Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
20 marca 2020

Ludzie przestają jeździć autobusami

Ludzie przestają jeździć autobusami
fot. MZK Jastrzębie

Autobusy Międzygminnego Związku Komunikacyjnego jeżdżą obecnie według rozkładu jazdy, jak w dni nauki szkolnej. Zdecydowanie mniej pasażerów korzysta z komunikacji zbiorowej.

Zapełnienie autobusów MZK wynosi 30% zapełniania, jakie zanotowano w wakacje 2019 roku. Tak więc mieszkańcy zdecydowanie odeszli od tego rodzaju komunikacji.

MZK przypomina, że w czasie epidemii koronawirusa pracownicy szczególnie dezynfekują poręcze, kasowniki, siedzenia, czyli elementy wyposażenia autobusu, z którymi mają kontakt pasażerowie. Nie można kupować biletów jednorazowych u kierowców. Opłata za przejazd odbywa się za pomocą tzw. elektronicznej portmonetki lub biletu miesięcznego.  

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa

Prezydent Hetman zakażona koronawirusem Prezydent Hetman zakażona koronawirusem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
s&d szczepionkowy terror23.03.2020 1:06

Opanujcie się ludziska. Bierzecie udział w mega hucpie światowej. "Zwykła" grypa zabija więcej ludzi niż ten medialny wirus. Co za matrix...
Obawiam się, że będą chcieli wszystkich przymusowo szczepić (wspieraj partię czynem, umieraj przed terminem) i wycofywać (dla "naszego dobra") gotówkę... Nadzór i kontrola się powiększa. Ale czego to nie można ludziom wcisnąć, gdy się ich skutecznie wystraszy...?

do "Do kierowcy ..."22.03.2020 18:31

Nie bądź chamem. Kończymy z tym definitywnie. Zmienił się sposób oceny i działania. Jeśli przekraczasz dobre zasady szanowania innych, tym samym zgadzasz się na takie samo traktowanie ciebie. To jest podstawowe prawo ludzi.

Kierowca MZK22.03.2020 17:28

@Kapuczyn dziękuję za miłe słowa. Panie kasjerki są jeszcze bardziej narażone bo mają bliższy kontakt z klientami i pieniędzmi. Jest już pierwszy kierowca PKS który zmarł z powodu koronowirusa robi się poważnie.

Kapuczyn 22.03.2020 16:53

Kierowcy to cisi bohaterowie jak kilka innych zawodów. Ryzykuje naprawdę wiele, nie mając dostępu do bieżącej wody w pracy. To nie sklep.

Kierowca MZK22.03.2020 16:21

@Do kierowcy MZK. A to ciekawe że musisz siedzieć koło innych skoro autobusem jeżdżą pojedyncze osoby więc miejsca jest dość żeby zachować bezpieczną odległość. Nie wiem czy wiesz ale wentylacja w autobusie jest tak skonstruowana że jak włączę ogrzewanie to wszystko leci do kabiny zwlaszcza latem to czuć...

Do kierowcy MZK22.03.2020 10:15

Przestań się użalać nad sobą i jak ci nie pasuje to się zwolnij i zostań telemarketerem to wtedy się nie bedziesz bał chłopczyku.
Ty jesteś odgrodzony od reszty pasażerów a oni muszą siedzieć koło siebie.

XxX22.03.2020 1:49

A ceny z kosmosu gdzie taxi wychodzi taniej - MZK to Patologia !!

Kierowca MZK21.03.2020 21:59

Nie odbijajcie dalej e-kart, a wkrótce zrobią jak ZTZ Rybnik, najpierw wprowadzą sobotni rozkład, potem obetną linie na których "rzekomo" nie jeździ żaden pasażer, a na końcu zawieszą całkowicie komunikację bo przecież nikomu niepotrzebna. Kanary się boją i nie kontrolują, a my mamy się narażać za te marne grosze? Ludzie też są nie odpowiedzialni, kaszlą i w dodatku siadają na pierwszych siedzeniach jakby specjalnie a my nic nie możemy zrobić nic, a narażają wszystkich. Też się zastanawiam czy jest sens dalej pracować... Na szczęście mam inny zawód jakoś sobie poradzę, ale gorzej z innymi kierowcami, ale kto by się nami przejmował, wszyscy nas mają gdzieś.

Kierowca MZK21.03.2020 20:44

A czym mamy wykonywać tę dezynfekcję? Nie mamy ani odpowiednich środków, ani ubioru, ani przeszkolenia, a często i czasu 10-15 minut przerwy to za mało żeby nawet do WC pod chmurką zalecieć, bo nawet tego MZK nie potrafi zorganizować.

Gość21.03.2020 19:24

Kanary mają zakaz jeżdżenia i zakaz kontroli.

Pokaż wszystkie opinie (25)