KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°
Wesele w Dąbrówce
23 marca 2020

Policjanci namierzą osoby na kwarantannie przez komórkę

Policjanci namierzą osoby na kwarantannie przez komórkę
fot. pixabay

Zgodnie z zapowiedzią rządowa rusza aplikacja na telefon komórkowy - „Kwarantanna domowa”. Dzięki niej mundurowi będą mogli ustalić, gdzie znajduje się osoba podlegająca aktualnej kwarantannie. Aplikacja umożliwi też uzyskanie niezbędnej pomocy.

Osoby przebywające na obowiązkowej kwarantannie przeważnie po powrocie z zagranicy stosują się do tego zalecenia. Co jednak, kiedy znajdzie się ktoś nieodpowiedzialny?  Wówczas naraża innych na zarażenie się groźnym wirusem.

Teraz policjanci zyskują narzędzie za pomocą, którego będą skutecznie kontrolować każdą osobę na kwarantannie. Będzie się to odbywać za pośrednictwem specjalnej aplikacji „Kwarantanna domowa”.   Można ją znaleźć w sklepach Google Play lub App Store i pobrać bezpłatnie. Aktywuje się bezpłatnie w ciągu 2-3 godzin od zainstalowania. Konieczne jest, aby użytkownik zrobił sobie zdjęcie.

Dzięki geolokalizacji oraz nowoczesnemu systemowi porównywania twarzy będzie wiadomo, że to na pewno ta osoba i że przechodzi kwarantannę w miejscu zadeklarowanym w formularzu lokalizacyjnym.

- Dziennie trzeba będzie zrobić jedno lub kilka takich zdjęć. Prośby o ich wykonanie  będziemy wysyłać „z zaskoczenia”. Idea jest dokładnie taka sama jak przy niezapowiedzianych wizytach funkcjonariuszy policji. Dane osób „meldujących się” na kwarantannie są bezpieczne. Nie będą niepotrzebnie gromadzone, ani przechowywane - tłumaczy minister cyfryzacji Marek Zagórski.

W razie jakichkolwiek problemów technicznych osoby korzystające z aplikacji mogą zadzwonić na przygotowaną dla nich specjalną infolinię - 22 165 57 44.

Pobierz aplikację Kwarantanna domowa z Google Play lub App Store.

 

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Mat24.03.2020 12:22

Moze to wlasnie o to namierzanie chodzi a nie o wirusa?

Lepczak24.03.2020 8:08

Haha a mi po zainstalowaniu pokazuje że jestem w Tychach, powodzenia panowie Mundurowi XD

s&d szczepionkowy terror24.03.2020 0:17

Czy wy jesteście ślepi? Wychodźcie ile chcecie, płaćcie gotówką (bo chcą jej was pozbawić) i żyjcie normalnie. Coroczna grypa ma więcej zarażeń i zgonów, niż ten medialny wirus. A media po raz kolejny pokazują, jakie są "wolne" i posłusznie merdają ogonkami...

Galopujące pisiory23.03.2020 22:03

TOTALNA INWIGILACJA.PAŃSTWO REŻIMOWE

To sem ja23.03.2020 8:48

"Nie wytrzymam! Permanentna inwigilacja! Nie wytrzymam..."

Kolejny kroczek i testowanie systemu nadzoru nad przestraszoną gawiedzią...
Dla "naszego dobra", a dane "Nie będą niepotrzebnie gromadzone, ani przechowywane" - nie wiem czy mam się śmiać czy płakać...?

Fakir na gwoździach23.03.2020 7:02

Ile to kretynstwo kosztowało podatników?