Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
6 lutego 2020

Bez karty elektronicznej nie oddasz śmieci

Bez karty elektronicznej nie oddasz śmieci
fot. UM Jastrzębie / Aneta Czarnocka-Kanik

Koniec z papierowymi formularzami przyjęcia odpadów. Odwiedzając Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, należy zabrać ze sobą elektroniczną kartę.

Od stycznia 2020 r. zmieniły się zasady przyjmowania odpadów komunalnych, pochodzących z nieruchomości zamieszkałej, w punktach PSZOK na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój (GPZON przy ul. Dworcowej 17d, PSZOK przy ul. Norwida 34). Od teraz warunkiem korzystania z tego typu usług jest posiadanie karty PSZOK.


Karta jest wydawana właścicielowi nieruchomości zamieszkałej i służy do prowadzenia ewidencji oraz rozliczeń przekazywanych odpadów z tej nieruchomości. Zastępuje ona dotychczasowe papierowe formularze.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad wydawania i korzystania z kart PSZOK zostały określone w regulaminie. Wniosek o wydanie karty PSZOK można składać od 21 stycznia 2020 r. w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Podrzucanie odpadów pod śmietnikami jest niezgodne z prawem Podrzucanie odpadów pod śmietnikami jest niezgodne z prawem

Przejazdy za "0" zł dla wszystkich zagrożone. Ostre cięcia budżetowe Przejazdy za "0" zł dla wszystkich zagrożone. Ostre cięcia budżetowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
podatnik21.07.2020 8:54

Dlaczego na PSZOK-u w Szerokiej wyłączony jest wyświetlacz wagi u góry. Na wszystkch wagach czlowiek widzi ile waży jak wjeżdza na wagę a tam niestety nie. Uważam ze jest to celowe działanie, czy Urząd Miasta nie może wymusić na Transgorze by włączyli w końcu czytnik. Dopisują ile wejdzie, szczególnie BIO przywozone przez firmy, Miasto oszczędza na oświetleniu ulicznym a nie widzi jak pieniążki uciekają na PSZOKU. Czas najwyższy zainteresować się tą sprawą. Niech osoby odpowiedzialne w Urzędzie zrobia jakąs kontrolę i sprawdzą jak przyjezdzają auta, traktory z trawą i ile jest dopisane, to my mieszkańcy za to płacimy i prosimy o kontrole bez powiadamiania.

kazik29.06.2020 9:22

Jak nie można na dowód oddać odpady? mozna, a jak Ci nie przyjmie chlop na Szerokiej to załatwisz z tym kierowcą z GSM -u co zbiera odpady z bloków, dasz mu w łapę i zabierze Ci wszystko ile masz. Facet ma pieczątke z Górniczej Społdzielni i obraca nia na lewo i prawo. Wszystko i tak idzie na lokatorow.
A tak naprawdę to zalatwisz też z tym facetem z PSZOK-u chyba Wojtek się nazywa. On kasuje równo, kolega co ma firme budowlaną umawia sie z nim na zamknięcie PSZOK i daje mu w łape i ma odebrane. Za kase dzisiaj wszystko załatwisz, w końcu chlopina nie zarobi wiele to sobie dorobi.

Syl07.02.2020 8:12

Ta kobita na szerokiej oszukuje na wadze może coś z tym warto zrobić aby wyraźnie widzieć ile mamy kg przywlezionych

KitKat07.02.2020 7:10

Dlaczego na dowód nie można tego zrobić? Po co te chocki klocki?
Montujcie ludziska kamerki na osiedlach, cos mi sie wydaje, że znowu będzie podrzucanie śmieci na osiedla. I uwaga, i to będzie oznaka, że komuś zależy.
Czego sie nie chyci ta baba to s...li. Niech siedzi w domu i tylko wstęgi przecina.

Observer07.02.2020 0:08

A już miałem nadzieję, że będzie mniej śmieci w rowach.... Muszę przyznać rację sjz - łatwiej będzie zostawić na osiedlu koło śmietnika... Można było wysłać kartę, Dane właścicieli są w UM .... Urząd przyjazny obywatelom.

tik tak06.02.2020 23:51

Kto był, to wie jak to wygląda na Szerokiej. Ostatnio jak byłem, to już pani nie dzwoniła do UM, żeby potwierdzić moje dane i czy jestem mieszkańcem J-bia. Pani miała zeszyt i tam sprawdziła...a komputer obok :) :) :)
Waga malutka, z której wszystko spada, nigdy nie widziałem ile zważono
Pytanie, czy na tę kartę będzie mógł przywieźć odpady ktoś inny niż właściciel. Raczej nie, bo wydaje się dla właściciela, a nie na posesję. Więc dalej osobiście będę musiał jeździć. Jak raz syna wysłałem, to po pół godz. był po mnie bo mu nie przyjęli. I tak więcej spalę paliwa na jeżdżenie z Cisówki na szeroką, niż to warte
Całe życie z wariatami...

Podatnik06.02.2020 22:57

Portal a może byście podali dodatkowe szczegóły jakie obowiązują do końca marca?
To może ja napiszę. Do dnia ostatniego marca można oddawać odpady na dotychczasowych jak i na nowych zasadach a od 1 kwietnia tylko na nowych czyli z plastikiem.

Marek06.02.2020 21:24

Dojdzie do tego że ludzie szybciej wyrzuca śmiecie do lasu bo nikomu nie będzie chciało się stać po kartę
Chory pomysł

Hans06.02.2020 19:38

Takie idiotyczne pomysły doprowadza do wywozu śmieci do lasów.

abc06.02.2020 16:10

1 - nie mozna tego zalatwic przez ePUAP, 2 - trzeba podac wiele danych, ktorych nie chce podawac, 3 - nie mozna sprawdzic online z domu ile kg sie juz oddalo i ile jeszcze mozna oddac. Wniosek - totalna glupota wprowadzone przez kogos "na juz" bez myslenia. Szkoda gadac.

@Podatnik - Pani (chyba) Ewa wymiata, to fakt. W mojej skromnej opinii (oczywiscie moge sie mylic i absolutnie nie chce nikogo posadzac o nic nieuczciwego) waga oddawanych odpadow zalezy od humoru :-)

Pokaż wszystkie opinie (21)