Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -11°-15°
20 lutego 2020

JSW Innowacje doszło do molestowania pracownic?

 JSW Innowacje doszło do molestowania pracownic?
fot. JSW Innowacje

Kolejne zamieszanie wokół Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Tym razem sprawa dotyczy spółki-córki JSW Innowacje. Pojawiły się zarzuty o możliwym molestowaniu pracownic w tej firmie.

Jarosław Mrozek zrezygnował z kierowania spółką JSW Innowacje. Ministerstwo Aktywów Państwowych, któremu podlega ta spółka, ma wyjaśnić zarzuty o możliwym molestowaniu pracownic w tej firmie.

- W specjalnym piśmie do prezesa JSW minister Jacek Sasin nakazał natychmiastową kontrolę w JSW Innowacje, która ustali wszystkie okoliczności sprawy. W wypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa powinno nastąpić złożenie zawiadomienia do organów ścigania - poinformował rzecznik Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Jarosław Mrozek był prezesem spółki JSW Innowacje od października 2019 roku. Pełnił kierownicze stanowiska w służbie celnej w Opolu i Katowicach, kierował też Zakładem Usług Górniczych. W 2018 r. był kandydatem PiS na prezydenta Wodzisławia Śląskiego, jednak przegrał tą rywalizację z Mieczysławem Kiecą.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Mały skandal i wielkie nic" w górnictwie "Mały skandal i wielkie nic" w górnictwie

Jak JSW radzi sobie na gospodarczej wojnie? Jak JSW radzi sobie na gospodarczej wojnie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (52)
Wodnik22.02.2020 20:59

Koronawirus, jak Chiny wyleczą się, akcje JSW zaczną rosnąć.

klara22.02.2020 8:52

Zanim wydacie opinię, poczekajcie na wynik kontroli. Znam Mrozka od ponad 20 lat. Nie wierzę, że dopuścił się tak prostackiego czynu. Chyba komuś nadepnął na odcisk. I o dziwo afera rozdmuchana we wszystkich portalach.

Banaś21.02.2020 18:43

Dziwie się że JSW nie powołało jeszcze spółki która zajmie się wynajmem pokoi na godziny. Sam wiem że to branża rentowana, może wreszcie JSW zaczęła iść w górę z akcjami. No i co ważne, pisowcy mają naprawdę sporo dobrze wykwalifikowanych i doświadczonych osób które mogłyby się tym profesjonalnie zająć.

Gość21.02.2020 6:35

"Po co były takie spółki tworzone jak JSW Innowacje?"

Bo im się to po prostu należało!

Gość21.02.2020 0:01

Po co były takie spółki tworzone jak JSW Innowacje? Żeby był zarząd, żeby były stołki dyrektorów, sekretarki.... Zapytajcie jakie są "osiągnięcia" tego tworu. Każda kopalnia ma swoje działy przetargów, techniczne które takimi zagadnieniami (innowacyjność) się zajmują. W centrali JSW również są takie działy. Stworzyli więc kolejny twór, za nic nie odpowiedzialny, trudny do oceny pod kątem jego efektywności. Który dubluje się już z istniejącymi kadrami w centrali i na każdej kopalni. Zapytajcie czy na LW Bogdanka są takie dodatkowe spółki tworzone dla "innowacji". Porównajcie jak się śląskie spółki "innowacyjnie" rozwijają a jak ta na wschodzie. Marnotrastwo na każdym kroku.... Zastanowcie się po co jest ciągła "repolonizacja" wszystkich spółek. Czy w firmie prywatnej są przyjęcia do pracy wg zdolności, kwalifikacji czy znajomości? A jak to wygląda w firmach państwowych?

do Gość Dziś o 17:4020.02.2020 19:34

"Lata temu na Boryni też były fajne imprezy z Brygidą i Jolą" a po tym jak po którymś już pijackim wybryku tych pań, kiedy zamknęły się w pokoju w biurowcu , w końcu Józef P. je zwolnił i z tego co widziałem te panie nie są w najlepszej kondycji życiowej, stoczyły się, przynajmniej takie je widziałem je jakieś 5, 6 lat temu.

laleczka20.02.2020 19:20

Zagadka gdzie pracują Madziusia, Kamilka, Hania to jest TO

Boryniok20.02.2020 18:37

Gdzie Jola i Brygida teraz pracują?

Hundaj 20.02.2020 18:27

Ta akcja to wojna gangów o wpływy, Mrozek to jedyny człowiek Gawędy w grupie JSW. W samych innowacjach same pociotki dawnej ekipy. Mrozek ma paskudny charakter - bo dłubie i szuka. Pewnie coś wyszukał, to się nagle jakaś piękność poskarżyła. Dla mnie to metody stosowane przez jastrzębski pis. Tam są ludzie od opluwania, obmawiania, pomawiania. Grześ chce Mrozkiem ugrilować Gawędę. Tak to widzę. Nie wierzę że Mrozek to jakiś molestator. To lipa. No chyba że są twarde dowody- ale wtedy by Mrozka zawinęła policja. Chcą tym też przykryć indolencję Ozona i Hareźlaka. Bo po ile są akcje? 16 zł? 16,50 zł? Żenada. Szkoda bicia piany.

felek20.02.2020 17:42

Bolek to nie wina TVN to wina Tuska.Oj ciemna pisia masa.

Pokaż wszystkie opinie (52)