Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
14 lutego 2020

Płacimy więcej za bilety przez... gapowiczów

Płacimy więcej za bilety przez... gapowiczów
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W czwartek Międzygminny Związek Komunikacyjny ogłosił wzrost cen biletów za przejazdy autobusami. Okazuje się, że powodem tego w dużej mierze mają być gapowicze.

MZK poinformował, że ceny biletów byłyby niższe, gdyby nie fakt, że ciągle bardzo duża liczba pasażerów nie zamierza płacić za przejazd.

- Rocznie MZK notuje prawie 10 tysięcy gapowiczów. Realnie liczba ta jest oczywiście znacznie większa, a utracone koszty z tym związane szacuje się na setki tysięcy złotych. To konkretne pieniądze, które pokrywają gminy oraz uczciwi pasażerowie kupujący bilety - wyjaśnia MZK.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Akcje (znowu) w dół. Będzie jeszcze gorzej? JSW: Akcje (znowu) w dół. Będzie jeszcze gorzej?

Uwaga! Drożeją bilety MZK Uwaga! Drożeją bilety MZK

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
GośćDziś o 7:52

W temacie, ciekawe ile z tej podwyżki będzie miał pkm?

tik takDziś o 5:57

U nas odpowiedzialność zbiorowa zaczyna dotyczyć wszystkiego, brak segregacji śmieci, komunikacja, podatki, czynsze.
Brawo wy

Mam nika16.02.2020 22:31

Skoro gapowicze wpływają na wysokość cen biletów.to informuje szanowne MZK że będzie ich coraz więcej. Kogo stać na jazdę tak droga komunikacja ?

gość15.02.2020 23:15

MIała być darmowa komunikacja dla wszystkich a ty znowu podwyżka? Dlaczego zwiększono zatrudnienie i storzono w 2019 roku nowy stołek dyrektorski dla zdegradowanej dyrektorki? Czy brakuje na jej pensję?

mieszkanka15.02.2020 20:03

Nie dajcie się nabrać specjalnie napisali ,że gapowicze wpływają na koszty żeby pasażerowie się na nich skupili a rzeczywistość jest inna. MZK chce mieć jeszcze więcej pieniędzy na płace i niezbyt mądre gospodarowanie.

szpilka15.02.2020 16:33

Gość 15:24 Masz 100% racji. Niech MZK udowodni tezę, że gapowicze wpływają na wzrost kosztów przewozu i konieczność podwyżki cen biletów. Jak zwykle, myślą że mają z idiotami do czynienia, a ludzie zamiast wkurzyć się na MZK, to będą mieli żal do gapowiczów. MZK chyba zatrudnił kogoś od propagandy, może z TVP..?

Gość15.02.2020 15:24

To znaczy w jaki sposób gapowicze przyczyniają się do podwyżki cen biletów? Jeździ ich (gapowiczów) ponad 50 osób w jednym autobusie na każdej lini i autobus jest przez to tak dociążony że pali o 20 litrów więcej na 100/km niż bez tych gapowiczów?? Co za cymbał wymyślił te bzdety?

Pokaż wszystkie opinie (30)