są także wśród nich tzw. zdrowe byki...ale robić się nie chce, bo po co skoro Państwo pomoże za darmochę.

Pokaż wszystkie opinie (17)