KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°
Wynajmij biuro od 2 zł
26 lutego 2020

W "Korfantym" przeciwko hejtowi w sieci

W "Korfantym" przeciwko hejtowi w sieci
fot. KMP Jastrzębie

W Zespole Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego młodzież spotkała się z policjantem, aby porozmawiać o przemocy. Także tej wirtualnej, internetowej, która dotyka głównie młodych ludzi.

Do „Korfantego” przybyli dzielnicowi asp. Ewelina Gola oraz sierż. szt. Krzysztof Popławski, którzy, na co dzień mają dobry kontakt ze szkołą.

- Jastrzębscy policjanci rozmawiali z młodzieżą na temat odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwa, hejtu w Internecie, przestrzegając jednocześnie przed nieodpowiedzialnym korzystaniem z portali i komunikatorów internetowych. Przypominali młodzieży, że w sieci nigdy nie jesteśmy anonimowi, a nasze bezprawne zachowanie pozostawia ślad i może pociągnąć za sobą reakcję organów ścigania oraz odpowiedzialność karną - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

W styczniu 2019 roku w „Korfantym” zorganizowano uczniowską akcję przeciwko przemocy. Wówczas młodzież zademonstrowała przeciwko wszelkiej nienawiści w życiu prywatnym i publicznym.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak zrobić biznesplan? Uczą w "Korfantym" Jak zrobić biznesplan? Uczą w "Korfantym"

Najlepsi na Śląsku, wybitni w kraju Najlepsi na Śląsku, wybitni w kraju

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Zacier26.02.2020 14:12

"Ile trzeba przygotowań, od badań do projektu" żeby przebudować ten wiadukt"

1. Wg informacji, ktore UM publikuje, projekt gotowy jest od dawna.
2. Cale miasto Jastrzebie zbudowano wlaczajac szkoly, infrastrukture drogowa, komunikacje, obiekty handlowe, sportowe i kulturalne. Jakos w przeszlosci udalo sie problemy i zaleznosci miedzy nimi rozwiazywac. Wspominajac jeszcze dawniejsze czasy, to zbudowano kolej, ktorej odbudowa ponad 100 lat pozniej okazuje sie przedsiewzieciem niewykonalnym. Ulice Mazowiecka o dlugosci niespelna 1km odbudowywano ponad 2 lata, co oznacza, ze droge nad morze budowanoby w tym samym tempie ponad 1000 lat.

To sem ja26.02.2020 14:02

Hejt = ponura prawda (najczęściej niewygodna main streamowi).
Więc... lubię pisać prawdę :D

do "Zacier" 26.02.2020 11:40

Pij swój zacier, ale na tym poprzestań. Niestety, nie rozumiesz jak bardzo skomplikowany jest to problem. Ile trzeba przygotowań, od badań do projektu" żeby przebudować ten wiadukt. A przyszłość ruchów górotworu i wywołania kolejnych szkód, nie jest nikomu znana.

Andżej, Andżej kocham cię26.02.2020 10:20

No tak, wybory się zbliżają, a nie każdy kocha Andżejka.

Zacier26.02.2020 8:55

Najbardziej hejterskie slowo to "wiadukt".

Gość26.02.2020 8:19

Jak ja nienawidzę hejtować!