Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
30 stycznia 2020

"Korfanty" i prezydent podziękowali wolontariuszom

"Korfanty" i prezydent podziękowali wolontariuszom
fot. kb /jastrzebieonline

Jeszcze w świątecznym nastroju uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego, wystąpili w programie artystycznym dla wolontariuszy akcji charytatywnej Święta dla Wszystkich. Przygotowano 402 paczki, które trafiły do potrzebujących.

W okresie przedświątecznym w ponad 100 wolontariuszy kwestowało w sklepach na terenie Jastrzębia. Młodzież i dorośli zbierali od klientów produkty spożywcze, które zostały ofiarowane potrzebującym mieszkańcom.

- W tym roku przygotowaliśmy 402 paczki. Jest to więcej, niż rok wcześniej, kiedy rozdaliśmy 350 paczek. Serdecznie dziękuję wolontariuszom za ich udział w przedsięwzięciu. To dzięki ich pracy i zaangażowaniu pomoc trafiła do potrzebujących - mówiła Alina Chojecka, koordynator zbiórki.

Prezydent Anna Hetman również obecna podczas uroczystości skierowała słowa podziękowania zarówno do darczyńców, jak i wolontariuszy.

- Poświęciliście swój czas, aby pomagać. To dzięki Wam można powiedzieć, ze dobro czyni dobro. Bezinteresowne działanie na rzecz drugiego człowieka jest istotą wolontariatu. Cieszy to, że zdecydowaliście się właśnie na taką aktywność i że jest ona często wybierana właśnie przez młodych ludzi - mówiła prezydent Anna Hetman.

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego Ewa Mentel podkreślała, że szkoła jest otwarta na wszelkie działania charytatywne i wspiera uczniów w akcjach na rzecz potrzebujących. Uczniowie chętnie włączają się w Święta dla Wszystkich, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz inne przedsięwzięcia.

Do akcji włączyły się jastrzębskie szkoły:  ZS1, ZS2, ZS3, ZS4, ZS5,  ZS6, ZSH, SP3, SP3, SP4, SP5, SP18.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Koniec nauki. Czas na wakacje! Koniec nauki. Czas na wakacje!

Po wakacjach uczniowie wracają do szkół Po wakacjach uczniowie wracają do szkół

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Gość30.01.2020 19:17

Wspaniala akcja! Wiecej takich.