Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
23 marca 2020

JSW wprowadza 3 zmiany. Możliwa absencja górników

JSW wprowadza 3 zmiany. Możliwa absencja górników
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa wprowadza zmianę systemu pracy. Od poniedziałku będą trzy zmiany. Każda z nich będzie pracowała 6 godzin. Spółka liczy się z możliwą absencja pracowników. 

- Służby odpowiedzialne za utrzymanie zabezpieczenia przeciwepidemicznego zyskają dodatkowe 2 godziny po każdej zmianie na utrzymanie czystości i przeprowadzenie odkażania w newralgicznych miejscach (na przykład sprzątanie, dezynfekcja i przewietrzanie łaźni górniczych między zmianami) - mówi Artur Dyczko, wiceprezes JSW SA i szef sztabu kryzysowego.

Nie zmieni się nic w organizacji pracy na stanowiskach wymagających całodobowej obsługi i obecności w kopalni, gdyż wymaga to zapewnienie bezpieczeństwa ruchu zakładu górniczego (np. zastępy ratownicze obsługa głównych pompowni, rozdzielni, szybów) oraz w sytuacji, kiedy trzeba usunąć zagrożenia.

Decyzję o zmianie organizacji pracy podjął sztab kryzysowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Pozwoli to na uniknięcie kontaktu pomiędzy kolejnymi zmianami w newralgicznych miejscach: w cechowni, w łaźni, na nadszybiu i podszybiu oraz w wyrobiskach.

Wcześniej w kopalniach JSW zmieniono organizację pracy osób zajmujących stanowiska kluczowe. Pracownicy z tego szczebla zostali podzieleni na zmiany, tak aby nie kontaktowali się ze sobą w pracy. Pozwoliło to ograniczyć ryzyko zarażenia.

-  W każdej kopalni grupa osób niezbędnych do prowadzenia ruchu zakładu górniczego jest ograniczona. Nie można dopuścić do sytuacji, kiedy wszyscy musieliby poddać się kwarantannie - Artur Dyczko powiedział szef sztabu kryzysowego.

W kopalniach nadal będą prowadzone prace zbrojenia i likwidacji ścian oraz drążone chodniki wyrobisk korytarzowych.

Sztab kryzysowy liczy się ze wzrostem absencji. Uzbrojone ściany zostaną zabezpieczone i przygotowane do rozpoczęcia eksploatacji w sprzyjających warunkach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębie ogłoszone czerwoną strefą Jastrzębie ogłoszone czerwoną strefą

Czy pandemia jest fałszywa? Czy pandemia jest fałszywa?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (91)
Zakonny25.03.2020 19:22

Te ministrant odczep się od Dyczki, bo kombnuję chłop jak może żeby zabepieczyć zdrowie chłopaków i żeby mieli gdzie robić teraz i po pandemii

Filon25.03.2020 12:44

do Janusz Tracz do Kokosz Dziś o 13:39. Tam takich więcej a ile do lizania tyłków aby tylko wyżej się wspiąć tak jak u nas w biurach kopalnianych jak się słyszy co ludzie zrobią,aby dostać awans to traci sie obraz człowieczeństwa. Te zmiany 3 nic nie dadzą. Niech kobity górników siedza w chałpach anie chodza po fryzjerach i narażają innych. Mam na przykładzie sąsiadek jak łaza teraz po fryzjerach łby modelowac i farbowac.

byczek Fernando25.03.2020 12:41

Taki *** może byc zarażony przyjdzie do domu i pozaraża rodzine lub po drodze innych ludzi. Podotyka klamki, poręcze itd... i juz mamy zarażenie.

ministrant25.03.2020 11:05

Dyczko to biskup polskiego górnictwa tylko modlitwa , zero kompetencji , niech się modlą z nim to wirus minie jsw

Kokosz24.03.2020 19:17

do Janusz Tracz, wystarczy, że umiem czytać i mam porównanie do tego, co się u mnie dzieje, u was to widzę bajka!

do Gabriel Dziś o 17:0724.03.2020 17:46

a kto ci takich bzdur naopowiadal?? moze ty sie pelikan powinienes nazywac??

Janusz Tracz do Kokosz Dziś o 13:3924.03.2020 17:17

a ty jakis pacholek ze spolki ze ja tak chwalisz? bo wiekszosc ludzi pracujacych ma odmienne zdanie

Gabriel24.03.2020 17:07

@Ja - A ponoć kilka tygodni temu mieli zamknąć wszystkie sklepy i co??? Radzę nie słuchać plotek i fake newsów, bo przez takie podejście powstaje tylko zamęt i panika

Ja24.03.2020 15:25

A ponoć na pniowka z bhp gość ma Covid 19 i co????

Uczony 24.03.2020 15:11

Ci co nie mają pracy będą mieć jak się syf na kopalni rosieje

Pokaż wszystkie opinie (91)