Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
18 marca 2020

Respiratory na wagę życia. Apel wojewody

Respiratory na wagę życia. Apel wojewody

Wojewoda śląski zaapelował do producentów respiratorów, aby niezwłocznie zgłosili informację o liczbie posiadanych urządzeń.

Wojewoda śląski wydał oświadczenie wzywające producentów respiratorów oraz kardiomonitorów o podanie liczby posiadanych urządzeń oraz informacjo o ich rodzaju.

- Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z §3 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego od dnia 14 marca 2020 r. do odwołania obowiązuje zakaz wywozu lub zbywania respiratorów oraz kardiomonitorów poza terytorium Polski – apeluje wojewoda Jarosław Wieczorek.

Informacje należy przekazywać do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ŚUW – wzk@katowice.uw.gov.pl.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Cała nadzieja w górnikach [video] Cała nadzieja w górnikach [video]

W Jastrzębiu wyzdrowiało 351 osób zakażonych wirusem W Jastrzębiu wyzdrowiało 351 osób zakażonych wirusem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Gość19.03.2020 9:02

Na uniwersytecie medycznym w Rzymie diagnozę, która potwierdzi, czy zapalenie płuc jest wywołane przez koronawirusa, otrzymuje się w 20 sekund. Uzyskuje się ją dzięki tomografii komputerowej. System sprowadzony z Chin po raz pierwszy używany jest poza Azją.

Gość19.03.2020 8:56

Wojewoda się obudził, podobnie jak rząd. Inne kraje kupują tysiące urządzeń i miliony sztuk drobnego sprzętu ochrony, a nasz rząd skupia się na konferencjach prasowych i propagandzie sukcesu. Przykładem propagandy jest zachwalanie przełożenia płatności składek na czerwiec. To rzeczywiście ogromna pomoc, w czerwcu zamiast jednej zapłacisz trzy składki. Grecja zawiesiła płatność składek ubezpieczeniowych i podatków. Nawet oczekującym na granicy napoje dostarcza niemiecka straż pożarna. Czesi specjalnymi samolotami wojskowymi sprowadzają sprzęt i test z Chin i Wietnamu. A my? Polski rząd stawia na kapelanów?

Marek18.03.2020 21:43

Już niedługo poczujecie rządy psiaków jak głód do waszych domów zawita. Będziecie z nostalgią wspominać Tuska. Wszystkim Pisiakom kij w życzę.

Górnik18.03.2020 21:37

A może nasza JSW. Powoła spółkę córkę? JSW RESPIRATORY S.A.

Galopujące piesiory18.03.2020 21:09

Drodzy seniorzy.
Prezydent Duda prosi was o ostatnią przysługę w waszym życiu - pójdźcie na majowe wybory i zagłosujcie na niego.
W zamian za tę ostatnią przysługę, Kościół nie odmówi wam ostatniej posługi.

Gość18.03.2020 20:02

TVPropaganda wązniejsza niż respiratory.

Gość18.03.2020 20:01

W nocy, specjalnym samoltem wojskowym do Czech przywieziono z Chin 150 tysięcy tzw. szybkich testów. Wynik badania jest znany po około 20 minutach, koszt jednego testu to około 25 zł. 50 tys. testów przeznaczono dla wojska, policji i straży pożarnej, pozostałe dostarczono już do szpitali. Będą używane od jutra. Dotrzeć ma 30 mln masek, które zostaną za darmo rozdzielone obywatelom.

Bardzo brutalny kibic18.03.2020 17:24

Jeśli chodzi o nasz szpital to podejrzewam że taki sam współczynnik śmiertelności z respiratorami czy też bez. Więc szkoda tylko prądu.

Gość18.03.2020 15:43

Owsiak wykupił, i teraz brakuje!

KitKat18.03.2020 13:36

Fakir, wyciągnij kilka gwoździ z siedzenia, poczujesz ulgę i zobaczysz inny świat.
Słyszałem u fryzjera, że Owsiak wszystko trzyma na lokatach, nie wyciągnie póki z odsetek nie opłaci swoich rachunków i wynagrodzeń. Melony i inne balony mają koszty, ktoś za to musi zapłacić. Najpierw Melony, później respiratory.
W kryzysie na Owsiaka nie licz.

Pokaż wszystkie opinie (20)