Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
TEB
3 lutego 2020

Ratował górników z "Zofiówki". Teraz potrzebuje pomocy

Ratował górników  z "Zofiówki". Teraz potrzebuje pomocy
fot. kb /jastrzebieonline

Dwa lata temu cała Polska żyła tragedią na kopalni „Zofiówka”. Na miejscu niemalże natychmiast zjawili się ratownicy. Jeden z nich - Zbyszek, nie zawahał się zaryzykować swojego życia. Teraz sam potrzebuje pomocy.

O ratowniku górniczym, który zmaga się z ciężką chorobą piszą jego przyjaciele:

Nie możemy się pogodzić z tym, że taka osoba, jak Zbyszek usłyszała taką diagnozę. To niesprawiedliwe i niewdzięczne, jak los odpłaca się za jego dobroć i szacunek dla świata i drugiego człowieka. A takiego, jak Zbyszek nie można zastąpić. Należy on do naszej rodziny górniczej. Kiedy 2 lata temu w maju doszło do tąpnięcia w kopalni "Zofiówka" Zbyszek  był jednym z pierwszych zastępowych, który ruszył wraz ze swoim zastępem ratowniczym na pomoc kolegom uwięzionym w czeluściach kopalni. Teraz Zbyszek sam musi walczyć o życie.

Lekarze w październiku zdiagnozowali u niego guza mózgu. Była operacja i szok, kiedy przyszły wyniki badań - glejak wielopostaciowy IV stopnia. Walka z tym guzem jest zacięta i niesprawiedliwa, ale wszyscy wierzymy, że im szybciej Zbyszek podejmie leczenie, tym jest większa szansa na wygraną. Musi wygrać, bo ma dla kogo. Zbyszek ma kochaną żonę i  wspaniałe dzieci. Czekamy na kosztorys immunoterapii z Niemiec, ale już teraz wiemy, że koszta będą ogromne. Dlatego z całego serca prosimy o wsparcie dla Zbyszka.

Jeśli chcesz wesprzeć Zbigniewa możesz to zrobić na portalu charytatywnym

Polub i udostępnij
Czytaj też

Seniorze! Masz problem zadzwoń Seniorze! Masz problem zadzwoń

Ciepły posiłek dla medyków. Uruchomiono zrzutkę Ciepły posiłek dla medyków. Uruchomiono zrzutkę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
C:WINDOWS_06.02.2020 6:18

@EMERYT

"to mnie krew zalewa"

Ty to musisz chyba przez cały czas zalany chodzić?

romek05.02.2020 14:38

Komu jak komu ale takim ludziom jak pan Zbyszek po prostu nalezy się pomoc

Gość05.02.2020 6:58

Bo dobry mieszkaniec ziemi to taki co płaci podatki,bierze kredyty,choruje i kupuję drogie lekarstwa i taki co chodzi głosować na nierobów bo mu wmówili że to jego obowiązek.

s&d szczepionkowy faszyzm05.02.2020 2:57

Terapie są drogie, bo trzeba firmy farmaceutyczne utrzymać.
Naturalne lekarstwa i zioła są tanie i skuteczne (lub proste substancje - "Ukryte terapie"). Dlatego tak znienawidzone przez big pharmę....

Gość04.02.2020 13:21

Emeryt 12.23 jakich wspólnych pieniędzy ? Przecież podatnicy płacą na twoją wysoką emeryturę.A koszt immunoterapii to zapewne około 1 miliona złotych i to zmienne bo płaci się w dolarach a kurs wiadomo jest różny.

Gość04.02.2020 13:12

Glejak pod tą postacią jest nieuleczalny niestety nie rozumiem polityków piszących jadem nienawiści w tych okolicznościach tutaj pod tym tematem .Pieniądze niczego już nie zmienią a chory kolega niech szybko załatwia sprawy typu kredyty ,konto bankowe, upoważnienia by rodzina nie miała po wszystkim problemu.

Gość04.02.2020 12:42

Módlmy się.

Modlitwa jest mu teraz bardziej potrzebna, niż pieniądze.

Bowiem tylko przez brak wiary chorujemy oraz za zbyt małe datki na niedzielną tacę. Amen.

EMERYT04.02.2020 12:23

A ja emeryt górniczy ,który wyjechał w Polskę w pierwszym miesiącu emerytury uważam,że ten Pan powinien być leczony z naszych pieniędzy wspólnych,bo On już zrobił dla nas wiele, zamiast Rydzykowi państwo polskie powinno dawać takim ludziom.Jak ja słyszę,że minister zdrowia znowu pojechał z daniną do Torunia to mnie krew zalewa.

Cuc03.02.2020 23:49

3maj się Amigo

Lokator 03.02.2020 21:57

Nie czytaj tych bzdurnych komentarzy ,większość normalnych ludzi trzyma za ciebie kciuki ,pozdrowienia od braci górniczej .

Pokaż wszystkie opinie (29)