Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°18°
BS Kredyt bez gwiazdek
5 lutego 2020

Kazał szukać policjantom zguby. Odpowie przed sądem

Kazał szukać policjantom zguby. Odpowie przed sądem
fot. pixabay

Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy z informacją, że skradziono mu portfel. Kazał policjantom szukać zguby. Za bezpodstawne wezwanie odpowie przed sądem.

W poniedziałek ok. godz. 20:25 Komenda Miejska Policji otrzymała zgłoszenie o kradzieży portfela. Mundurowi udali się pod wskazany adres.

- Na miejscu okazało się, że nie doszło do żadnej kradzieży, jastrzębianin zgubił swój portfel i żądał, aby mundurowi znaleźli jego zgubę. Tym razem jastrzębianin nie pozostał bezkarny. Policjanci sporządzili dokumentację, która zostanie przesłana do sądu celem ukarania mężczyzny - mówi asp. Halina Semik z KMP w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci przypominają, że niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych należy pamiętać o tym, że blokując telefon alarmowy, uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy. Zaangażowanie tych służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie pomoc jest potrzebna. Przypominamy treść artykułu 66 kodeksu wykroczeń:
§ 1. Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 złotych § 2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1 000 złotych - podkreśla policjantka.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja szuka tej kobiety. Ukradła towar za 600 zł Policja szuka tej kobiety. Ukradła towar za 600 zł

70-latek jechał rowerem mając 2 promile alkoholu 70-latek jechał rowerem mając 2 promile alkoholu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!