Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -11°-15°
4 marca 2020

Stracili mieszkanie w pożarze. Jastrzębianie pomagają

Stracili mieszkanie w pożarze. Jastrzębianie pomagają
fot. organizatorzy zbiórki

W niedzielę w bloku przy ulicy Wielkopolskiej spłonęło mieszkanie. Jego właściciele nie mają się gdzie podziać. Ich przyjaciele ogłosili zbiórkę internetową, aby wspomóc ludzi dotkniętych ciężką sytuacją życiową. Poniżej publikujemy apel do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc.

W zeszłą niedziele w mieszkaniu naszej przyjaciółki doszło do pożaru. Przyczyną mógł być niedopałek papierosa. Właściciele mieszkania są niepalący. Na szczęście nic nikomu się nie stało, ale straty materialne są na tyle duże, że potrzebne jest nasze wsparcie. W związku z tym, że mieszkanie nie było ubezpieczone, sytuacja jest wyjątkowo ciężka. Niestety spaleniu uległy okna i meble w pokoju dziennym oraz kuchni, a cała reszta mieszkania jest pokryta sadzą. Na ten moment rodzina nie jest w stanie wrócić do domu, dlatego zależy nam na czasie. 

Pieniądze zebrane w zbiórce zostaną wykorzystane na wstawienie nowych okien balkonowych, remont pokoju oraz kuchni, zakup nowych mebli i prace związane z usunięciem wszystkich powstałych szkód.  Jak niestety wiadomo, życie bywa przewrotne i niejednokrotnie stawia nas w sytuacji, która pozornie wydaje się bez wyjścia. Mam nadzieje, że tym razem wspólnie je znajdziemy. Dlatego w imieniu naszej przyjaciółki i jej rodziców, zwracam się do Was o pomoc. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę.

Jestem przekonana, że nasza przyjaciółka stanęłaby na głowie, gdyby któraś z nas potrzebowała pomocy, bo zawsze była, kiedy ktoś potrzebował wsparcia, dlatego mocno wierze, że dobro powraca Jeśli nie jesteś w stanie pomóc, podaj dalej, może następna osoba będzie mogła wspomóc. 

Pieniędze można wpłacać na portalu charytatywnym 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Alarm w czterech mieszkaniach na Turystycznej Alarm w czterech mieszkaniach na Turystycznej

Lokatora z Poznańskiej zabrało pogotowie.  Podejrzenie zatrucia Lokatora z Poznańskiej zabrało pogotowie. Podejrzenie zatrucia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (46)
byk23.03.2020 12:21

Stoją barany na balkonie i palą papierochy a pety rzucaja na dół . To teraz niech ci na palą nad nimi na balkonie wypłaca odszkodowanie i pomogą tez.

Gość05.03.2020 20:28

ci którzy wytykają brak ubezpieczenia, "trzymania" na balkonie różnych rzeczy itp. to palacze wywalający kiepy z balkonu, chcą przerzucić winę na ofiary tego pożaru, żeby lepiej się poczuć

Temida05.03.2020 20:12

Czy policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie? Czy sąsiedzi byli przesłuchani? Ludzie najczęściej wiedzą na których balkonach się fajczy i skąd lecą pety. Udowodnić to konkretnemu debilowi będzie trudno, więc powinni odpowiedzieć wszyscy, którzy to robią.
W interesie wszystkich mieszkańców powinno się napiętnować i zgłaszać takich kretynów, bo stanowią realne zagrożenie, co można było zobaczyć na tym przykładzie, a sąsiedzi mogli poczuć chwile grozy.
Czy musi dojść do tragedii, z ofiarami ludzkimi, żeby mieszkańcy zrozumieli swoje zagrożenie, mieszkając z bezmyślnymi sąsiadami..?

ateista05.03.2020 17:26

do
KAZ
04.03.2020 15:17
Ty to jesteś poryty na tle tego katolicyzmu i katolików , ja to bym z chęcią tym pasibrzuchom w czarnych kieckach powiedział żeby się wzięli do uczciwej pracy ale nie mam okazji.

do murasz05.03.2020 13:28

tyś nie Slązok co tu ciu......asz

Już niepalący 2705.03.2020 12:13

Nie każdy palacz kiepuje za okno, jest szlachta posiadająca popielniczkę. Po co komuś pusty balkon, po to się go ma żeby coś tam trzymać, szafki na narzędzia, parasol ogrodowy na lato, rower..
Szczęścia wszystkim życzę

murasz05.03.2020 11:41

Jo moga być skarbnikiem i wszysto co mie docie tych piniendzy to jo im dom na tyn remont jo je uczciwy i moga nawet zrobić tyn remont som a jak skończa to wom pokaża foty na fejsie żeby wszestkie widziały jakie to teroz pikne miszkanie .

do 9 : 5605.03.2020 11:34

Facet jakie gładzie jakie gładzie co od razu remont za miliony co a to mieszkanie przed pożarem to co stare tapety z 70 lat a teraz gładzie się marzą he he remont można zrobić porządnie i tanio a nie od razu pałac w bloku robić ja swoje też puszczę z dymem i zamarzą mi się gładzie i złote futryny i dajcie mi tylko sponsorów a ja powiem co i jak mi się zamarzyło . .

Gość05.03.2020 10:51

"palący debile którzy nie zostali nauczeni kultury więc cyk fajeczke za okienko"

A czego innego spodziewać sie po przyjezdnych z różnych krańców Polski tutejszych osadnikach?

W tej upadającej osadzie górniczej nigdy nie będzie opery, teatru i kultury z prawdziwego zdarzenia. NIGDY!

Gość05.03.2020 9:56

@Gość 04.03.2020 23:52 - chyba nigdy człowieku remontu w domu nie robiłeś skoro nie wiesz jakie są to koszty w przypadku zwykłych prac - ściany, gładzie, tynk, farba. Tutaj masz roboty po zalaniu z środka gaśniczego, usunięcie spalenizny, zerwanie tak naprawdę wszystkiego do żywego muru nośnego, ewentualne naniesienie środka deaktywującego, ozonowanie, naoszenie nowej warstwy cementowo-gipsowej na sciany, itd. Policz sobie może ile kosztuje komplet najtańszych okien balkonowych.

Pokaż wszystkie opinie (46)