Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°12°
4 lutego 2020

Najlepsi uczniowie "Korfantego" dostaną pracę

Najlepsi uczniowie "Korfantego" dostaną pracę
fot. ZS2

Najlepsi absolwenci „Korfantego” nie muszą martwić się o pracę. Zostaną od razu zatrudnieni przez pracodawców. Uczniowie klas w zawodzie magazynier-logistyk i technik logistyk już w czasie nauki mogą praktycznie doskonalić swoje umiejętności zawodowe.

Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego zawarł umowę patronacką z Centrum Dystrybucji Błysk. Jej głównym celem jest podnoszenie jakości kształcenia w zawodach magazynier-logistyk i technik logistyk. Uczniowie jastrzębskiej szkoły będą korzystać  z zajęć praktycznych i praktyk zawodowych w firmie Błysk.

- Celem patronatu jest podniesienie jakości praktycznego kształcenia zawodowego, nabycie umiejętności przydatnych na rynku pracy oraz przygotowanie absolwentów do podjęcia zatrudnienia poprzez wspólne inicjatywy szkoły i Centrum Dystrybucji Błysk. Ma to przyczynić się do lepszego poznania przez młodzież środowiska pracy i udoskonalenia umiejętności praktycznych związanych z zawodem - mówi dyrektor „Korfantego” Ewa Mentel.

ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego realizuje przygotowanie zawodowe w oparciu o współpracę z pracodawcami w zakresie szeroko rozumianych zawodów o charakterze usługowym. Dzięki temu młodzi ludzie szybciej odnajdują się na rynku pracy. Część z nich już na tym etapie może być zauważona przez przyszłych pracodawców. Co wskazuje na to, że droga kształcenia zawodowego bywa bardziej efektywna, niż szkolnictwo ogólnokształcące, nie dające konkretnych kwalifikacji.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uczennica "Korfantego" wygrała konkurs gastronomiczny Uczennica "Korfantego" wygrała konkurs gastronomiczny

Ekonomista z "Korfantego" laureatem konkursu Ekonomista z "Korfantego" laureatem konkursu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Gość 05.02.2020 0:09

Już to widzę

Gość04.02.2020 9:22

I to jest dobra szkoła!

Tomasz04.02.2020 9:08

No to zabłysną!

Gość04.02.2020 8:01

Super.

Kleryk na czasie04.02.2020 7:14

Ale prestiż.