Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
13 marca 2020

Strażnicy będą mieć uczniów na oku

Strażnicy będą mieć uczniów na oku
fot. Straż Miejska Jastrzębie

Dzieci i młodzież otrzymały zakaz gromadzenia się w miejscach publicznych, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jednak mieszkańcy zauważają, że niektórzy nic nie robią sobie z tego zakazu.

Prezydent miasta zaapelowała w czwartek do uczniów, aby wykazali się odpowiedzialnością i pozostali w domach. Magistrat uruchomił akcję #siedzenachacie   Jednak mieszkańcy zauważają, że część młodzieży oraz rodzice, którzy są za nią odpowiedzialni niewiele robią sobie z tego zakazu. Wskazują, że uczniów można spotkać w galeriach handlowych lub na ulicach wędrujących grupkami. 

Jastrzębski magistrat poinformował, że strażnicy miejscy będą przyglądać się młodzieży, interesować się, co robi w miejscu publicznym. Będą stosowane pouczenia i przypominane zalecenia premiera oraz ministra zdrowia, co do konieczności przebywania uczniów w domach. 

Lekarze-zakaźnicy ostrzegają, że to głównie młodzi ludzie przenoszą wirus na pozostałe starsze osoby. Dlatego tak ważne jest, aby to waśnie ta grupa społeczna nie przebywała w miejscach publicznych. 

Jastrzębska Policja poinformowała, że  na chwilę obecną nie przewiduje działań w tej sprawie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa

Prezydent Hetman zakażona koronawirusem Prezydent Hetman zakażona koronawirusem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (39)
Logik15.03.2020 19:51

@antyparanoik
Dobrze to ująłeś, zwłaszcza jeśli chodzi o nadgorliwość naszych strażników. Oni sa bardzo zaangażowani w sytuacjach gdy chodzi o dzieci. No bo to bezpieczne, a wykazać się mogą i pochwalić, że przsłuchali dwóch nieletnich, którzy się szlajali, zamiast siedzieć w domu.
Z drugiej strony...Po co wysyłałeś tego 4-latka ze śmieciami? Przecież mógł to zrobić starszy syn, albo po prostu Ty

AntyParanoik15.03.2020 13:47

Ja wszystko rozumiem, zamknięte szkoły, ograniczenia w urzędach, kościołach i każdym miejscu publicznym ale w tym ciężkim dla Nas wszystkich momencie Strażnicy wraz z Policją zamiast przekonywać do siebie ludzi, to coraz bardziej odpycha. Dlaczego? Już tłumaczę. Na jednym z jastrzębskich osiedli wysłałem dzieci (10 i 4 lata - bez hejtu. Wszystko odbywało się praktycznie pod blokiem, więc 4 latkowi nic nie grozilo) do pobliskiego kontenera w celu wyrzucenia śmieci. Pech chciał, że akurat tamtędy przechadzali się miejscy, którzy jak tylko zauważyli samotnie idące dzieci (z wiórkami w rękach) od razu przystąpili do akcji zaczynając wypytywać o imię, nazwisko, powód wyjścia z domu etc. Młodszy przyszedł do domu z płaczem, bo "policja" ich zatrzymała. Oboje byli przerażeni. Mam grzeczną prośbę do Stróżów prawa.. zajmijcie się faktycznymi skupiskami młodzieży i dzieci (idących w GRUPACH!!), a nie do cholery straszycie mi dzieciaki pod blokiem!! Ciekawe czy jakbym poszedł sam, też byście podeszli. Przerost formy nad rozumem. Tragedia..

gość15.03.2020 7:20

Nie rozumiem tylko, co ma do tego dyrektor szkoły. W tym okresie dzieci pozostają pod opieką rodziców i to oni powinni zostać ukarani za niedopilnowanie swoich pociech.

Adam14.03.2020 10:26

Zamkneli galerie, jeszcze niech Mc zamkną! Tam najwiecej mlodziezy sie zbiera. Nakladac na rodzicow mandaty a w szkole wyciagnac konsekwencje

Gość14.03.2020 8:54

Piekny sobotni poranek, pakujemy sie z rodzinka i cyk na tydzien do zakopanego:)

Gość13.03.2020 23:12

A może tak rodziców dzieci pętających się po mieście obciążyć kosztami leczenia w razie czego... To z pewnością amebom przemówi do rozsądku. Właśnie podano wiadomość o śmierci drugiej osoby. Dociera!!!!

Przeor13.03.2020 22:11

Tylko godzina policyjna może pomóc.

Gość13.03.2020 22:07

Kiedy zachoruje ktoś z Jastrzębia, sami pozamykają dzieci w domach. Wtedy już będzie za późno. Jesteśmy odpowiedzialni za współobywateli, przynajmniej ja tak pojmuję. O co Wam chodzi??? Czekacie na włoski scenariusz, czy trzeba Wam tłumaczyć oczywiste rzeczy tłumaczyć???

Gość13.03.2020 21:39

Gość 12.59 i.16.13 nie medrkuj buraku tylko dostosuj się do apelu władz i pani prezydent.

Gość13.03.2020 20:14

Policja wypięła tylek WSTYD

Pokaż wszystkie opinie (39)