Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°13°
BS Kredyt bez gwiazdek
15 marca 2020

Rusza pomoc dla sąsiada. Mieszkańcy organizują się

Rusza pomoc dla sąsiada. Mieszkańcy organizują się
fot. JastrzebieOnline.pl

To już kolejna inicjatywa mieszkańców zmierzająca do wzajemnej pomocy w czasach epidemii koronawirusa.  Będzie można poprosić o zrobienie zakupów czy wyjście z psem na dwór.

Pomysłodawcą profilu Jastrzębie-Zdrój Pomoc dla Sąsiada jest Piotr Możwiło, jastrzębski przedsiębiorca.

- Deklarujemy wsparcie zarówno personalne jak i sprzętowe przy realizacji zadań mających na celu pomoc osobą starszym w tych trudnych dla nas wszystkich chwilach, a w sytuacjach tego wymagających uruchomimy specjalne środki z funduszu zorganizowanego specjalnie na ten cel - mówi Piotr Możwiło.

Akces do akcji zgłosił jastrzębski hufiec Związku Harcerstwa Polskiego, a także Ośrodek Pomocy Społecznej.

Osoby potrzebujące pomocy, a także każdy chcący przyłączyć się do akcji,  mogą kontaktować się poprzez profil na FB oraz dzwoniąc pod numer telefonu: 605 423 627.

Obydwie grupy działające na rzecz mieszkańców zadeklarowały współpracę. Chodzi przecież o ten sam cel - pomoc ludziom w potrzebie.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

83-latek w ciężkim stanie potrzebował pomocy 83-latek w ciężkim stanie potrzebował pomocy

Jak pandemia wpłynęła na nasze życie? Jak pandemia wpłynęła na nasze życie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Erwinizm jastrzębski16.03.2020 20:15

Erwin... może zapłacić rachunki przez internet, ale Erwin woli iść postać w kolejce, bo przypomina mu to jego czasy młodości. Poza tym Erwin nie uznaje płatności przez internet i za pomocą karty, bo go okradną złodzieje z banku, nie ma to jak gotówka...Może się też ograniczyć w codziennym kupowaniu jedzenia, skoro są takie czasy, ale dla Erwina to jedyna rozrywka- iść po 2 bułki i 10 dag kiełbachy. Erwin też chętnie postoi w kolejce do apteki, żeby kupić Amol. Lubi splunąć, charknąć innym pod nogi i nie widzi w tym niczego nienormalnego...Erwin...

Erwin Zielonka16.03.2020 18:14

Zauważyłem dwie grupy bna które leją się ostatnio pomyje chodzi o dzieci i młodzież i o emerytów co to już do sklepu nie można wyjść po jedzenie czy do spółdzielni zapłacić czynsz.

do z okna16.03.2020 15:41

Zgadza się. Jadąc do pracy samochodem na dyżur, zaobserwować można było samych emerytów, z torbami na kółkach. Pod apteką- emeryci, pod ośrodkiem zdrowia- emeryci, nordic walking- grupy emerytów. Selekcja naturalna...

z okna16.03.2020 14:37

Dziś od rana do SM Nowa wpuszczają po jednej osobie. Przed drzwiami kolejka z 15 emerytów. Wytłumaczcie mi po co? Wyglądam przez okno, wszędzie emeryci, na spacerach, na ławeczkach pod blokiem, w sklepach.
ZUS się zaciera ręce :)))))
Proponuję nową akcję ,,Zabierz dziadkowi i babci buty, niech nie wychodzą z chałupy "

Gość16.03.2020 4:54

Gdzie jest Jarosław Tchórzliwy, no gdzie.

Gość15.03.2020 16:45

Niech się każdy sobie przyjrzy a nie tylko ten to ten tamto dużo pouczających wręcz świętych się tu objawiło.

Gość15.03.2020 14:27

Fachowcy się znaleźli.jedni chowają już innych bawią się w Boga.Troche pokory państwo mądralińscy.

mob do Janusz15.03.2020 13:01

Dokładnie !! Emeryci ,Seniorzy na przekór zostawania w domu plądrują teraz markety i wyłażą częściej z domów niż przed zagrożeniem. W Jastrzębiu możemy mieć drugie Włochy pomyślcie większość tutaj obecnie z mieszkańców to 60+ Gdyby zakładając doszło by do transmisji masowej Mamy po Jastrzębiu. Seniorzy zastanówcie się trochę.

Janusz15.03.2020 12:46

Ludzie o jakie pomocy wy mówicie? Emeryty od rana stoją pod sklepami. Wszędzie głoszą unikać dużych skupisk ludzi a oni stoją i się narażają. Naturalna selekcja. Nawet nie będzie szkoda.

Gość15.03.2020 12:12

Na jakiej zasadzie będą odbywać się zakupy niezbędnych środków do życia dla osób potrzebujących, np. chleb woda? Na jakiej zasadzie będzie odbywać się płatność itp.?

rybka15.03.2020 12:08

wspaniała incjatywa Urzędu miasta ,jak naj mniej ludzi chodzących po ulicach i do urzędów to dla nas lepiej aby nie roznosic zarazków i wirusa ,dbajmy nie tylko o siebie ale o innych przestrzegając reguł będziemy wszyscy zdrowi czego życzę zdrówka i przemyślenia o swoje i rodziny zdrowie.dziękujemy PANI PREZYDENT ZA TROSKĘ NAD NAMI .

Gość15.03.2020 11:18

Dziękuję. Prosić aby starsze osoby nie szły do kościoła.

Apel!15.03.2020 9:44

Większość informacji, ostrzeżeń jest kierowana przez internet. Ludzie starsi rzadko korzystają z takiego źródła.
Powiadamiajcie swoich bliskich, rodzinę, ludzi starszych, rodziców, dziadków, ostrzegajcie ich przed zagrożeniami, jakie im grożą. Spora ich część nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji. Chodzą po sklepach, czy trzeba czy nie. Łażą do kościoła codziennie i otwierają dzioby do komunii, taplają się w wodzie "święconej", w której pełno bakterii.
Uświadomcie ich, że stwarzają realne zagrożenie dla siebie i dla swoich bliskich!