Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-1°
5 lutego 2020

Kazał szukać policjantom zguby. Odpowie przed sądem

Kazał szukać policjantom zguby. Odpowie przed sądem
fot. pixabay

Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy z informacją, że skradziono mu portfel. Kazał policjantom szukać zguby. Za bezpodstawne wezwanie odpowie przed sądem.

W poniedziałek ok. godz. 20:25 Komenda Miejska Policji otrzymała zgłoszenie o kradzieży portfela. Mundurowi udali się pod wskazany adres.

- Na miejscu okazało się, że nie doszło do żadnej kradzieży, jastrzębianin zgubił swój portfel i żądał, aby mundurowi znaleźli jego zgubę. Tym razem jastrzębianin nie pozostał bezkarny. Policjanci sporządzili dokumentację, która zostanie przesłana do sądu celem ukarania mężczyzny - mówi asp. Halina Semik z KMP w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci przypominają, że niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych należy pamiętać o tym, że blokując telefon alarmowy, uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy. Zaangażowanie tych służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie pomoc jest potrzebna. Przypominamy treść artykułu 66 kodeksu wykroczeń:
§ 1. Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 złotych § 2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1 000 złotych - podkreśla policjantka.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Mógł stracić kilkadziesiąt tys. zł Mógł stracić kilkadziesiąt tys. zł

Policja zarekwirowała narkotyki Policja zarekwirowała narkotyki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!