Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
16 marca 2020

Prezes JSW: Nieodpowiedzialność i panika są groźniejsze od samego wirusa

Prezes JSW: Nieodpowiedzialność i panika są groźniejsze od samego wirusa
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podkreśla, że podejmuje odpowiednie działania w związku z epidemią koronawirusa. Kierownictwo JSW apeluje, aby pracownicy stosowali się do komunikatów dyrekcji zakładów. U żadnego pracownika nie stwierdzono symptomów koronawirusa.

W kopalniach JSW przeprowadza się pomiar temperatury ciała wchodzących pracowników, są również środki dezynfekujące i zakaz wstępu dla osób postronnych. To jedne z pierwszych decyzji podjętych przez zarząd JSW, które mają zapobiec dopuszczeniu do pracy osób, które mogą zarażać innych.

 - Jednak nawet najdoskonalsze metody profilaktyki przyjęte przez zarząd JSW nie pomogą, jeżeli pracownicy będą zachowywać się nieodpowiedzialnie. Nieodpowiedzialność i panika są groźniejsze od samego wirusa  - przestrzega Włodzimierz Hereźniak, prezes JSW SA.

W JSW działa sztab kryzysowy, który na bieżąco monitoruje sytuację i podejmuje adekwatne do sytuacji działania.

 - Apeluję, aby stosować się do aktualnych komunikatów i zarządzeń kierowników ruchu zakładu górniczego. Służby kopalniane starają się jak najbardziej usprawnić działania, jednak ograniczeń technicznych nie przeskoczymy. Funkcjonujemy w warunkach nadzwyczajnych, w których dostępność preparatów dezynfekujących i innych środków jest ograniczona. Dlatego musimy działać rozważnie, używać racjonalnie dostępnych zasobów. Apeluję o rozwagę  - mówi Artur Dyczko, wiceprezes zarządu JSW SA i szef sztabu kryzysowego.

W piątek zmierzono temperaturę ciała 23 010 osobom, podejmującym pracę. Nie stwierdzono nikogo z podwyższoną temperaturą.

Każda kopalnia przygotowuje najbardziej optymalne plany podziału na zmiany. Chodzi o to, aby pracownicy zajmujący kluczowe stanowiska byli w stanie zastąpić kolegów, którzy mogą w którymś momencie zostać skierowani na kwarantannę.

 - Mamy do czynienia z pandemią. Zarządowi JSW zależy, aby zagrożenie poczyniło jak najmniejsze szkody. Ponieważ zdawaliśmy sobie sprawę z niebezpieczeństwa, ze znacznym wyprzedzeniem przygotowaliśmy działania profilaktyczne - podkreśla prezes Hereźniak.

Kierownictwo JSW podkreśla, że zamykanie kopalń nie wchodzi w grę.

-  Jeżeli nie będziemy fedrować, górotwór zaciśnie większość naszych wyrobisk, w zrobach będą inkubować się pożary endogeniczne, wstrząsy nie ustaną, a metan będzie dalej się wydzielał. Jakie jest wyjście? Trzeba zachować spokój i bezwarunkowo przestrzegać wszystkich procedur bezpieczeństwa, które chronią przed zarażeniem, dostosowywać zakres prac do aktualnej sytuacji i zapewnić obsługę naszego majątku i naszych stanowisk pracy - wyjaśnia Artur Dyczko, wiceprezes zarządu JSW SA i szef sztabu kryzysowego.

Zobacz: Kopalnie nie stworzą wirusa 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa

Prezydent Hetman zakażona koronawirusem Prezydent Hetman zakażona koronawirusem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (174)
scooby22.03.2020 16:02

Z tego, co czytam, widzę że zarząd wprowadził niezbędne środki bezpieczeństwa, więc nie wiem o co te gównowburze. Czasami czytając koentarze górników mam wrażenie, że cokolwiek zarząd by zrobił to i tak poleci fala krytyki, ot tak dla zasady

cat22.03.2020 9:02

To trudna sytuacja dla nas wszystkich, ale dobrze wiecie, że nie można zamknąć kopalni, więc zamiast hejtować każde działanie zarządu po prostu współpracujcie i niech każdy robi swoje!

seriously20.03.2020 16:25

Zdecydowaliście się na wykonywanie pracy o wysokim ryzyku, codziennie w jakimś stopniu ryzykujecie zdrowie i życie, bo nigdy nie wiadomo, co w kopalni może się wydarzyć, a teraz taka wrzawa z powodu koronawirusa? Seriously? Owszem, wirus jest bardzo zakaźliwy, ale u większości osób, zwłaszcza młodych, przebieg choroby jest lekki. Jesteście młodymi, zdrowymi chłopami, nie mażcie się

poirytowany20.03.2020 9:17

halo, opamiętajcie się - mamy pandemie, trzeba działać rozważnie, wprowadzać procedury bezpieczeństwa i to właśnie jsw robi. niech każdy pomyśli o swoich działaniach i zacznie zachowywać się odpowiedzialnie! sianie paniki to najgorsze co można teraz zrobić

byk19.03.2020 22:49

do kania. Bardzo dobrze skończyły by się ciągłe żadania rylie którym ciagle mało. Pozwalniali by połowę bezproduktywnej biurokracji i pociotków poprzyjowanych. Dosyc tego bezprawia w Polsce i korupcji przyjmownia łapówki za zalatwienie pracy!

kania19.03.2020 17:29

Chłopy opamietajcie, zamkną kopalnie, to już będzi epo polskim górnictwie. Jak jesteś odpowiedzialny i się żle czujesz nie przychodź do roboty. Zachowuj się mądrze. Kierowniki robią co moga, ludzie trza się wspierać , przyjdzie Hindus i kupi kopalnie za bezcen i będziecie mieć wtedy raj. 2 ty sna rękę zero bhp. Zero 13 14 itp
Puknijcie się w głowę i nie panikujcie

Gość18.03.2020 16:33

W KWK Knurów nie mamy żadnego dostępu do środków dezynfekujących. Dwie maseczki na szychtę p2 i p3 jedna na zjazd i wyjazd jedną do pracy. Maska przeciwpyłowa nie jest maską przeciwwiwusową. Kumulacja ludzi kilkaset na zmianie twarz w twarz w szoli i osobówce. Kontrola temperatury zawsze wynik w okolicy 36 lub niżej. Co to jest? Przypomnę że do kościoła wpuszcza się max 50 osób. A nasz dozór wyższy pozamykani w swoich biurach, odprawy na zmianach przez telefon bo sztygar nie może wejść do biura nadsztygara. Jedna wielka kpina z ludzi którzy nie dość że ciężko pracują to jeszcze są bezpośrednio narażeni na zarażenie się wirusem.

Gruby18.03.2020 15:53

Czy Wy naprawdę myślicie, że zarząd na oczach całej polski jawnie ryzykuje bezpieczeństwo górników? No zastanówcie się, przecież to byłby strzał w kolano i grupowe odwołania z funkcji. Nie znam się na zarządzaniu kopalnią, wiec nie będę oceniać decyzji zarządu, ale znaleźli się ana tych funkcjach chyba nie przypadkowe, więc wiedzą co robią

Jaker18.03.2020 11:52

Ober Ty spać nie możesz, idź pobiegać, zazdrościsz że inni mają robotę. JSW akurat wyjątkowo zadbał o swoich pracowników, nie pitol malkontencie

Gość18.03.2020 6:23

głosowaliśta na idiotów, to tera mata...

Pokaż wszystkie opinie (174)