Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
28 lutego 2020

Zmiany na stanowiskach dyrektorów

Zmiany na stanowiskach dyrektorów
fot. pixabay

Osiem placówek oświatowych z terenu naszego miasta będzie mieć nowych dyrektorów. Magistrat ogłosił wakaty na stanowiska kierownicze.

Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój ogłasza konkursy na stanowiska dyrektorów szkół i przedszkoli. Oferty należy składać do 16 marca. 

Wykaz placówek poszukujących nowej kadry zaradzającej: Publicznego Przedszkola Nr 5, ul. Kaszubska 4 w Jastrzębiu-Zdroju. Publicznego Przedszkola Nr 17 im. Majki Jeżowskiej, ul. Miodowa 6 w Jastrzębiu-Zdroju. Przedszkola Specjalnego, ul. 1 Maja 61 w Jastrzębiu-Zdroju. Szkoły Podstawowej Nr 13 im. ks. Franciszka Blachnickiego, ul. Katowicka 35 w Jastrzębiu-Zdroju. Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Jana Brzechwy, ul. Ks. E. Płonki w Jastrzębiu-Zdroju. Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 23 im. ks. prof. Józefa Tischnera, ul. Szkolna 5 w Jastrzębiu-Zdroju. I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica, ul. Graniczna 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Zespołu Szkół Zawodowych, ul. 11 Listopada 45 w Jastrzębiu-Zdroju.

Dyrektorem placówki oświatowej mająca wykształcenie pedagogiczne, dysponująca odpowiednim stażem pracy, nienagannym przebiegiem dotychczasowej pracy zawodowej oraz niekarana. Dyrektorem może też być kandydat nie będący nauczycielem.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Płacą uczniom za naukę w szkołach górniczych Płacą uczniom za naukę w szkołach górniczych

Po wakacjach uczniowie wracają do szkół Po wakacjach uczniowie wracają do szkół

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
Janusz Tracz05.03.2020 15:57

@ Miodowa
Konkursy dla najlepszych dyrektorow mnie nie i interesuja. Dobry dyrektor nie potrzebuje nagrod, bo najwieksza nagroda jest dla niego dobrze zarzadzana placowka, zadowoleni pracownicy, uczniowie i rodzice. No i zupelnie inna sprawa jest to ze te konkursy w ktorych dyrektorzy wybieraja dyrektorow to zwykle targowisko proznosci.

@Gosc
Klawiszem z szerokiej? Dlaczego?

mąż dyrektorki03.03.2020 16:57

No to teraz tłumy będą się ustawiać do tych konkursów! Te boroki jastrzębskie dyrektory mieli dostać podwyżkę dodatku, a tu przyszła nowa władza i... dodatki poobcinała, bo mają za dużo!!! Niech się pierw wykażą! Niech zasłużą!
Szykujcie następny konkurs...

Gość02.03.2020 13:54

@as

Ale ty się żalisz, czy chwalisz?

Zresztą kogo to w ogóle interesuje.

do Kasia02.03.2020 6:41

Odezwała się przemądrzała i oświeciła wszystkich głupców...
Przynajmniej 3 dyrektorów, z tych wymienionych, odchodzi ze stanowiska i to nie z powodu końca kadencji.
Jak czegoś na pewno nie wiesz, to się nie wymądrzaj

Kasia02.03.2020 6:27

Dyrektorów tych szkół i przedszkoli nie odwołano ani nie rezygnują. Zgodnie z prawem, każdy z nich ma kadencję na 5 lat. Miasto ma obowiązek ponownie ogłosić konkurs na to stanowisko. I mają prawo oni ponownie kandydować.

Były uczeń szkoły w Moszczenicy01.03.2020 14:47

A jak tan nasza krwawa Margarynka od matmy? Podobno ja zwykłe procenty straciły tylko że to te chemiczne a nie matematyczne. Czekali na nią a może jakiś niezadowolony rodzic zadzwonił? Albo poniżana koleżanka z Pokoju Nauczycielskiego?

