Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-1°
31 stycznia 2020

5 mln zł długu do spłacenia. Kiedy oddadzą? Nie wiadomo

5 mln zł długu do spłacenia. Kiedy oddadzą? Nie wiadomo
fot. pixabay

Ponad 5 mln złotych mają do spłacenia względem miasta mieszkańcy lokali socjalnych i komunalnych. Jest to kwota główna oraz należne odsetki z tytułu niepłacenia czynszu.

Przewodniczący Społecznej Komisji Mieszkaniowej radny Ryszard Piechoczek podsumował rok działalności komisji. Niestety, jak co roku istotne miejsce w tym zestawieniu zajmują należności z tytułu niezapłaconych czynszów przez lokatorów mieszkań socjalnych i komunalnych. Za 2019 rok ogółem wyniosły 5, 431 mln zł, przy czym 2,86 mln zł to należność główna, a 2,574 mln zł to naliczone odsetki.

Mieszkania socjalne zamieszkują osoby, których nie stać na wynajęcie lub zakup mieszkania. Mają minimalne dochody lub nie osiągają ich wcale. Często nie pracują. Nierzadko są eksmitowani z mieszkań zarządzanych przez spółdzielnie mieszkaniowe. Natomiast mieszkania komunalne przyznawane są osobom, posiadającym dochody, jednak ich wysokość nie pozwala na zaciągnięcie kredytu hipotecznego lub zakup własnego lokum.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy da się płacić mniej za kino? Czy da się płacić mniej za kino?

Zmarli lub ukrywają się. Są winni w sumie ok. 262 tys. zł. Zmarli lub ukrywają się. Są winni w sumie ok. 262 tys. zł.

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
gość04.02.2020 19:06

Niektórzy przyzwyczaili się, że wszystko im się należy za darmo i to jest skutek - bloki przy ul. Gagarina i ul. Stodoły.. Mieszkania socjalne i komunalne powinni otrzymywać tylko ci co gwarantują opłacanie czynszu. Niech odrobiają zaległości. Stawka za godzinę pracy - 17 zł. Na ul. Gagarina dostali nowe bloki za wielkie miliony i teraz jeszcze do patoli mamy dokładać kolejne miliony z naszych podatków> Kupić kontenery i wysiedlić zalegających a mieszkania zostaną dla ludzi, którzy chętnie je zagosspodarują i będą płacić czynsz.
.

Zołza z Zofiófki04.02.2020 16:32

Zwykłego Kowalskiego banki , komornicy i US ciągają za ,,1,,złotówkę ,bo nie zapłacił w terminie albo go wywalili z pracy i nie ma z czego spłacać!
Socjal ma lepsze plecy od zwykłego pracującego zjadacza chleba???

Gość03.02.2020 15:43

A ja jestem za PO a też nie płacę moi rodzice byli za PZPR i też nie płacili a to te same partię tylko nazwy zmienione.

C:WINDOWS_03.02.2020 6:00

@s&d szczepionkowy faszyzm

"A do tego najeżdżanie na kopalnie..."

Jak można nie najeżdżać na kopalnie? Przecież to wrzód na zdrowym organiźmie społeczeństwa. Wieczne dopłacanie z budżetu na przywileje rodem z komunizmu, a o szkodach górniczych to już nawet nie wspomnę.

Nie ma mowy02.02.2020 15:54

Zwolennicy PiS nie będą niczego oddawać. Im się należy. Zwłaszcza teraz, gdy ceny poszły w górę. Już słychać przekleństwa zwolenników, bo się dowiedzieli, że to wina PO. O tym informuje ich I sekretarz POP PiS.

Pan koperta02.02.2020 15:10

Janusz nosacz pomóż biednym nie bądź obojętny

gość02.02.2020 10:40

Na mieszkania komunalne nie można zaiągnąć kreydtu ale można na nich zarobić. NIe tylko biedni dostają mieszkania, ale np. lekarze też. Ilu lokatorów ywkupiło już mieszkania korzystając z wielkich dotacji z budżetu miasta? Ilu z nich je sprzedało na wolnym rynku i zarobiło ale dotacji do budżetu miasta nie zwróciło??? Pracowników w magistracie w ostatnich latach przybyło ale robić się jeszcze nie nauczyło. Nikt od nich nie wymaga więc udają, że pracują. i tylko nasze podatki marnują!!!

Janusz Nosacz 01.02.2020 9:45

Ja wiem kiedy ! Nigdy !!

Do informacjia01.02.2020 8:06

Co z tego ze zglossi sie na 1000 lecia mieszkancy oraz wspolnota zglaszala pania co kota wyrzuca jedzecnie przez okno i wynosi .... co sie okazało nic nie zrobia bo to nic takiego.... byly imne przyklady zglaszania ale spoldzielnia i administrator ma to gdzieś ,

s&d szczepionkowy faszyzm01.02.2020 0:56

"kupno mieszkań (...) Daloby rowniez rokujacym rodzinom szanse na integracje a nie poglebianie upadku i izolacji w Szerokiej". Czy komuchy płacą ci za głoszenie takich dyrdymałów?
Sam sobie ich przygarnij i "dostosuj". Co za lewackie brednie... Że tez moderator to puszcza...
A do tego najeżdżanie na kopalnie... weź się głąbie wyprowadź i nie truj forum pod różnymi nickami.

Pokaż wszystkie opinie (35)