Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
Wynajmij biuro od 2 zł
9 marca 2020

JSW przeciwko mobbingowi. Jest doniesienie do prokuratury

JSW przeciwko mobbingowi. Jest doniesienie do prokuratury
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Tymczasowy zarząd JSW Innowacje złożył doniesienie do katowickiej prokuratury w sprawie podejrzenia molestowania czterech pracownic. Premier Morawiecki zwrócił się do pełnomocnika do spraw równego traktowania o wyjaśnienie sprawy.

Cztery kobiety zatrudnione w spółce JSW Innowacje napisały list do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie molestowania. Poprosiły szefa rządu z prośbą o interwencję. Polityk zwrócił się do pełnomocnika do spraw równego traktowania o wyjaśnienie sprawy. Natomiast tymczasowy zarząd spółki zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.

Także Jastrzębska Spółka Węglowa zajęła stanowisko w tym temacie, wydając oświadczenie.

- Jastrzębska Spółka Węglowa oświadcza, że w spółce zależnej JSW Innowacje obowiązuje kodeks etyki, który zabrania wszelkich zachowań o charakterze mobbingowym. Każde zgłoszenie naruszenia kodeksu jest wyjaśniane w trybie pilnym i naprawiane. Istnieją procedury zapewniające anonimowość zgłaszającym naruszenia. W Grupie Kapitałowej JSW nie tolerujemy jakichkolwiek zachowań nieetycznych ani dyskryminacyjnych (…) Grupa Kapitałowa JSW od lat prowadzi konsekwentną politykę przestrzegania zasad etycznych oraz antydyskryminacyjnych. Istnieją specjalne procedury dotyczące zgłaszania naruszeń i nieprawidłowości oraz prób ich tuszowania. Zasady postępowania w takich przypadkach zostały szczegółowo opisane w ogólnodostępnym Kodeksie Etyki JSW - informuje JSW.

Przypomnijmy, że  prezes JSW Innowacje Jarosław Mrozek złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska w atmosferze zarzutów o molestowanie pracownic. Minister aktywów państwowych Jacek Sasin zlecił przeprowadzenie kontroli, która ustali wszelkie okoliczności sprawy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rekordowe wyniki JSW. Zysk na poziomie 1,85 mld zł Rekordowe wyniki JSW. Zysk na poziomie 1,85 mld zł

JSW wspiera rodziny poszkodowanych górników JSW wspiera rodziny poszkodowanych górników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Zielony05.03.2021 3:30

taaa mobbing a alkocholizm w pracy to dopiero problem

Dobre10.03.2020 14:27

Mobing w jsw?!kazdego dnia przyjdzcie na podzialy jak to wygląda.......wywalic zwiazki za bramkę i zlikwidowac nadsztygarow!

Gość10.03.2020 14:21

A może ktoś napisze wreszcie o Paniach pracujących w Jsw, mobingujacych, knujacych za plecami atrakcyjniejszych koleżanek.

Ciułacz09.03.2020 18:00

JSW 12.500 zł-1.350(-9.75%)17:04

Rumburak09.03.2020 17:31

Mówi się, że kogo żona awansowała w JSW ten ma problem z przejściem przez drzwi na stojąco.

Koronawirus09.03.2020 15:47

"mobbing w KWK Borynia"

Tekst dotyczy katowickiej firmy Polski Koks / Dzejesdablju Innowacje a ty tu z jakas kopalnia we wsi Borynia wylatujesz.

Amant09.03.2020 14:15

Szkoda ze spolka nie dba o innych pracownikow ktorzy zglosili mobbing w KWK Borynia .Powolala smieszna komisyjke ustawiona przez solidarnosci I wypiela sie na chlopakow. Wizerunek ladnie nadszarpniety wiec JSW musi dzialac. PANDA RULEZZZZZz

Zeb09.03.2020 9:48

On chciał być prezydentem miasta.... Drżyjcie urzędniczki!!

Sztygar09.03.2020 9:12

To nie mobbing panie Kowalski to zwykły opi..........l

Iceman09.03.2020 9:06

Mobing jest stałą rzeczą na kopalni. Pracuje na Knurówie i jest to na porządku dziennym. Przykład. Wchodzisz do biura kierownika nie zdążysz otworzyć ust a słyszysz już wypier............. j. To jest normalne?? Nikt z tym nic nie robi i wszyscy o tym wiedzą łącznie z bhp i dyrektorem na czele. Pracownik jest tak poprostu śmieciem.

Marek09.03.2020 7:42

.....mobbing był , jest i bedzie...
Można książki pisać...

Gość09.03.2020 7:16

@Koronawirus

"Po co ta spółka Polski Koks vel. Innowacje jest w ogóle?"

Właśnie po co?
Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ta spółka? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest spółka na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tą spółką? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest spółka akcyjna, w oparciu o JSW - która sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu, i co się wtedy zrobi? Protokół zniszczenia.

Cytat zaczerpnięty z kultowego Misia, przerobiony na potrzeby odpowiedzi na komentarz Koronawirusa.

Koronawirus09.03.2020 6:28

Po co ta spółka Polski Koks vel. Innowacje jest w ogóle?

Gość09.03.2020 6:23

"prezes JSW Innowacje Jarosław Mrozek złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska"

I co? W papierach będzie miał przez to czysto? A gdzie zwolnienie dyscyplinarne bez prawa do odprawy?