Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
21 lutego 2020

Spółki państwowe lecą na dół. JSW wypadnie z grupy najlepszych?

Spółki państwowe lecą na dół. JSW wypadnie z grupy najlepszych?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Ostatnie notowania akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej na warszawskiej giełdzie nie są najlepsze. Podczas czwartkowej sesji akcje tej firmy spadły o blisko o 7 proc., co do kwoty 16,01 zł. Czy  może to oznaczać wykluczenie tej spółki z grupy najlepszych?

Trwa zła passa papierów JSW na Giełdzie papierów Wartościowych. Z dnia na dzień można obserwować spadek wartości za akcję. Obecnie cena ukształtowała się na poziomie 16,01 zł.  Analitycy giełdowi wskazują, że może to oznaczać wykluczenie tej spółki z tzw. WIG 20 – najlepszych papierów wartościowych na giełdzie. Weryfikacja tych prognoz nastąpi niedługo, bo już 5 marca.

Jaki może być powód niskich notowań akcji? Prawa do emisji CO2 rosną, jednocześnie cena węgla, co też jest dominującym w tej branży trendem. Dla polskiej energetyki i górnictwa nie są to dobre wieści. Polski węgiel energetyczny ze względu na nieefektywność wydobycia jest blisko dwa razy droższy niż importowany.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Cała nadzieja w górnikach [video] Cała nadzieja w górnikach [video]

Kiedy i czy w ogóle górnicy dostaną premię z zysku? Kiedy i czy w ogóle górnicy dostaną premię z zysku?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (49)
Zdechły26.02.2020 14:03

Obudzimy się za niedługo z ręką w nocniku .

Gość24.02.2020 19:27

Po co w ogóle ta dyskusja? JSW umarła. To już jej koniec...

MAŁY24.02.2020 18:56

WY GÓRNICY SAMI DOPROWADZICIE DO UPADŁOSCI ZA TĄ PAZERNOŚĆ I PRZYWILEJE Z CZASÓW KOMUNY

nie podoba wam się ze jest tanszy wegiel sprowadzany-kapitalizm mamy ,a gdzie robicie zakupy w wieksząsci w zagranicznych sieciówka lidl aldi kaufland .kupujcie w osiedlowych sklepikach drożej - tak jak wy chcecie zeby kupowac wasz drozszy wegiel,

Gość24.02.2020 16:18

@Barney

Kto strzetał do górników?

Zaórowski? Chłopie, co ty bierzesz? Daj połowę!

Rob24.02.2020 15:31

JSW jest w zdecydowanej większości producentem węgla koksującego a nie energetycznego, to marginalna produkcja spółki.

Emeryt24.02.2020 14:17

Niech wszystkie kopalnie zamkna

Barney24.02.2020 13:10

jaco nie wiem co bierzesz ale odstaw to. Za Zagórowskiego zyski były co roku wypłacane? podwyżki? Akce po 5 zł i strzelanie do górników to było.

jaco24.02.2020 11:05

Od dawna wiadomo, że to czym zarządza państwo jest kiepskie. Spójrzmy na Bogdankę, w 2009 została sprzedana w prywatne ręce. Jej akcję urosły do 130-170 zł. W 2015 roku pakiet większościowy odkupiło państwo. Teraz cena akcji 20 zł. Natomiast JSW było może gigantem, ale za Zagórowskiego. To on stworzył przez 8 lat grupę kapitałową. Kupił koksownie itp wiele tego było. Firma się rozwijała. Nawet zyski co roku były wypłacane, podwyżki również, Za jego głowę związki oddały nasze przywileje, dość drogo według mnie to kosztowało. Czy było warto, według mnie, nie. Wiadomo ideałem nie był, miał też swoje za uszami, ale kto nie ma. No i "szczeeelał do gurnikuF razem z tym niedobrym Tuskiem".

TVPis oddaj moje 2 miliardy24.02.2020 10:45

haha! już za moment, już za chwilę zagraniczna spółka przejmie JSW za śmieszne pieniądze. Nie będzie już polskiego węgla, nie mówiąc już o jakichkolwiek związkach...

Zacier23.02.2020 19:01

"chyba że dba o status i jest poważna"

Ale nie jest.
Firma moze emitowac dodatkowe akcje. JSW gowno wyemituje. Nikt w ten syf nie zainwestuje.

Pokaż wszystkie opinie (49)