Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
27 stycznia 2020

Najwyższe emerytury są na Śląsku

Najwyższe emerytury są na Śląsku
fot. pixabay

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że najwięcej emerytalnych bogaczy mieszka na Śląsku. Rekordzista pobiera świadczenie w wysokości 16 tys. zł brutto.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych opublikował dane dotyczące świadczeń emerytalnych. Okazuje się, że  w naszym województwie znajduje się najwięcej osób, które pobierają emeryturę w wysokości powyżej 10 tys. zł brutto. Jest to 6 osób. Na drugim miejscu uplasował się stołeczne województwo mazowieckie z 5 osobami.  Wysokie emerytury są domeną mężczyzn. Inną cechą wspólną dla Polaków pobierających  tak wysokie świadczenia jest długi staż pracy 50-60 lat.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Śląski spis powszechny. Czy czujesz się Ślązakiem? [video] Śląski spis powszechny. Czy czujesz się Ślązakiem? [video]

Morawiecki: "Sytuacja na Śląsku jest pod kontrolą" Morawiecki: "Sytuacja na Śląsku jest pod kontrolą"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
C:WINDOWS_30.01.2020 7:05

Zawiść w takich sytuacjach najczęściej wynika z faktu, że nie zgadzamy się z konsekwencjami naszych decyzji życiowych. Niewłaściwie podjętymi staramy się obarczać wszyskich dokoła, lecz nie nas samych. Samo życie.

gość28.01.2020 13:50

wystarczyło być ratownikiem w górnictwie i pracować 30 lat by mieć 6 tys netto. dziwne to w czasach gdy kopalnie upadają.

KitKat28.01.2020 12:36

Jak zabieramy przywileje to wszystkim. Oskładkowali taksówkarzy i lekarzy w prywatnych gabinetach, dlaczego sędziowie to święte krowy? To na ich emerytury płacimy, górnicy jakieś składki odprowadzają a ich kopalnie podatki też płacą.

KitKat28.01.2020 12:36

Jak zabieramy przywileje to wszystkim. Oskładkowali taksówkarzy i lekarzy w prywatnych gabinetach, dlaczego sędziowie to święte krowy? To na ich emerytury płacimy, górnicy jakieś składki odprowadzają a ich kopalnie podatki też płacą.

TPW28.01.2020 10:17

Do Oko proroka:
A porównaj kwotę wolna od podatku przysługująca posłowi, a tobie. Posłowie szanowni 30000 zł, a szary człowiek 3000 zł. Oni nas nawet nie oszukują, nie ukrywają tego, że jesteśmy gorsi. A ogłupiony naród ogląda niskolotne seriale. Przekonałem się w 2015 roku podczas strajków w JSW, każdy był wystraszony i tłumaczył się kredytami i że nie może za dużo skakać. Pięknie naród zniewolili! Dostaliśmy wszystko na raty, by ugotować i utrzymać ludzi w ryzach. Człowiek musiał wyjechać, bo nie mógł na to patrzeć!

Oko proroka28.01.2020 8:51

Sędziowie nie odprowadzają składek do ZUS a biorą grube emerytury" stan spoczynku"

TPW28.01.2020 5:23

W Polsce propagowanie schematu finansowego piramidy jest prawnie zakazane. A, czy ZUS to nie jedna wielka piramida? Tam nie ma produktu, wypłaty uzależnione od wpłat nowych członków? Zakładając sytuacje ze od dziś w Polsce nikt nie podejmie pracy, co się stanie? Piramida upadnie

O w mordę28.01.2020 0:06

Niech powiedzą ile sędziowie mają emerytury , a tak przecież oni nie są na emeryturze tylko w stanie spoczynku z 75% ostatniej pensji !!!

Oko proroka27.01.2020 22:11

Tylko napiszcie ile górnik odprowadza składek do zusu

Podatnik do to sem ja27.01.2020 22:05

Jak zarabiasz sporo i odprowadzasz odpowiedni procent do ZUS to masz to co odłożysz. A zdziwią się ci co zarabiają krocie ale dostają to pod stołem w kopercie a składki od minimalnej krajowej odprowadzają.
A jeszcze inna sprawa to Polskie firmy w Czechach co zarabiają hoho ale składek ani w Czechach ani w Polsce nie odprowadzają. I zaraz ktoś napisze że to niemożliwe! Tak możliwe mam w rodzinie człowieka co tak zmarnował wedle mnie ale on se i tak chwali 15 lat harówki w czeskiej kopalni bez składek. I takie firmy dalej istnieją i zarabiają na naiwności.

Pokaż wszystkie opinie (23)