Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°
19 lutego 2020

JSW nie zgadza się z reportażem TVN

JSW nie zgadza się z reportażem TVN
fot. JSW S.A.

Jastrzębska Spółka Węglowa postanowiła wydac oświadczenie w związku z reportażem TVN 24  na temat domniemanych nieprawidłowości w spółce. Poniżej zamieszczamy oświadczenie JSW.

W związku z emisją reportażu „Nadużycia i nieprawidłowości w Jastrzębskiej Spółce Węglowej” w programie Superwizjer stacji TVN 24 wyemitowanym w dniu 15 lutego 2020 zarząd JSW SA stwierdza, że w reportażu podano nieprawdziwe informacje o naszej firmie. Stawiają one JSW SA w złym świetle.

W szczególności manipulacją są twierdzenia na temat przekazania przez JSW na rzecz spółki SG kwoty 15 mln zł. Zarząd JSW SA informuje, że spółka nie przekazała takiej kwoty firmie SG. Również fałszywa jest informacja jakoby w budżecie JSW na 2018 rok zarezerwowano 15 mln zł dla spółki SG.

Nie doszło także do zarzucanych w reportażu nieprawidłowości w gospodarowaniu wydobytym węglem.

W programie wykorzystano między innymi informacje jednego z byłych pracowników JSW, który został zwolniony dyscyplinarnie z pracy za ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych. Prawidłowość zwolnienia potwierdziła Państwowa Inspekcja Pracy. Były pracownik jest w sporze sądowym z JSW.

Niedopuszczalne jest podważanie zaufania do spółki giełdowej na podstawie pomówień i fałszywych informacji. Kierownictwo firmy nie pozwoli na szkalowanie dobrego imienia JSW SA i zatrudnionych w niej pracowników. W związku z powyższym wystąpi na drogę prawną.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW świadoma w sprawach klimatu JSW świadoma w sprawach klimatu

W JSW mają problem. Potrzebna pomoc państwa W JSW mają problem. Potrzebna pomoc państwa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (109)
Galopujące piesiory23.02.2020 13:18

Duda, Szydło, Kaczyński,Morawiecki, Ziobro:
2015 ? wystarczy nie kraść
2016 ? my nie kradniemy, nam się to po prostu należy
2017 ? inni też kradli
2018 ? inni kradli więcej
2019 ? kradniemy ale zgodnie z prawem
2020 ? wygraliśmy i teraz my kradniemy i co nam zrobicie?

Andi21.02.2020 22:03

Co za bzdury i kłamstwa, JSW jest takim krętaczem że brak słów. Pracownik został zwolniony dyscyplinarne nie zgodnie z prawem, takie jest stanowisko sądu a wy dalej te brednie. Pokażcie dokumenty, nie pokażecie bo takowych nie macie. Wszystko co było w programie jest prawdą a żeby teraz na szybko coś zrobić to idziecie do sądu, gdzie kolejny raz przegracie, bo jak dotąd przegraliście wszystkie sprawy.

Irys21.02.2020 18:46

Nie strasz, nie strasz bo się..... To moje przesłanie do władz JSW i związków. Ośmieszycie się. Zajmijcie się zarządzaniem, idą złe czasy. Wyrzucić wszystkich nierobów zatrudnionych po 2015 roku. Zobaczycie ile będzie oszczędności. Tych z SRK co gniją na urlopach zagnać do roboty. Setki milionów w kieszeni rocznie.

obserwator21.02.2020 7:12

tłuste koty juz tak sie nadoiły,że byle szaraczkowi już nawet nie odpowiedzą "dzień dobry"

Tata21.02.2020 4:09

Tak naprawdę to strzelała policja. Gumowymi kulkami. I dobrze bo widziałem co górnicy pod spóką wyprawiają.

hahahah21.02.2020 2:56

A co mają powiedziec?Że w JSW rzadzi Sławek ze świta?Że biurokracja na maksa sie rozrasta bo dzieci ich chca w biurze robic za pensje wieksze niz na dole?Nie lubiłem go ale teraz błagam Zagórowski wróć i zrób porządek ze zwiazkami!I niech oddaja pracowniką fundusz socjalny a nie na wycieczki biura podróży ZZ!

Marek21.02.2020 0:01

Załoga JSW nie zgadza się przekręty związkowe za cichym przyzwoleniem zarządu...

tomek20.02.2020 23:23

Na nowych kartach które będą za bony posiłkowe jest logo solidarności kadry i zzg czy to przypadek ? To samo dotyczy np kart multisport na kopalni Jastrzebie Bzie. Pracownicy zebrali podpisy, wysłali do dyrektora. Karty są ale zamiast w socjalnym to w zwiazku solidarność więc musisz tam się zapisać jeśli chcesz karte. Przypadek ?

Pokaż wszystkie opinie (109)