Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
4 marca 2020

Będzie nowa strażnica. Ruszyły prace budowlane

Będzie nowa strażnica. Ruszyły prace budowlane
fot. UM Jastrzebie

Na tą chwilę czekali strażacy-ochotnicy z Jastrzębia Górnego. Ruszyły roboty związane z budową strażnicy. Prace mają zakończyć się w sierpniu. Wszystko ma kosztować 2,5 mln zł.

Jednostka od 2007 roku pozbawiona jest swojej siedziby. Wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnych działaczy społecznych, 3 lata temu miasto kupiło obiekt handlowy znajdujący się przy ulicy Pszczyńskiej. Z końcem lutego rozpoczęły się szeroko zakrojone roboty budowlane, zakładające adaptację budynku i budowę dwustanowiskowego nowego garażu dla OSP.

W kupionym przez miasto budynku zostanie wykonane odwodnienie, kompleksowa termomodernizacja a stary piec węglowy zastąpi instalacja gazowa.

- Mieszkańcy Jastrzębia Górnego długo czekali na takie miejsce, gdzie mogliby się spotykać mieszkańcy i działać na rzecz swojej społeczności. Ta inwestycja ma służyć nie tylko strażakom. Strażnica ma być centrum, z którego będą mogli korzystać okoliczni mieszkańcy, jak na przykład koła gospodyń wiejskich i innych stowarzyszeń – ocenia prezydent Anna Hetman

Inwestycja będzie kosztować 2,5 miliona złotych. A już w sierpniu br. ma być gotowa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Remiza strażacka OSP w budowie [video] Remiza strażacka OSP w budowie [video]

Pogrzeb ks. Basiaka transmisja w Internecie. Wymogi epidemiczne Pogrzeb ks. Basiaka transmisja w Internecie. Wymogi epidemiczne

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Aghowiec29.03.2020 13:54

Tyle kasy na miejsce schadzek i rozpusty. Jaki wkład ma ta inwestycja w dobro mieszkańców Zenada

Robin08.03.2020 11:36

Faktycznie w Jastrzębiu nie ma większych potrzeb. Żenada

Gosc05.03.2020 23:41

Najpierw niech most zrobią a później strażnice

Koronawirus04.03.2020 21:30

@Gość
Dziś o 18:25

Wszystko w tym mieście jest niszczone, nie bądź zaskoczony.
Historia i dorobek ludzi zamieniana jest na pierdactwo przez polalfabetów i kompletnych ignorantów. Plastikowe dziadostwo Dunaju będzie im się podobać.

Gość04.03.2020 18:25

Mural super, zabytkowy ,ale w mieście Jastrzębie wszystko robią odwrotnie niż trzeba. Może mają kolejne 15 tys. Na nowy . Może nadzieja ,że będzie stary odnowiony.

Heinrich04.03.2020 15:56

Potrzebne to jak rybie ręcznik...

Gość04.03.2020 10:48

Szkoda tego muralu. Trochę z poprzedniej epoki, ale chyba jedyny w mieście ?dzisiaj nie niszczy się takich pamiątek, raczej się je konserwuje.

Gość04.03.2020 9:02

Zaraz.

Jaka budowa?

Tak bez wizualizacji?

Hh04.03.2020 6:44

To nowa remiza będzie?toć to stare budynki GS a takie szumne zapowiedź i pani prezydent .teka czasu czekali a tu taki coś .taki baner wisi teka lot budujemy remizę .to skandal

Koronawirus04.03.2020 6:11

"gdzie mogliby się spotykać mieszkańcy i działać na rzecz swojej społeczności"

Chodzi o wesela?

Pokaż wszystkie opinie (11)