Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
25 marca 2020

Nie kłam medyka. To może się tragicznie kończyć!

Nie kłam medyka. To może się tragicznie kończyć! fot. pixabay

W Polsce wzrasta liczba zakażeń koronawirusem. Ważne jest to, aby, kiedy wzywamy pomocy medycznej niczego nie zatajać. Szczególnie, jeśli chodzi o kontakty z osobami przybywającymi z krajów, gdzie szaleje kowid.

Koniecznie trzeba chronić tych, którzy na pierwszej linii walczą z epidemią. Jeśli zabraknie medyków, nie będzie miał, kto ratować chorych. To samo dotyczy służb mundurowych, które, na co dzień podejmują szereg interwencji.

Potrzebna jest wzajemna odpowiedzialność, o którą zwracają się również policjanci.

- Dlatego apelujemy, by zgłaszając interwencje informować o nosicielstwie wirusa SARS-Cov-2 czy fakcie odbywania kwarantanny. Policjanci, ratownicy medyczni czy strażacy będą mogli się wtedy odpowiednio przygotować i w sposób bezpieczny udzielić pomocy. Jeśli natomiast nie otrzymają takiej informacji, ryzyko zarażenia i rozprzestrzeniania koronawirusa wzrośnie bardzo szybko, co niesie za sobą konsekwencje dla nas wszystkich - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja przypomina, że ukrywając fakty o swoim stanie zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną czy przebywaniu w strefie zakażenia, utrudnia się niesienie pomocy innym.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zarząd JSW będzie zachęcał do szczepień [video] Zarząd JSW będzie zachęcał do szczepień [video]

JSW: COVID-19 w odwrocie JSW: COVID-19 w odwrocie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gość25.03.2020 8:44

A doktor koperta też kręcił po powrocie z Włoch i złamał wszystkie procedury

ryl25.03.2020 6:47

jednego nie rozumiem , w czasie epidemii , pandemii , jak zwał tak zwał, lekarz pierwszego kontaktu powinien każdego nowego pacjenta przyjmować jak zarażonego wirusem, przecież nie musi zmieniać maski, kombinezonu ochronnego rękawic, za każdym pacjentem, Ja jako chory, spotykający się z wieloma osobami w pracy, nie mam pojęcia czy jestem zarażony.