Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
11 marca 2020

13-letnia dziewczynka potrącona na pasach, na al. Piłsudskiego

13-letnia dziewczynka  potrącona na pasach, na al. Piłsudskiego
fot. KMP Jastrzębie

To wyglądało naprawdę groźnie. 13-latka jadąca na rowerze wjechała nagle na pasy wprost pod nadjeżdżający samochód. 

Do zdarzenia doszło we wtorek w godzinach popołudniowych. Według ustaleń policjantów nastolatka poruszający się na rowerze wjechał nagle na przejście dla pieszych, znajdujące się nieopodal restauracji McDonald, wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy.

- Na miejsce natychmiast przyjechał policyjny patrol i ratownictwo medyczne. Na szczęście dziecku nie stało się nic poważnego. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności zarówno do kierowców, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wypadek na rowerze. 14-latek przetransportowany helikopterem Wypadek na rowerze. 14-latek przetransportowany helikopterem

Jechał pod prąd. Wpadł na mundurowych Jechał pod prąd. Wpadł na mundurowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Sprzedawca23.03.2020 9:14

Co ten dzieciak robił na rowerze i w godzinach dopołudniowych? Mają siedzieć w domach na dupskach. I zająć się lekcjami.

BUDZIK12.03.2020 0:21

do kapuczyn

Przejście dla pieszych jest ŚWIĘTYM miejscem dla pieszego. I musisz mu ustąpić pierwszeństwa .Jeśli uważasz że al Piłsudskiego jest torem wyścigowym ..Skonsultuj to z drogówką Jastrzębia Zdr

Greg11.03.2020 19:43

A kartę rowerową miała bez tego ani rusz
Chyba że teraz nie trzeba zdawać na kartę no to wtedy mamy samobójcow na chodnikach ścieżkach a szczegolnie pasach

Gość11.03.2020 18:32

A kaj fater z mutrą byli.

KitKat11.03.2020 17:57

To dałeś wykładnie. Trole tu komentujące nie potrafią czytać ze zrozumieniem a co dopiero trzynastolatka.

Gość11.03.2020 16:58

Kluczowe "poruszający się na rowerze wjechał nagle na przejście dla pieszych"
Jeśli przejście nie jest oznakowane jako przejście dla pieszych z przejazdem rowerowym oznaczone znakami poziomymi i pionowymi oraz w/w. oświetleniem zielonego światła z rowerem to przez takie przejścia można przejechać rowerem - takich przejazdów w Jastrzębiu jest parę i na al. Pił. występuje tylko w okolicy ronda głownego, w innych przypadkach rowerzysta jest zobligowany zejść i przeprowadzić rower przez pasy bowiem popełnia w tym momencie wykroczenie drogowe z kw.

Gość11.03.2020 15:10

Jak zwykle sami oświeceni ludzi tu komentują. Jest takie przysłowie: nie pamięta wół jak cielęciem był. Pewnie wy w młodości byliście prymusami i nigdy nic złego nie zrobiliście.

Józek11.03.2020 13:20

Patole są coraz młodsze .

kapuczyn11.03.2020 12:08

Wprowadzajcie dalej beznadziejne przepisy o bezwględnym pierwszeństwie na przejściach dla pieszych. Takich przypadków będzie coraz więcej, bo przecież kierowca ma mnie przepuścić. Beznadzieja. Mam nadzieję, że rodzice tego dziecka zwrócą pieniądze za uszkodzenie pojazdu, bo z tego co wiem większość ludzi nawet nie ma pojęcia, że jest coś takiego jak ubezpieczenie rowerzysty.

Koronawirus11.03.2020 11:14

Wydawało by się że 13 letnie dziecko powinno mieć trochę oleju w głowie, ale chyba się mylę.

Pokaż wszystkie opinie (16)