Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -11°-15°
3 lutego 2020

Ratował górników z "Zofiówki". Teraz potrzebuje pomocy

Ratował górników  z "Zofiówki". Teraz potrzebuje pomocy
fot. kb /jastrzebieonline

Dwa lata temu cała Polska żyła tragedią na kopalni „Zofiówka”. Na miejscu niemalże natychmiast zjawili się ratownicy. Jeden z nich - Zbyszek, nie zawahał się zaryzykować swojego życia. Teraz sam potrzebuje pomocy.

O ratowniku górniczym, który zmaga się z ciężką chorobą piszą jego przyjaciele:

Nie możemy się pogodzić z tym, że taka osoba, jak Zbyszek usłyszała taką diagnozę. To niesprawiedliwe i niewdzięczne, jak los odpłaca się za jego dobroć i szacunek dla świata i drugiego człowieka. A takiego, jak Zbyszek nie można zastąpić. Należy on do naszej rodziny górniczej. Kiedy 2 lata temu w maju doszło do tąpnięcia w kopalni "Zofiówka" Zbyszek  był jednym z pierwszych zastępowych, który ruszył wraz ze swoim zastępem ratowniczym na pomoc kolegom uwięzionym w czeluściach kopalni. Teraz Zbyszek sam musi walczyć o życie.

Lekarze w październiku zdiagnozowali u niego guza mózgu. Była operacja i szok, kiedy przyszły wyniki badań - glejak wielopostaciowy IV stopnia. Walka z tym guzem jest zacięta i niesprawiedliwa, ale wszyscy wierzymy, że im szybciej Zbyszek podejmie leczenie, tym jest większa szansa na wygraną. Musi wygrać, bo ma dla kogo. Zbyszek ma kochaną żonę i  wspaniałe dzieci. Czekamy na kosztorys immunoterapii z Niemiec, ale już teraz wiemy, że koszta będą ogromne. Dlatego z całego serca prosimy o wsparcie dla Zbyszka.

Jeśli chcesz wesprzeć Zbigniewa możesz to zrobić na portalu charytatywnym

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hospicjum apeluje o pomoc! Hospicjum apeluje o pomoc!

Jesteś w trudnej sytuacji? Zadzwoń Jesteś w trudnej sytuacji? Zadzwoń

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
C:WINDOWS_06.02.2020 6:18

@EMERYT

"to mnie krew zalewa"

Ty to musisz chyba przez cały czas zalany chodzić?

romek05.02.2020 14:38

Komu jak komu ale takim ludziom jak pan Zbyszek po prostu nalezy się pomoc

Gość05.02.2020 6:58

Bo dobry mieszkaniec ziemi to taki co płaci podatki,bierze kredyty,choruje i kupuję drogie lekarstwa i taki co chodzi głosować na nierobów bo mu wmówili że to jego obowiązek.

s&d szczepionkowy faszyzm05.02.2020 2:57

Terapie są drogie, bo trzeba firmy farmaceutyczne utrzymać.
Naturalne lekarstwa i zioła są tanie i skuteczne (lub proste substancje - "Ukryte terapie"). Dlatego tak znienawidzone przez big pharmę....

Gość04.02.2020 13:21

Emeryt 12.23 jakich wspólnych pieniędzy ? Przecież podatnicy płacą na twoją wysoką emeryturę.A koszt immunoterapii to zapewne około 1 miliona złotych i to zmienne bo płaci się w dolarach a kurs wiadomo jest różny.

Gość04.02.2020 13:12

Glejak pod tą postacią jest nieuleczalny niestety nie rozumiem polityków piszących jadem nienawiści w tych okolicznościach tutaj pod tym tematem .Pieniądze niczego już nie zmienią a chory kolega niech szybko załatwia sprawy typu kredyty ,konto bankowe, upoważnienia by rodzina nie miała po wszystkim problemu.

Gość04.02.2020 12:42

Módlmy się.

Modlitwa jest mu teraz bardziej potrzebna, niż pieniądze.

Bowiem tylko przez brak wiary chorujemy oraz za zbyt małe datki na niedzielną tacę. Amen.

EMERYT04.02.2020 12:23

A ja emeryt górniczy ,który wyjechał w Polskę w pierwszym miesiącu emerytury uważam,że ten Pan powinien być leczony z naszych pieniędzy wspólnych,bo On już zrobił dla nas wiele, zamiast Rydzykowi państwo polskie powinno dawać takim ludziom.Jak ja słyszę,że minister zdrowia znowu pojechał z daniną do Torunia to mnie krew zalewa.

Cuc03.02.2020 23:49

3maj się Amigo

Lokator 03.02.2020 21:57

Nie czytaj tych bzdurnych komentarzy ,większość normalnych ludzi trzyma za ciebie kciuki ,pozdrowienia od braci górniczej .

Pokaż wszystkie opinie (29)