Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°
15 lutego 2020

Czy w JSW doszło do nieprawidłowości? Dochodzenie TVN. Dzisiaj program [video]

Czy w JSW doszło do nieprawidłowości? Dochodzenie TVN. Dzisiaj program [video]
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Dzisiaj w sobotę bohaterem reportażu telewizji TVN 24 będzie Jastrzębska Spółka Węglowa. Reporterzy podejmą próbę odpowiedzi na pytanie czy doszło tam do nadużyć i nieprawidłowości na dużą skalę.

O tym, do jakich wniosków doszedł były audytor Jastrzębskiej Spółki Węglowej Adam Milewski będzie można dowiedzieć się z programu śledczego telewizji TVN 24 „Superwizjer” - emisja dzisiaj, w sobotę o godz. 20:00.

JSW to jedna z największych firm w swojej branży. Działa w niej ponad 60 związków zawodowych, w tym NSZZ Solidarność. Okazało się, że ustalenia Adama Milewskiego mogą być nie na rękę wielu wpływowym osobom.

Zwiastun TVN24

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Trzeba zamknąć to górnictwo" "Trzeba zamknąć to górnictwo"

Jastrzębski Węgiel lepszy od Mińska Jastrzębski Węgiel lepszy od Mińska

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (76)
Pracownik JSW19.02.2020 15:18

Kto pracuje w JSW to widzi tą patologię związkową na co dzień. Tak samo jak wszyscy wiedzą, że aby dostać się pod kopalnię to trzeba zapisać się do Solidarności. Tak samo było z oddelegowaniem na zakład przeróbczy na KWK Budryk : Dziwnym trafem i zbiegiem okoliczności był fakt , że z 28 oddelegowanych pracowników 26 było z Jedności pomimo, że ZZ Jedność ma kilkukrotnie mniej członków niż inne związki. To był przypadek ? Dlaczego tak boją się ZZ jedność w spółce ? Bo wyciąga właśnie te brudy na światło dzienne dlatego chcą go zniszczyć i nie pozwalają mu się rozwijać na równych zasadach. Członkowie Jedności są zastraszani i nie raz sam tego doświadczyłem. Najgorsze jest to, że zarząd JSW z tymi związkami kolaboruje.

Gość17.02.2020 11:13

@Górnik ścianowy

"I dawno by było jak na silesi w Czechowicach"

Ale, że co, że źle tam jest? Ludzie są zatrudnieni, nie zwalniaja się, nie palą opon, a kopalnia przynosi zyski. Źle?

Górnik ścianowy17.02.2020 9:50

Ale gdyby nie te Związki Zawodowe to by z nami robili co by chcieli. Bo nie wierzę ze ktoś z pracowników by sam poszedł do dyrektora danej kopalni czy prezesa i sie upominał o swoje prawa. Bo by była gadka jak u prywaciarza... nie podoba się robota to proszę się zwolnić.
I dawno by było jak na silesi w Czechowicach czterobrygadówka i robota na okrągło a w tygodniu wolne.

Wiem co piszę bo robiłem kupe lat w górnictwie po firmach(czechy też)

Jastrzebianin 16.02.2020 23:54

Związki to zło a górnicy są naiwni ze to niby związki są dla nich . Szajka zrobiła sobie dobry interes nic nie robią , a górnik naraża życie zjeżdżając w dół gdzie związkowca nie widać . Czytając komentarze sadze ze pełno trolli związkowych się ujawni chcąc zamieść pod dywan ta sprawę .

do smerfy16.02.2020 21:43

TAK TAK już nie długo całej tej Bajce, Marionetce i Pi.du suweren pokaże palec Joasi Licho.....j

tyle w temacie16.02.2020 21:36

Związkowcy nie byli skłonni odnieść się do ustaleń autorów reportażu. Nikt też nie twierdzi, że jest to nielegalne. Reportaż skłania do szeregu pytań. Czy to jest etyczne? Czy związkowcy na etatach JSW mogą w godzinach pracy związkowej jednocześnie pracować w firmach? Czy na tym polega praca związkowca? Czy nie ma tu konfliktu interesów?

Byk16.02.2020 21:30

To komunista, wyznaje materializm. Jak się patrzy na tych z ZZ to odnoszę takie wrażenie ża za pieniądze dali by sie sprzedać. Już nie wspomnę o SLD.

Smerfy16.02.2020 20:31

czy to prawda iż już redaktor Grzegorz G. przygotowuje program o "Marudzie",'"Nikosiu", "Kecie", "Aniołku", Kudłatym siatkarzu i wielu innych postaci z tej pięknej BAJKI

Do Gość 16.02.2020 19:12

Jeden jedyny agent SB przez długi czas zarządzał najważniejszym obszarem w JSW zakupami zastraszał ludzi i tylko ludzie o małej inteligencji uważają ze był super managerem ????

Gość16.02.2020 18:46

TVN stworzył agent SB i jak to już w zwyczaju stacja ta uruchamia agentów przed wyborami .

Pokaż wszystkie opinie (76)