Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
3 marca 2020

JSW gwarantuje pracę dla najlepszych uczniów

JSW gwarantuje pracę dla najlepszych uczniów
fot. JZR

Uczniowie, którzy we wrześniu tego i przyszłego roku rozpoczną naukę w Technikum Górniczym i Elektrycznym Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach, mają w przyszłości możliwość zatrudnienia w Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

 

Młodzi adepci górnictwa praktyczne umiejętności zawodowe będą zdobywać w KWK Pniówek. Najlepsi absolwenci znajdą pracę w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Umowę w tej sprawie w pawłowickim magistracie podpisali Artur Wojtków, Zastępca Prezesa Zarządu JSW ds. Pracy i Polityki Społecznej oraz Franciszek Dziendziel, Wójt Gminy Pawłowice.

- Wspieranie edukacji to jeden z priorytetów JSW i istotna płaszczyzna współpracy z samorządami, na terenie których spółka prowadzi działalność. Ten projekt pozwoli nam pozyskać doskonale wyszkolonych pracowników, którzy podczas praktyk poznają specyfikę pracy w naszych kopalniach. Uczniowie pawłowickiej szkoły, to przecież także dzieci naszych pracowników, a więc ta umowa wpisuje się w Śląską tradycję, w której profesja górnika przechodzi z ojca na syna - powiedział Artur Wojtków.

Zgodnie z zapisami umowy JSW zapewni naukę zawodu w formie zajęć praktycznych i praktyki zawodowej w sztolni i warsztacie szkoleniowym KWK Pniówek. W ramach posiadanych możliwości nauka zawodu będzie prowadzona też w wyrobiskach górniczych kopalni.  Ta forma współpracy edukacyjnej liczy sobie już blisko 15 lat i to dzięki niej w 2006 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II utworzono klasę technikum o profilu technik górnictwa podziemnego, a następnie technik elektryk.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ceny węgla spadły o około 33 procent Ceny węgla spadły o około 33 procent

JSW strata za 3 kwartały blisko 1,1 mld zł JSW strata za 3 kwartały blisko 1,1 mld zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
jsw04.03.2020 9:07

w 2023 roku konczy wydobycie ostatnia kopalnia w Czechach jsw zostanie ostatnim producentem wegla koksowego w UE przez to unia chce wykonczyc kopalnie zeby niemcy i inni kupili je za 1 zł

Ryl04.03.2020 7:37

Niepolecam młodym w tych czasach kopalni, umowy które teraz dostają są śmiechu warte, szkoda zdrowia..

Oszukany uczen03.03.2020 19:50

Tak jak kolega nizej napisal. 7 lat temu skonczylem technikum elektryczne w jastrzebiu i przeszedlem badania lekarskie i psychotesty. Czekalem tylko zeby przyjsc do pracy w KWK Pniowek. Nie doczekalem sie bo zrobili SIG. Oszusci.

Analityk03.03.2020 17:55

Już ponad 6 milionów ton węgla znajduje się na przykopalnianych zwałach. Tylko w styczniu góry węgla urosły o 1,1 mln ton ? tyle wyniosła nadwyżka niesprzedanego węgla nad wyprodukowanym. Dane o sytuacji na rynku węgla podała właśnie Agencja Rozwoju Przemysłu w Katowicach

Gość03.03.2020 14:53

@Oi

"W PGG już to odczuwają."

To może niech nasz rząd jakimiś przywilejami skusi nowych górników? Nie wiem, może niech im pozwoli zrzeszać się w ZZ? Wiadomo, że w jednym i z siedzibą poza bramą, bo tak jest w normalnym świecie. Ktoś wie?

Mieszkaniec03.03.2020 14:50

Buhaha

Janusz Nosacz 03.03.2020 14:36

Górnictwo w Polsce się kończy JSW czy PGG to kolosy na glinianych nogach !

sigowiec03.03.2020 14:18

za moich czasow 7 lat temu jak konczylem szkole gornicza tez mielismy miec gwarancje zatrudnienia.. gowno prawda..

Oi03.03.2020 12:16

Wątpię, żeby było wielu chętnych, młodych. Za parę lat kompletnie nikt młody, o zdrowych zmysłach nie będzie chciał robić na kopalniach. W PGG już to odczuwają.

Knot03.03.2020 11:50

Prądu poświęconego na Jasnej Górze, zawierzonego przez rząd opiece Matce Bożej Gromnicznej, płynącego z gniazdek niczym miłosierdzie, nie używam. Mam komputer zasilany z ogniwa fotowoltanicznego zainstalowenego na moim balkonie. To najlepszy sposób na komputerowych hakerskich czarodziei.

Pokaż wszystkie opinie (14)