Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
15 marca 2020

Rusza pomoc dla sąsiada. Mieszkańcy organizują się

Rusza pomoc dla sąsiada. Mieszkańcy organizują się
fot. JastrzebieOnline.pl

To już kolejna inicjatywa mieszkańców zmierzająca do wzajemnej pomocy w czasach epidemii koronawirusa.  Będzie można poprosić o zrobienie zakupów czy wyjście z psem na dwór.

Pomysłodawcą profilu Jastrzębie-Zdrój Pomoc dla Sąsiada jest Piotr Możwiło, jastrzębski przedsiębiorca.

- Deklarujemy wsparcie zarówno personalne jak i sprzętowe przy realizacji zadań mających na celu pomoc osobą starszym w tych trudnych dla nas wszystkich chwilach, a w sytuacjach tego wymagających uruchomimy specjalne środki z funduszu zorganizowanego specjalnie na ten cel - mówi Piotr Możwiło.

Akces do akcji zgłosił jastrzębski hufiec Związku Harcerstwa Polskiego, a także Ośrodek Pomocy Społecznej.

Osoby potrzebujące pomocy, a także każdy chcący przyłączyć się do akcji,  mogą kontaktować się poprzez profil na FB oraz dzwoniąc pod numer telefonu: 605 423 627.

Obydwie grupy działające na rzecz mieszkańców zadeklarowały współpracę. Chodzi przecież o ten sam cel - pomoc ludziom w potrzebie.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

W Jastrzębiu blokowane są miejsca dla niepełnosprawnych? W Jastrzębiu blokowane są miejsca dla niepełnosprawnych?

18 Jastrzębian zachorowało na COVID-19 18 Jastrzębian zachorowało na COVID-19

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Erwinizm jastrzębski16.03.2020 20:15

Erwin... może zapłacić rachunki przez internet, ale Erwin woli iść postać w kolejce, bo przypomina mu to jego czasy młodości. Poza tym Erwin nie uznaje płatności przez internet i za pomocą karty, bo go okradną złodzieje z banku, nie ma to jak gotówka...Może się też ograniczyć w codziennym kupowaniu jedzenia, skoro są takie czasy, ale dla Erwina to jedyna rozrywka- iść po 2 bułki i 10 dag kiełbachy. Erwin też chętnie postoi w kolejce do apteki, żeby kupić Amol. Lubi splunąć, charknąć innym pod nogi i nie widzi w tym niczego nienormalnego...Erwin...

Erwin Zielonka16.03.2020 18:14

Zauważyłem dwie grupy bna które leją się ostatnio pomyje chodzi o dzieci i młodzież i o emerytów co to już do sklepu nie można wyjść po jedzenie czy do spółdzielni zapłacić czynsz.

do z okna16.03.2020 15:41

Zgadza się. Jadąc do pracy samochodem na dyżur, zaobserwować można było samych emerytów, z torbami na kółkach. Pod apteką- emeryci, pod ośrodkiem zdrowia- emeryci, nordic walking- grupy emerytów. Selekcja naturalna...

z okna16.03.2020 14:37

Dziś od rana do SM Nowa wpuszczają po jednej osobie. Przed drzwiami kolejka z 15 emerytów. Wytłumaczcie mi po co? Wyglądam przez okno, wszędzie emeryci, na spacerach, na ławeczkach pod blokiem, w sklepach.
ZUS się zaciera ręce :)))))
Proponuję nową akcję ,,Zabierz dziadkowi i babci buty, niech nie wychodzą z chałupy "

Gość16.03.2020 4:54

Gdzie jest Jarosław Tchórzliwy, no gdzie.

Gość15.03.2020 16:45

Niech się każdy sobie przyjrzy a nie tylko ten to ten tamto dużo pouczających wręcz świętych się tu objawiło.

Gość15.03.2020 14:27

Fachowcy się znaleźli.jedni chowają już innych bawią się w Boga.Troche pokory państwo mądralińscy.

mob do Janusz15.03.2020 13:01

Dokładnie !! Emeryci ,Seniorzy na przekór zostawania w domu plądrują teraz markety i wyłażą częściej z domów niż przed zagrożeniem. W Jastrzębiu możemy mieć drugie Włochy pomyślcie większość tutaj obecnie z mieszkańców to 60+ Gdyby zakładając doszło by do transmisji masowej Mamy po Jastrzębiu. Seniorzy zastanówcie się trochę.

Janusz15.03.2020 12:46

Ludzie o jakie pomocy wy mówicie? Emeryty od rana stoją pod sklepami. Wszędzie głoszą unikać dużych skupisk ludzi a oni stoją i się narażają. Naturalna selekcja. Nawet nie będzie szkoda.

Gość15.03.2020 12:12

Na jakiej zasadzie będą odbywać się zakupy niezbędnych środków do życia dla osób potrzebujących, np. chleb woda? Na jakiej zasadzie będzie odbywać się płatność itp.?

rybka15.03.2020 12:08

wspaniała incjatywa Urzędu miasta ,jak naj mniej ludzi chodzących po ulicach i do urzędów to dla nas lepiej aby nie roznosic zarazków i wirusa ,dbajmy nie tylko o siebie ale o innych przestrzegając reguł będziemy wszyscy zdrowi czego życzę zdrówka i przemyślenia o swoje i rodziny zdrowie.dziękujemy PANI PREZYDENT ZA TROSKĘ NAD NAMI .

Gość15.03.2020 11:18

Dziękuję. Prosić aby starsze osoby nie szły do kościoła.

Apel!15.03.2020 9:44

Większość informacji, ostrzeżeń jest kierowana przez internet. Ludzie starsi rzadko korzystają z takiego źródła.
Powiadamiajcie swoich bliskich, rodzinę, ludzi starszych, rodziców, dziadków, ostrzegajcie ich przed zagrożeniami, jakie im grożą. Spora ich część nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji. Chodzą po sklepach, czy trzeba czy nie. Łażą do kościoła codziennie i otwierają dzioby do komunii, taplają się w wodzie "święconej", w której pełno bakterii.
Uświadomcie ich, że stwarzają realne zagrożenie dla siebie i dla swoich bliskich!