Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
4 lutego 2020

JSW: Nie będą skracać tygodnia pracy

JSW: Nie będą skracać tygodnia pracy
fot. pixabay

Jastrzębska Spółka Węglowa robi wszystko, aby zminimalizować skutki spowolnienia gospodarczego.  Firma przeżywa trudny czas, jednak kierownictwo zapewnia, że podjęto działania zaradcze.

Niesprzyjająca dla JSW sytuacja rynkowa panuje od około 6 miesięcy. Zarząd firmy podejmuje „pracę organiczną”, aby zminimalizować negatywne skutki spowolnienia.

- W czasie spowolnienia możemy podejmować działania łagodzące jego skutki i takie działania podejmujemy. Koncentrujemy się na tym, aby nie powtórzyć błędów sprzed wielu lat, kiedy odpowiedzią JSW na spowolnienie było zmniejszanie wydobycia, oszczędności wynikające z ograniczenia robót przygotowawczych albo skracanie tygodniowego czasu pracy. Owszem, były krótkotrwałe efekty pozytywne, ale w ostatecznym rachunku JSW traciła. Wchodziliśmy w okres koniunktury nieprzygotowani do korzystania z niej w możliwie największym stopniu. Z dotychczasowych informacji wynika, że najprawdopodobniej potrafiliśmy przełamać niekorzystny schemat działania - mówi prezes JSW Włodzimierz Hereźniak dla Solidarności Górniczej.

Optymistyczne dla spółki jest to, że odbiorcy zwracają się o dodatkowe ilości koksu i węgla koksowego. JSW jest przygotowana na spełnienie tych oczekiwań.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Badania nad górnikami w związku z COVID-19. Są bezpieczni? Badania nad górnikami w związku z COVID-19. Są bezpieczni?

Ceny węgla spadły o około 33 procent Ceny węgla spadły o około 33 procent

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (40)
Gość07.02.2020 12:54

@Gość 06.02.2020 6:48

Chyba ciebie pogło gościu. Emeryturke mam 7000 i teraz dorabiam ciężko pracując. Inna sprawa, że nic nie robię

Gość06.02.2020 6:48

Wszystkich emerytów z uprawnieniami zwolnić kto to widział żeby stare lebry na posadach blokowały młodzieży miejsca pracy.Dirobiles 25 to wynocha a jak nie to podnieść takiemu do 65.

haha05.02.2020 23:56

Wywalić zwiazki i biurowiec dac podwyzki dołowca bo ochłapy zarabiaja!

Byk05.02.2020 22:26

Pozwalniac połowe z biurowców bo siedza tam pociotki którzy maja stołki przylepione i tylko pensje drenują. Tak rozbuchanej administracji w kopalniach nie widziałem.

Śleper05.02.2020 21:08

A ja się pytam kiedy płacą czternastkę i dlaczego na raty !

C:WINDOWS_05.02.2020 13:29

Zagórowski wróć!

No i ZZ za bramę!

Idż na wybory pogoń narciarza05.02.2020 12:11

Mentalnie tkwimy w głębokich latach 70.
Jak w Misiu przy nadaniu paszportu:

Lądy i morza przemierzam
Kulę Ziemską z otwartym czołem
Polski mam paszport na sercu
Skąd pytam, skąd go wziąłem
A wziąłem go z dumy i trudu
Ze znoju codziennej pracy
Ze stali, z żelaza, z węgla
A węgiel to koks, to antracyt

ada05.02.2020 11:55

Spółka podjeła kroki zaradcze w postaci utworzenia nowych stanowisk Dyrektorskich w swojej siedzibie, dodatkowo zatrudniła kilka osób ze ścisłego grona rodzinnego.

Górnik pz05.02.2020 9:15

Przerost administracji. Szczególnie w Biurze Zarządu. Józef wracaj bo Deczko sprzeda spółkę !!!!!

Jooo04.02.2020 22:44

Haha co za koleś to napisał, wydobycie ograniczone bo problemy na przeróbce niezła ściema żeby tylko w media nie poszła fama że sa problemy w spółce...zmieniliście prezesa chcecie chapać kasę to robcie cos w tym kierunku żeby ktoś chapał nasz wungiel imbecyle

Pokaż wszystkie opinie (40)