Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°18°
4 lutego 2020

Najlepsi uczniowie "Korfantego" dostaną pracę

Najlepsi uczniowie "Korfantego" dostaną pracę
fot. ZS2

Najlepsi absolwenci „Korfantego” nie muszą martwić się o pracę. Zostaną od razu zatrudnieni przez pracodawców. Uczniowie klas w zawodzie magazynier-logistyk i technik logistyk już w czasie nauki mogą praktycznie doskonalić swoje umiejętności zawodowe.

Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego zawarł umowę patronacką z Centrum Dystrybucji Błysk. Jej głównym celem jest podnoszenie jakości kształcenia w zawodach magazynier-logistyk i technik logistyk. Uczniowie jastrzębskiej szkoły będą korzystać  z zajęć praktycznych i praktyk zawodowych w firmie Błysk.

- Celem patronatu jest podniesienie jakości praktycznego kształcenia zawodowego, nabycie umiejętności przydatnych na rynku pracy oraz przygotowanie absolwentów do podjęcia zatrudnienia poprzez wspólne inicjatywy szkoły i Centrum Dystrybucji Błysk. Ma to przyczynić się do lepszego poznania przez młodzież środowiska pracy i udoskonalenia umiejętności praktycznych związanych z zawodem - mówi dyrektor „Korfantego” Ewa Mentel.

ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego realizuje przygotowanie zawodowe w oparciu o współpracę z pracodawcami w zakresie szeroko rozumianych zawodów o charakterze usługowym. Dzięki temu młodzi ludzie szybciej odnajdują się na rynku pracy. Część z nich już na tym etapie może być zauważona przez przyszłych pracodawców. Co wskazuje na to, że droga kształcenia zawodowego bywa bardziej efektywna, niż szkolnictwo ogólnokształcące, nie dające konkretnych kwalifikacji.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Będzie rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Ahoj przygodo! Uczniowie na spływie kajakowym Ahoj przygodo! Uczniowie na spływie kajakowym

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Gość 05.02.2020 0:09

Już to widzę

Gość04.02.2020 9:22

I to jest dobra szkoła!

Tomasz04.02.2020 9:08

No to zabłysną!

Gość04.02.2020 8:01

Super.

Kleryk na czasie04.02.2020 7:14

Ale prestiż.