Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
3 marca 2020

Powstanie mural za 15 tys. zł

Powstanie mural za 15 tys. zł
fot. UM jastrzębie

Jeden z jastrzębskich bloków już niedługo zmieni swoje oblicze. Na elewacji pojawi się mural, nawiązujący tematycznie do zbliżającej się rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego.

Twórca jego projektu otrzyma wysoką nagrodę.

Równo 40 lat temu w naszym mieście podpisano Porozumienie Jastrzębskie. Strajkujący górnicy wywalczyli wolne soboty, a także spełnienie szeregu innych postulatów związanych ze sposobem organizacji pracy. Ten czas chcemy upamiętnić poprzez stworzenie muralu. Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój ogłasza konkurs na jego projekt. Grafika, która zostanie wybrana w konkursie będzie motywem przewodnim obchodów 40-lecia Porozumienia Jastrzębskiego. Dla jej autora przewidziana jest nagroda w wysokości 15 tysięcy złotych.

– Przemiany, jakie zostały zapoczątkowane w Polsce w latach 80-tych były jak lawina, na którą złożyło się wiele pojedynczych kamieni. Jedne z najważniejszych wydarzeń tego okresu miały miejsce w Jastrzębiu-Zdroju. Zależy nam na tym, by zarówno w naszym mieście, jak i poza nim, pamięć o tym pozostawała żywa – powiedziała prezydent Anna Hetman.

Szczegółowe zasady udziału w konkursie na projekt muralu w regulaminie na stronie jastrzebie.pl

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prezydent Hetman zakażona koronawirusem Prezydent Hetman zakażona koronawirusem

Sytuacja epidemiczna w Jastrzębiu stabilizuje się [video] Sytuacja epidemiczna w Jastrzębiu stabilizuje się [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
Podpis10.03.2020 18:36

Wyłonią jakiegoś pato graficiarza z któregoś z kondomow. Mam pomysł na mural! Anna H na środku w aureoli na tle wybiegu dla psów, na jej prawicy Paweł D na tle plakatu 'PDW' a po lewicy Ewelina A na tle jadłodzielni! Pod spodem wymienione wszystkie bastiony i standardowo OBPNS.

M.07.03.2020 1:35

A ja uważam, że to świetny pomysł, który dodatkowo może pomóc wypromować jakąś zdolną osobę. Trzymam kciuki za komisję, aby dokonała dobrego wyboru!

Gość06.03.2020 13:16

Nie będzie muralu. Będzie szpetne graffiti

Kamil05.03.2020 16:53

Jeśli będzie to "dzieło" w stylu tych wszystkich "bastionów" zdobiących bloki i garaże to jestem na nie.

Gość05.03.2020 14:10

Czy te napisy szpecące i bastionach GKS to już murale

Prawdomowny05.03.2020 9:58

Przemiany, jakie zostały zapoczątkowane w Polsce w latach 80-tych były początkiem wielkiego wyprzedawania wszystkiego co ma jakakolwiek wartość i trwa w najlepsze a tylko naiwni bądź głupi myślą, ze to idzie w dobra stronę. Nie jesteśmy panami we własnym kraju bo nie jest on nasza własnością ani pod naszymi rządami. My jedynie za rosnąca wciąż opłata w formie coraz to nowszych podatków i utrudnień w drodze do normalnego zycia, zamieszkujemy te ziemie. Patrzcie szerzej.

Gość04.03.2020 14:07

na Górnym lada dzień zniszczą stary mural na budynku GS. Może lepiej go zachować, niż tworzyć nowe?

Gość04.03.2020 9:20

Chcieliście dokładnie taką panią burmistrz, no to macie.

Pokazała już przecież podczas swojej pierwszej kadencji, na co ją stać.

Więc proszę już ręce precz od klawiatury, tylko wszystkie ręce na pokład i do pracy rodacy!

To sem ja03.03.2020 21:49

Na "pierdoły" to pieniądze są. Ktoś słusznie wskazał, że studenci ASP zrobiliby to za grosze. Chyba że jakiś artysta już wie, że zarobi...

Podatnik03.03.2020 20:59

Hetmanka. Potrzeba mi pomalować elewację na domu bo tynk wyszarnienty od bliskości drogi. Może dasz mi z 10 tys zł na to malowanie. Tak łatwo szastasz miejską kasą to nam mieszkańcom dawaj na prywatne wydatki.

Pokaż wszystkie opinie (31)