Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
5 lutego 2020

Mamy świetnych lekarzy w jastrzębskim szpitalu

Mamy świetnych lekarzy w jastrzębskim szpitalu
fot. kb /jastrzebieonline

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 ogłosi laureatów II edycji nagród stypendialnych, o które mogli ubiegać się lekarze rezydenci. Wyłoniono dwóch najlepszych medyków, spośród siedmiu zgłoszonych.

Laureatkami konkursu zostały dwie panie - Dominka Mrówka oraz Anna Szytenhelm. Pani Dominika pracuje w jastrzębskim szpitalu do 2016 roku na oddziale neurologii, gdzie zdobywa umiejętności z zakresu trombektomii mechanicznej. Jest to zabieg stosowany u pacjentów po udarze mózgu i polega na mechanicznym usunięciu skrzepu z naczynia krwionośnego. Natomiast pani Anna, jest rezydentem na oddziale neonatologii (od 2014 r).  Prowadzi między innymi szkolenia z zakresu resuscytacji niemowlaka. Jest pomysłodawczynią Balu Wcześniaka.

- Wybór wśród zgłoszonych rezydentów nie był łatwy. Wszyscy państwo spełniają wysokie wymagania merytoryczne. Są sumienni i dobrze znajdują się w zespołach. Odpowiedzialnie i z pasją podchodzą do swojej pracy. Gratuluję paniom laureatkom, ale także każdemu rezydentowi, który zaprezentował się przed nami - mówił dyrektor szpitala Robert Rychel.

Panie rezydentki – laureatki konkursu – otrzymają nagrodę, którą jest 1000 zł dodatku do pensji netto przez okres pół roku. Jak same deklarują pieniądze przeznaczą na dalsze doskonalenie zawodowe - kursy, szkolenia, literaturę fachową.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Koniec remontu poradni specjalistycznych w WSS nr 2 Koniec remontu poradni specjalistycznych w WSS nr 2

Szpital pyta o negatywne odczyny po szczepieniu na COVID-19 Szpital pyta o negatywne odczyny po szczepieniu na COVID-19

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
Pacjentka11.02.2020 19:06

Gratuluje Pani Dominice podejscie do pacjentA super... wszystko wytłumaczy... fantastyczny czlowiek...

Gość08.02.2020 12:42

Do Daniel Korczok, kręgosłupa szyjnego się nie operuje, rok, dwa i będzie to samo a lekarz powie ze juz wszystko zrobił i nie może pomóc.

Justa06.02.2020 22:12

Gratuluję Pani dr Dominice z całego serca.
Potwierdzam zaangażowanie i serdeczne podejście do pacjentów oraz ich rodzin.
Widać, że praca jaką wykonuje jest jej pasją.
Bardzo dziękuję za opiekę nad mamą i tatą.

Pieter06.02.2020 18:29

Chyba na oddziale dziecięcym...

XchloniakX06.02.2020 14:30

A ja z całego serca każdego dnia dziękuję doktorowi Miodonskiemu za uratowanie życia mojego męża!

j-wiki06.02.2020 14:06

Gratuluje Pani Dominiko.
Jestem takiego samego zdania jak pani "Była pacjentka"
Życzę dalszych sukcesów

stała pacjentka N-CH06.02.2020 8:33

wszyscy zasługują na szczere podziękowania...........lekarz to nie czarodziej że zrobi czary mary i wszyscy macie żyć.........każdego czeka ta odstania droga a nasi lekarze robią co mogą .Chwała im za to .

XxX05.02.2020 22:12

Lekarze super, szpitalne w pierwszej setce, sprzęt nowy , miliony na remont. Szpital za dobę chorego pacjenta dostaje 1000 zł . To dlaczego mamy największą umieralność w POlsce chodzi o wss nr2 ? Gdzie leży problem albo w czym leży problem ?

do Chj Dziś o 12:1905.02.2020 21:51

Jak przyszła mamuśka myśli ze jest księżną z wysp to i tak ja traktują tylko że jak wyrzutka z wysp. A Jak przyszła mamusia ma zachowanie ludzkie czyli czytaj nie narzeka nie wymyśla i normalnie sama podchodzi do reszty to i pielęgniarki traktują taka jak profesjonalną księżną.

Daniel Korczok05.02.2020 20:34

Neurochirurgia SUPER kregoslup szyjny operowany 25 listopad juz jestem prawie zdrowy nic nie boli .Dziekuje za profesjonalizm i wzorową opiekę

Pokaż wszystkie opinie (29)