Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
16 marca 2020

Jastrzębski szpital wstrzymuje przyjęcia i badania

Jastrzębski szpital wstrzymuje przyjęcia i badania
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Szpital wojewódzki wstrzymuje do odwołania wszelkie planowane zabiegi, badania i hospitalizacje. Decyzja ta ma charater profilaktyczny. 

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju informuje, że wstrzymane zostały wszystkie przyjęcia do szpitala zwiane z hospitalizacją, zabiegami, badaniami planowymi. W sytuacjach ratujących życie, nagłych lub pilnych szpital funkcjonuje jak do tej pory.

 - Związane z zagrożeniem epidemicznym zmiany organizacyjne są mają charakter profilaktyczny i będą obowiązywały do odwołania. Bardzo prosimy o wyrozumiałość - wyjaśnia rzecznik szpitala Marcelina Kowalska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie więcej miejsc covidowych w szpitalu Będzie więcej miejsc covidowych w szpitalu

Skok zakażeń w Jastrzębiu. Prawie 400 nowych zakażonych Skok zakażeń w Jastrzębiu. Prawie 400 nowych zakażonych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Pracownik 23.03.2020 22:40

Ludzie Kochanie proszę Was bardzo opanujcie się sklep to nie jest Park Zdrojowy ,aby chodzić i zwiedzać . Tu nie ma tężni solankowej . Przychodzisz zrób zakupy szybciutko i opuść sklep , to teraz nie jest dobry czas na zwiedzanie z dziećmi , całymi rodzinami. My pracownicy sektora handlowego też mamy rodziny i nie chcemy być wystawieni na zagrożenie . Przykłady z dzisiejszego dnia mama wysyła dwoje dzieci po zakupy , pani 3 razy w sklepie . Chyba coś jest tu nie tak , chyba ma to inaczej wyglądać . Zadbajmy wzajemnie o siebie ograniczmy niepotrzebne wychodzenia z domu

byk19.03.2020 22:46

Jak palnowane to powinny być. Nie ma zagrożenia w szpitalu koronowirusem aby odwoływac takie operacje. Ludzie tyle czakali a teraz maja odejść z kwitkiem

paula18.03.2020 20:44

do poirytowana- przecież nikt nie pisze o porodach! nie irytuj się tak ;) jest napisane że w sytuacjach nagłych bądź pilnych szpital funkcjonuje, mnie się wydaje że poród jest często nagły i zawsze pilny ;)

Ryl17.03.2020 22:11

Wiekszosc ludzi nie traktuje sytuacji powarznie, koronawirus to nie grypa przypomina bardziej ostre zapalenie płuc, chciałbym tylko poinformować że największym problemem tej pandemi jest brak respiratorów oddechowych których mamy w polsce 10 tyś....chorych szacuje sie do przyszlego tygodnia też 10 tyś a to zaledwie poczatek...obecnie umierają osoby starsze schorowane ale gdy liczba chory bedzie wysoka również ludzie zdrowi gdyż zabraknie respiratorów niezbednych do wyleczenia tej choroby. Kraje UE w tym Polska przystąpiły właśnie w trybie pilnym do przetargów na ten sprzęt o czy głośno sie nie mówi w TV żeby nie siac paniki ale wystarczy poszukać w sieci info. We Wloszech jest tak wysoka śmiertelność gdyż lekarze muszą dokonywać selekcji kto dostanie respirator a kto nie. Dobranoc

Maria17.03.2020 14:48

Wstrzymuja przyjęcia bo jest brak m miejsc. Nasz szpital przyjął pacjentow ze szpitala w Raciborzu który zostal zamknięty i przekształcony w zakaźny .

A pacjentów ktorzy byli hospitalizowani przewiezli do różnych szpitali w tym do jastrzębia

Eve17.03.2020 12:32

Patrzę przez okno a pod biedronką i na ulicach chyba więcej ludzi niż na zdjęciach z dużych miast, większość starszych którzy powinni siedzieć w domu, nie dociera do nich, widocznie się ie obawiają, wszystko do czasu

Poirytowana17.03.2020 11:03

Niech wszyatkie szpitale, przychodnie, poradnie i gabinety lekarskie zamkna a jak ktoras zacznie rodzic lub bedzie potrzebowala pomocy lekarza na juz to niech w domu zostanie i przeczeka tego wirusa... paranoja. Puknijcie sie w glowe ludzie i opamietajcie !!!

Gość17.03.2020 10:56

@Dramat

Twój wpis to jawne łamanie podstawowych zasad znajomości języka ojczystego.

Ale tak to już bywa, kiedy w szkołę rzucało się kamieniami. Sam idź do "kfarantanny".

Kolo17.03.2020 1:43

A w tym szpitalu to kiedykolwiek kogoś uratowali czy same trupy opuszczają ten szpital ?

Dramat16.03.2020 21:49

Dlaczego pozwala się pracownikom w fabrykach Czeskich co dziennie przekraczać granice bez żadnych konsekwencji skoro granice są zamknięte. Codziennie wypełniają deklaracje przyjazdowa do kraju która obliguje ich do kfarantanny a na drugi dzień jadą z powrotem do Czech pracować, jawne łamanie kfarantanny.

Pokaż wszystkie opinie (16)