Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
9 marca 2020

JSW przeciwko mobbingowi. Jest doniesienie do prokuratury

JSW przeciwko mobbingowi. Jest doniesienie do prokuratury
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Tymczasowy zarząd JSW Innowacje złożył doniesienie do katowickiej prokuratury w sprawie podejrzenia molestowania czterech pracownic. Premier Morawiecki zwrócił się do pełnomocnika do spraw równego traktowania o wyjaśnienie sprawy.

Cztery kobiety zatrudnione w spółce JSW Innowacje napisały list do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie molestowania. Poprosiły szefa rządu z prośbą o interwencję. Polityk zwrócił się do pełnomocnika do spraw równego traktowania o wyjaśnienie sprawy. Natomiast tymczasowy zarząd spółki zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.

Także Jastrzębska Spółka Węglowa zajęła stanowisko w tym temacie, wydając oświadczenie.

- Jastrzębska Spółka Węglowa oświadcza, że w spółce zależnej JSW Innowacje obowiązuje kodeks etyki, który zabrania wszelkich zachowań o charakterze mobbingowym. Każde zgłoszenie naruszenia kodeksu jest wyjaśniane w trybie pilnym i naprawiane. Istnieją procedury zapewniające anonimowość zgłaszającym naruszenia. W Grupie Kapitałowej JSW nie tolerujemy jakichkolwiek zachowań nieetycznych ani dyskryminacyjnych (…) Grupa Kapitałowa JSW od lat prowadzi konsekwentną politykę przestrzegania zasad etycznych oraz antydyskryminacyjnych. Istnieją specjalne procedury dotyczące zgłaszania naruszeń i nieprawidłowości oraz prób ich tuszowania. Zasady postępowania w takich przypadkach zostały szczegółowo opisane w ogólnodostępnym Kodeksie Etyki JSW - informuje JSW.

Przypomnijmy, że  prezes JSW Innowacje Jarosław Mrozek złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska w atmosferze zarzutów o molestowanie pracownic. Minister aktywów państwowych Jacek Sasin zlecił przeprowadzenie kontroli, która ustali wszelkie okoliczności sprawy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ceny węgla spadły o około 33 procent Ceny węgla spadły o około 33 procent

JSW strata za 3 kwartały blisko 1,1 mld zł JSW strata za 3 kwartały blisko 1,1 mld zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Dobre10.03.2020 14:27

Mobing w jsw?!kazdego dnia przyjdzcie na podzialy jak to wygląda.......wywalic zwiazki za bramkę i zlikwidowac nadsztygarow!

Gość10.03.2020 14:21

A może ktoś napisze wreszcie o Paniach pracujących w Jsw, mobingujacych, knujacych za plecami atrakcyjniejszych koleżanek.

Ciułacz09.03.2020 18:00

JSW 12.500 zł-1.350(-9.75%)17:04

Rumburak09.03.2020 17:31

Mówi się, że kogo żona awansowała w JSW ten ma problem z przejściem przez drzwi na stojąco.

Koronawirus09.03.2020 15:47

"mobbing w KWK Borynia"

Tekst dotyczy katowickiej firmy Polski Koks / Dzejesdablju Innowacje a ty tu z jakas kopalnia we wsi Borynia wylatujesz.

Amant09.03.2020 14:15

Szkoda ze spolka nie dba o innych pracownikow ktorzy zglosili mobbing w KWK Borynia .Powolala smieszna komisyjke ustawiona przez solidarnosci I wypiela sie na chlopakow. Wizerunek ladnie nadszarpniety wiec JSW musi dzialac. PANDA RULEZZZZZz

Zeb09.03.2020 9:48

On chciał być prezydentem miasta.... Drżyjcie urzędniczki!!

Sztygar09.03.2020 9:12

To nie mobbing panie Kowalski to zwykły opi..........l

Iceman09.03.2020 9:06

Mobing jest stałą rzeczą na kopalni. Pracuje na Knurówie i jest to na porządku dziennym. Przykład. Wchodzisz do biura kierownika nie zdążysz otworzyć ust a słyszysz już wypier............. j. To jest normalne?? Nikt z tym nic nie robi i wszyscy o tym wiedzą łącznie z bhp i dyrektorem na czele. Pracownik jest tak poprostu śmieciem.

Marek09.03.2020 7:42

.....mobbing był , jest i bedzie...
Można książki pisać...

Pokaż wszystkie opinie (13)