Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
23 marca 2020

JSW wprowadza 3 zmiany. Możliwa absencja górników

JSW wprowadza 3 zmiany. Możliwa absencja górników
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa wprowadza zmianę systemu pracy. Od poniedziałku będą trzy zmiany. Każda z nich będzie pracowała 6 godzin. Spółka liczy się z możliwą absencja pracowników. 

- Służby odpowiedzialne za utrzymanie zabezpieczenia przeciwepidemicznego zyskają dodatkowe 2 godziny po każdej zmianie na utrzymanie czystości i przeprowadzenie odkażania w newralgicznych miejscach (na przykład sprzątanie, dezynfekcja i przewietrzanie łaźni górniczych między zmianami) - mówi Artur Dyczko, wiceprezes JSW SA i szef sztabu kryzysowego.

Nie zmieni się nic w organizacji pracy na stanowiskach wymagających całodobowej obsługi i obecności w kopalni, gdyż wymaga to zapewnienie bezpieczeństwa ruchu zakładu górniczego (np. zastępy ratownicze obsługa głównych pompowni, rozdzielni, szybów) oraz w sytuacji, kiedy trzeba usunąć zagrożenia.

Decyzję o zmianie organizacji pracy podjął sztab kryzysowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Pozwoli to na uniknięcie kontaktu pomiędzy kolejnymi zmianami w newralgicznych miejscach: w cechowni, w łaźni, na nadszybiu i podszybiu oraz w wyrobiskach.

Wcześniej w kopalniach JSW zmieniono organizację pracy osób zajmujących stanowiska kluczowe. Pracownicy z tego szczebla zostali podzieleni na zmiany, tak aby nie kontaktowali się ze sobą w pracy. Pozwoliło to ograniczyć ryzyko zarażenia.

-  W każdej kopalni grupa osób niezbędnych do prowadzenia ruchu zakładu górniczego jest ograniczona. Nie można dopuścić do sytuacji, kiedy wszyscy musieliby poddać się kwarantannie - Artur Dyczko powiedział szef sztabu kryzysowego.

W kopalniach nadal będą prowadzone prace zbrojenia i likwidacji ścian oraz drążone chodniki wyrobisk korytarzowych.

Sztab kryzysowy liczy się ze wzrostem absencji. Uzbrojone ściany zostaną zabezpieczone i przygotowane do rozpoczęcia eksploatacji w sprzyjających warunkach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będą masowe badania w kierunku COVID-19 Będą masowe badania w kierunku COVID-19

Będzie więcej miejsc covidowych w szpitalu Będzie więcej miejsc covidowych w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (91)
Zakonny25.03.2020 19:22

Te ministrant odczep się od Dyczki, bo kombnuję chłop jak może żeby zabepieczyć zdrowie chłopaków i żeby mieli gdzie robić teraz i po pandemii

Filon25.03.2020 12:44

do Janusz Tracz do Kokosz Dziś o 13:39. Tam takich więcej a ile do lizania tyłków aby tylko wyżej się wspiąć tak jak u nas w biurach kopalnianych jak się słyszy co ludzie zrobią,aby dostać awans to traci sie obraz człowieczeństwa. Te zmiany 3 nic nie dadzą. Niech kobity górników siedza w chałpach anie chodza po fryzjerach i narażają innych. Mam na przykładzie sąsiadek jak łaza teraz po fryzjerach łby modelowac i farbowac.

byczek Fernando25.03.2020 12:41

Taki *** może byc zarażony przyjdzie do domu i pozaraża rodzine lub po drodze innych ludzi. Podotyka klamki, poręcze itd... i juz mamy zarażenie.

ministrant25.03.2020 11:05

Dyczko to biskup polskiego górnictwa tylko modlitwa , zero kompetencji , niech się modlą z nim to wirus minie jsw

Kokosz24.03.2020 19:17

do Janusz Tracz, wystarczy, że umiem czytać i mam porównanie do tego, co się u mnie dzieje, u was to widzę bajka!

do Gabriel Dziś o 17:0724.03.2020 17:46

a kto ci takich bzdur naopowiadal?? moze ty sie pelikan powinienes nazywac??

Janusz Tracz do Kokosz Dziś o 13:3924.03.2020 17:17

a ty jakis pacholek ze spolki ze ja tak chwalisz? bo wiekszosc ludzi pracujacych ma odmienne zdanie

Gabriel24.03.2020 17:07

@Ja - A ponoć kilka tygodni temu mieli zamknąć wszystkie sklepy i co??? Radzę nie słuchać plotek i fake newsów, bo przez takie podejście powstaje tylko zamęt i panika

Ja24.03.2020 15:25

A ponoć na pniowka z bhp gość ma Covid 19 i co????

Uczony 24.03.2020 15:11

Ci co nie mają pracy będą mieć jak się syf na kopalni rosieje

Pokaż wszystkie opinie (91)