KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°
Wesele w Dąbrówce
9 marca 2020

Być kobietą... na basenie "Laguna" [video]

Być kobietą... na basenie "Laguna" [video]
fot. basen "Laguna"

Zdrowy styl życia - tyle się o nim mówi. Ale czy łatwo jest zmienić stare nawyki na nowe? Na pewno w Jastrzębiu są ludzie, którzy potrafią przestawić się na inne - nie bez przesady - tory myślenia. Wiosna  to taki czas, kiedy chcemy coś zmienić. Może właśnie teraz warto postawić na zdrowy tryb życia.

Dzień Kobiet to dobra okazja, aby wyskoczyć, nie, nie do pubu, ale na basen... W środę, 11 marca, na Basenie „Laguna” odbędą się specjalne zajęcia dedykowane paniom z okazji ich święta. O godz. 19:00 rusza aerobik wodny z atrakcjami. Organizatorzy zadbali o to, aby czas spędzony wieczorową porą był dla uczestniczek odskocznią od codziennych obowiązków. Pewnie w Dzień Kobiet na basenie „Laguna” będzie gwarnie, ale tam zawsze wiele się dzieje.

Sobotnie przedpołudnie. Basen „Laguna” wypełniony jest po brzegi. W jednej części dzieci uczą się pływać, w drugiej panie ćwiczą aerobik wodny. Nie brakuje także amatorek rowerów wodnych - jednym słowem aqua fitness w całej okazałości. Jak widać można skończyć z tradycją odwiedzania w sobotę sklepów. W końcu są ciekawsze i zdrowsze rzeczy…

Ćwiczenia i to w basenie są wyłącznie dla młodych? Nic bardziej mylnego. W basenie widać jak żywo ćwiczą panie w przedziale wiekowym od nastu - do osiemdziesięciu lat. A więc da się!  I na dodatek sprawia to przyjemność.

- Ćwiczenia w wodzie mają tą przewagę nad innymi aktywnościami, na przykład na siłowni, że są łagodniejsze dla stawów i nie powodują ich obciążenia. Taki ruch zalecany jest każdemu. Szczególnie dla osób mających problemy ze schorzeniami narządów ruchów, taka aktywność jest dobrodziejstwem. Także ludziom z nadwagą będzie łatwiej ćwiczyć w wodzie, niż tradycyjnie - mówi Eliza Rybica, która na basenie „Laguna” prowadzi zajęcia z aqua fitness.

Panie, ale nie tylko, mają do wyboru różnorodne zajęcia. Tradycyjnie jest aerobik wodny. Który był pierwszymi tego rodzaju ćwiczeniami na jastrzębskim basenie. Potem dużym hitem okazały się trampoliny wodne. Później wprowadzono jeszcze inne ćwiczenia - rower wodny.

- Rower wodny to rodzaj roweru stacjonarnego z tym, że znajduje się on w basenie czyli w wodzie. Woda powoduje odciążenie stawów. Takie ćwiczenia są bezpieczne prawie dla każdej osoby, nawet z poważnymi schorzeniami. Jest to też świetny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jeśli tylko włączymy w to dietę, to wówczas pierwsze efekty są już widoczne po pierwszych dwóch - trzech tygodniach ćwiczeń - mówi Eliza Rybica.

Często panie faszerują się różnymi środkami chemicznymi, aby schudnąć. Prawie zawsze nie jest to dobre dla organizmu. Zamiast łykać tabletki, których składu tak naprawdę nie znamy, lepiej za pomocą umiejętnie dawkowanego ruchu oraz rozsądnej diety wpłynąć na wagę swojego ciała. Nie mniej ważną korzyścią jest poprawienie sprawności oraz wzrost dobrego samopoczucia.

Basen „Laguna” proponuje różnorodne zajęcia. Nie trzeba do nich mieć jakiś szczególnych predyspozycji, typu umiejętność pływania czy wysoką sprawność. Każdy może brać w nich udział niezależnie od wieku. Zajęcia odbywają się przez sześć dni w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz w sobotę rano.

Katarzyna Barczyńska-Łukasik

Polub i udostępnij
Czytaj też

Gdzie kupić basen ogrodowy w Jastrzębiu? Gdzie kupić basen ogrodowy w Jastrzębiu?

Chcą aquaparku w Jastrzębiu-Zdroju Chcą aquaparku w Jastrzębiu-Zdroju

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Gość10.03.2020 20:19

I badzo dobry pomysł. Brawo!