KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°
Wynajmij biuro od 2 zł
28 lutego 2020

Jastrzębscy mechatronicy w ścisłym finale

Jastrzębscy mechatronicy w ścisłym finale
fot. ZS 6

W krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej odbyły się eliminacje ogólnokrajowe II stopnia XLIII Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Uczniowie Zespołu Szkół Nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego weszli do ścisłego finału.

W olimpiadzie wzięło udział ponad 600 uczniów szkół średnich z całej Polski rywalizujących w sześciu kategoriach: elektronika, elektronika medyczna, elektrotechnika, mechatronika, informatyka i teleinformatyka.

-  Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego był w tych zawodach reprezentowany przez czteroosobową grupę uczniów klas 3 i 4 technikum w zawodzie technik mechatronik. W grupie 115 uczestników rywalizacji w kategorii mechatronika osiągnęli oni bardzo dobre wyniki, a dwóch z nich: Marcin Brzózka i Mateusz Wawrzyniak, awansowało do grupy 18 osób, które rywalizować będą w finale ogólnopolskim olimpiady – mówi Jacek Kluba, nauczyciel ZS Nr 6, opiekun uczniów.

Zawody finałowe olimpiady zaplanowane zostały na 26-27 marca w Szczecinie. Mateusz i Marcin mają bardzo dużą szansę, aby dołączyć do grona swoich starszych kolegów, techników mechatroników, którzy w ostatnich pięciu edycjach tej olimpiady raz zdobywali tytuł laureata a trzykrotnie finalisty.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak wyśpiewać sukces? Jak wyśpiewać sukces?

Jest plac im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jest plac im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
s&d szczepionkowy faszyzm29.02.2020 17:23

Gratuluję. Może znajdą pracę w "inkubatorach" przedsiębiorczości....

smerf12529.02.2020 15:38

Gratulacje! Życzę wygranej. Taka Polska jak jej młodzieży chowane.

lonia28.02.2020 12:19

Brawo ! Brawo ! i jeszcze raz BRAWO !!!
Dalszych sukcesów i konsekwencji w działaniach !
Gratulacje dla kadry wychowawczej, oczywiście.

Oko proroka28.02.2020 11:37

W Jastrzębiu jest wielu zdolnych młodych ludzi oraz nauczycieli tylko że po ukończeniu tej lub innej szkoły wyjeżdżają do większych miast by dalej się rozwijać bo w naszym mieście nie ma zakładów produkcyjnych zajmujących się technologiami przyszłości oraz zwykłych zakładów y oprócz kopalń inwestorzy są na papierze lub w Żorach