Gość01.03.2020 13:17

W sp 5 wymienić dyrektor

Do as 01.03.2020 1:44

A to o co chodzi? Nie byłeś zaproszony, czy jak?

as29.02.2020 21:30

Konto anonimowe
Zapewne niektorzy z was pameitaja pana mgra Stanislawa Fabera za czasow, kiedy byl dyrektorem KENa, ja np pamietam go jeszcze za czasow, kiedy byl tylko nauczycielem historii, co zabawne przegladam sobie dzisiaj usenet w opszukiwaniu jakichs ciekawych wiadomosci i co znajduje ? Otoz pan mgr Stanislaw Faber podczas szkolenia urzednikow w hotelu Jawor urzadza alkoholowa libacje za 30000 zl od podatnikow ! Cudnie prawda ? Zwlaszcza, ze ten wlasnie czlowiek mnie, oraz mojego przyjaciela wywalil wlasnie ze szkoly nr 4 za nadmierne imprezowanie podczas wycieczki szkolnej. Powinien zostac potraktowany dokladnie tak samo.

zrodlo :
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/kurator-trafi-na-dywanik_111983.html 

10 lat temu

Piotrek Szypuła
Piotrek Szypuła
Zastanawiające jest w ogóle umiłowanie Pana Kuratora do hotelu Jawor. Patrz studniówki i wiadomość powyżej..

edit: studniówki za jego czasów w LO4

10 lat temu

Wojciech Wroński
Wojciech Wroński
a mi zabronił zorganizowania półmetków że niby profity czerpie z imprezy

10 lat temu

˙????Kamila Joanna????˙
˙????Kamila Joanna????˙
hahaha

10 lat temu

Patrycja Leszczyńska
Patrycja Leszczyńska
My go nazywaliśmy Führer hehehe Byłam mocno zdegustowana, gdy się dowiedziałam, że został kuratorem, jak dla mnie nie nadawał się na dyrektora, a co dopiero na kuratora...

10 lat temu

Konto anonimowe
Konto anonimowe
grunt to być jak kameleon.

10 lat temu

Piotrek Szypuła
Piotrek Szypuła
[cytat Patrycja Leszczyńska] jak dla mnie nie nadawał się na dyrektora, a co dopiero na kuratora...[koniec]

może dla LO 4 to i dobrze, że P. Faber został kuratorem...

10 lat temu

Patrycja Leszczyńska
Patrycja Leszczyńska
hymm nie sądzę,wyższe stanowisko, to większa władza. Osobiście uważam, że on się nie nadaje na pedagoga, nie powinien zajmować się wychowywaniem dzieci i młodzieży, jak dla mnie powinni to być ludzie z powołaniem, a minimum z odpowiednim podejściem do ucznia (czego pan mgr Faber jest pozbawiony), a nie karierowicze, kombinatorzy i hipokryci.

10 lat temu

Konto anonimowe
Konto anonimowe
ależ. później tacy podobni jak nie pedagodzy to politycy, w sumie nie wiem co gorsze dla nas. mimo wszystko lepszy osiołek lokalny niż globalny, mniejsze szkody.

teraz coraz rzadziej można spotkać nauczyciela z powołania. jeden z nauczycieli przyznał się nawet na naszej lekcji, że to jego porażka życiowa, że musi nauczać w szkole.
z takim podejściem kształcą następne pokolenia ;-)

10 lat temu

Poniżej skopiowane z forum bielskiego portalu na temat nowego naczelnika

Konto anonimowe
Konto anonimowe
epic fail ;]

może p.Faber po prostu na tym szkoleniu uczył czytania ze szkolnych netbooków takich pozycji jak Pan Tadeusz, pokazał jak słuchać muzyki, na przykład Chopina, pokazywał przepis na tradycyjny polski Krupnik, nie obyło się zapewne bez Absolwentów, po prostu Wyborowe towarzystwo. Znaczy... Doborowe.

nowi z teczek PiS? 29.02.2020 18:40

PiS wszędzie się chce umocnić aby mieć więcej broniących własnej skóry. Czy nowi dyrektorzy są z PiS, rekomendowani przez posła Grzegorza Matusiaka?

Pokaż wszystkie opinie (25)