Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
28 lutego 2020

Jastrzębscy mechatronicy w ścisłym finale

Jastrzębscy mechatronicy w ścisłym finale
fot. ZS 6

W krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej odbyły się eliminacje ogólnokrajowe II stopnia XLIII Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Uczniowie Zespołu Szkół Nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego weszli do ścisłego finału.

W olimpiadzie wzięło udział ponad 600 uczniów szkół średnich z całej Polski rywalizujących w sześciu kategoriach: elektronika, elektronika medyczna, elektrotechnika, mechatronika, informatyka i teleinformatyka.

-  Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego był w tych zawodach reprezentowany przez czteroosobową grupę uczniów klas 3 i 4 technikum w zawodzie technik mechatronik. W grupie 115 uczestników rywalizacji w kategorii mechatronika osiągnęli oni bardzo dobre wyniki, a dwóch z nich: Marcin Brzózka i Mateusz Wawrzyniak, awansowało do grupy 18 osób, które rywalizować będą w finale ogólnopolskim olimpiady – mówi Jacek Kluba, nauczyciel ZS Nr 6, opiekun uczniów.

Zawody finałowe olimpiady zaplanowane zostały na 26-27 marca w Szczecinie. Mateusz i Marcin mają bardzo dużą szansę, aby dołączyć do grona swoich starszych kolegów, techników mechatroników, którzy w ostatnich pięciu edycjach tej olimpiady raz zdobywali tytuł laureata a trzykrotnie finalisty.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jest plac im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jest plac im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

JSW z nagrodą w prestiżowym konkursie JSW z nagrodą w prestiżowym konkursie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
s&d szczepionkowy faszyzm29.02.2020 17:23

Gratuluję. Może znajdą pracę w "inkubatorach" przedsiębiorczości....

smerf12529.02.2020 15:38

Gratulacje! Życzę wygranej. Taka Polska jak jej młodzieży chowane.

lonia28.02.2020 12:19

Brawo ! Brawo ! i jeszcze raz BRAWO !!!
Dalszych sukcesów i konsekwencji w działaniach !
Gratulacje dla kadry wychowawczej, oczywiście.

Oko proroka28.02.2020 11:37

W Jastrzębiu jest wielu zdolnych młodych ludzi oraz nauczycieli tylko że po ukończeniu tej lub innej szkoły wyjeżdżają do większych miast by dalej się rozwijać bo w naszym mieście nie ma zakładów produkcyjnych zajmujących się technologiami przyszłości oraz zwykłych zakładów y oprócz kopalń inwestorzy są na papierze lub w Żorach