Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
17 marca 2020

"Nie korzystajcie z komunikacji zbiorowej"

"Nie korzystajcie z komunikacji zbiorowej"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Epidemia koronawirusa rozszerza się. Minister infrastruktury skierował apel, aby dla bezpieczeństwa swojego i innych unikać korzystania z komunikacji miejskiej.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk skierował w poniedziałek apel do samorządów o rozważenie zawieszenia opłat parkingowych za parkowanie w strefach miejskich.

- Niech ci, którzy muszą jechać do pracy niekoniecznie korzystają z komunikacji publicznej dla bezpieczeństwa swojego i innych współpasażerów. Niech będą mogli dojechać do pracy samochodem. A często pracują w centrach miast, często pracują na tych obszarach, gdzie obowiązują płatne strefy - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Lekarze zalecają, żeby w miarę możliwości unikać komunikacji miejskiej, w której znacznie wzrasta możliwość zakażenia się wirusem, poprzez kontakt z innymi pasażerami oraz  poręczami, siedzeniami itp.

Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu poinformował, że pracownicy obsługi na bieżąco dezynfekują wnętrza autobusów, tak aby podnieść bezpieczeństwo pasażerów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Cała nadzieja w górnikach [video] Cała nadzieja w górnikach [video]

W Jastrzębiu wyzdrowiało 351 osób zakażonych wirusem W Jastrzębiu wyzdrowiało 351 osób zakażonych wirusem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Kierowca MZK21.03.2020 20:41

Dezynfekcja autobusu? co za bajki opowiadają, czy dezynfekcją można nazwać mycie barierek w ciągu 5 minut przez sprzątaczki? Kierowca nie posiada ani odpowiednich środków, ani ubioru do wykonania takiej dezynfekcji nie mówiąc już o przeszkoleniu. Dezynfekcja niby jest, a nikt jej nie widział, tak samo jak obecnie nie widać kontrolerów, a ludzie jeżdżą za darmo.

@gosc@agnieszka18.03.2020 7:00

Gościu, mów za siebie, nie każdy ma prawo jazdy, jakby każdy miał to nie wiem gdzie byś parkował, chyba na innej ulicy niż mieszkasz. Ja rozumiem jakby ktoś miał w rodzinie po 1 aucie na osobę ale po co komu 2 czy 3, a znam takich, to się tłumaczą że jeden jest do pracy, drugi na dłuższe trasy albo awaryjny, i przez to te parkingi są pozajmowane i inni muszą kombinować,opamiętajcie się! Nie macie co z pieniędzmi robić to zostawcie sobie na koncie oszczędnościowym albo dajcie na cele chrytatywne.

Gość18.03.2020 6:09

@LG

Zawsze możesz skorzystać z rowerów miejskich.

Podbijesz tym i tak zawyżone statystyki ku radości pani burmistrz.

Janusz18.03.2020 3:47

Macie rację. Nie korzystajmy z komunikacji. Nie chodźmy do biur. Ale sklepy zostawcie otwarte. Bo przecież ludzie muszą gdzieś spędzić swój wolny czas. Jak ograniczamy to ograniczmy wszystko a nie tylko wybranych.

LG17.03.2020 20:53

@gość z 10:54: To co jutro pożyczasz mi auto?? Nie każdy ma samochód, zastanów się zanim coś napiszesz.

Kapuczyn 17.03.2020 18:09

Jak już musicie używać komunikacji miejskiej, bo wiadomo, że jest to czasami nieuniknione to zainwestujcie w rękawiczki lateksowe! Dobrym pomysłem są też maseczki. Komunikacja będzie jeździć, pewnie do pierwszego zachorowania na koronawirusa przez kierowcę.

Oko proroka17.03.2020 13:35

Teraz nie ma smogu ekologia jest ok pseudoekolodzy siedzą w domu mordy pootwieraja jak to mini w Krakowie autem wjedziesz wszędzie its,itp

Gość17.03.2020 13:21

Nie zamkną komunikacji i nie powinno jej się zamykać...

Gość17.03.2020 11:59

Nasza Matka Ziemia teraz odpoczywa i bardzo dobrze. Niech się ludzkość zastanowi co czyni.Czasu do zastanowienia jest bardzo mało.

Gość17.03.2020 10:54

@Agnieszka

"Nie każdy ma możliwość dojechać autem do pracy nie każdy go ma."

Bzdury opowiadasz. Przejdź się pomiędzy blokami na osiedlach to zobaczysz ile samochodów wszędzie stoi.

Pokaż wszystkie opinie (21)