Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°13°
Sklep Medicanna
20 lutego 2020

Policjanci apelują: Nie dajcie się zabić!

Policjanci apelują: Nie dajcie się zabić!
fot. pixabay

Dzieci i młodzież często eksperymentują ze środkami psychoaktywnymi, często z dopalaczami. Policjanci przestrzegają przed substancjami, które zabijają.

Jastrzębscy policjanci zajmujący się na co dzień profilaktyką społeczną, wspólnie z dzielnicowymi, wczoraj uczestniczyli w warsztatach dotyczących stosowania przez dzieci i młodzież środków psychoaktywnych.

- Dzięki nabytym umiejętnościom łatwiej będzie reagować i pomagać osobom, które zażyły środki psychotropowe tzw. dopalacze czy narkotyki. Dopalacze sprzedawane są w sklepach lub przez Internet pod nazwą artykułów kolekcjonerskich, często z umieszczonym komunikatem „Produkt nie do spożycia”. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą

Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Kajman20.02.2020 15:34

A niech ćpają dopalacze. Nie chce im się wydawać paru groszy więcej na normalna trawę, która jakby była defacto legalna to by problem dopów zniknął, a wasze dzieci by nie umieraly Ale jak wolą tania rozrywkę eksperymentalna to pod choinkę dajcie im sznur I krzesło, będzie prościej i mniej szkodliwie dla spoleczenstwa. Gość nie bredzi ma rację. Nikt im rąk nie zwiazuje I nie napycha prochami nozdrzy.

Podatnik do Do Gość 6.35 Dziś o 11:2320.02.2020 15:05

Wiesz jak ktoś ma dzieci i wychowuje je w rodzinie i zajmuje się nimi to nie ma problemu. Bać powinni się ci co młodym dają kasę żeby tylko mieć spokój od nich i nic ich więcej nie interesuje.

Do Gość 6.3520.02.2020 11:23

Bredzisz człowieku.Masz dzieci?Potrafisz je uchronić przed dopalaczami itp.Gdyby im się coś stało,to też powiesz,że to selekcja naturalna?

Mat20.02.2020 10:43

Nie ma marihuany sa wiec dopalacze. Proste jak budowa cepa. W Czechach dopalaczy nie ma.

LG20.02.2020 10:38

@gość z 6:35: coraz częściej zaczynam się z tym zgadzać.

Gość20.02.2020 6:35

Selekcja naturalna.

Tyle w tym temacie