Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
26 marca 2020

Jastrzębianie, wyrzucajcie mniej śmieci

Jastrzębianie, wyrzucajcie mniej śmieci
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na terenie Jastrzębia zamknięto punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych PSZOK i GPZON. Ma to związek z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa.

Na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii wprowadzono  nowe zasady bezpieczeństwa związane z ograniczeniem przemieszczania się poza miejsce zamieszkania.

Kierując się zdrowiem mieszkańców urzędnicy podjęli decyzję o czasowym zamknięciu punktów zbierania odpadów komunalnych PSZOK i GPZON. Prezydent miasta zaapelowała do mieszkańców o produkowanie mniejszej ilości śmieci i zrozumienie zaistniałej sytuacji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Cała nadzieja w górnikach [video] Cała nadzieja w górnikach [video]

W Jastrzębiu wyzdrowiało 351 osób zakażonych wirusem W Jastrzębiu wyzdrowiało 351 osób zakażonych wirusem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
Do ale30.03.2020 17:19

Można kupować do własnych woreczków i pojemników. Serio. Da się ograniczyć śmieci wystarczy odrobina dobre woli i wiedzą o lesswaste czy zero waste.

Strzałowy z wnęki29.03.2020 20:48

Do Bronka. Na ulicy Podleśnej to nie byłeś? Smród, dym i ujadające psy, zresztą cała Matejki, a w szczególności od skrzyżowania z Libowiec to jedna wielka hodowla psów. Szczekanie dzień i noc, idziesz spacerem jesteś obszczekiwany, na rowerze to samo. Jakieś dzikie hodowle, psie terapie i zadymienie. Może SM zajmie się pieskami co ujadają dzień i noc i tymi co wystawiają jeden woreczek albo mniej plastiku w miesiącu...

Gość29.03.2020 11:50

Pod urzędem zrobimy pomnik miasta

Gość29.03.2020 11:16

Wrocławska 23***generalny remont a gruz, wykładziny, panele,dywany wszystko koło śmietnika kto za to zapłaci i kto teraz to zabierze.

Gość28.03.2020 11:43

Mamy kasy będą wysypiska

Kibic27.03.2020 17:52

Ja mam pomysł. Wszystkie śmieci będziemy gromadzić koło Gwarka i będziemy mieli nowy pomnik.

Bardzo brutalny kibic27.03.2020 14:11

I tak po wprowadzeniu kart w PSZOK opony poleciały do lasu wystarczy przejść się po OWN.

mieszkaniec27.03.2020 12:53

Nie rozumiem apelu o produkowanie mniejszej ilości śmieci. a czy ja mam w domu wytwórnię plastiku, puszek itp.? Jeśli wszystkie produkty są tak zapakowane to co mam je rozpakować w sklepie i dopiero zabrać do domu? Owszem można w tej sytuacji nie wyrzucać na razie mebli czy innych innych wielkogabarytowych odpadów, ale przecież nie będziemy w domu gromadzić bieżących odpadów, chyba że chcemy mieć jeszcze jedną epidemię.

Paweł27.03.2020 11:48

Nie słuchać takich durnych apeli, bo zaraz zaczną się pożary balkonów, palenie śmieci w domkach jednorodzinnych. Niech się wezmą do roboty, a nie pod przykrywką koronawirusa wolne sobie robią. Odbierając śmieci zarażą się koronawirusem? Myśląc w ten sposób zamknijmy WSZYSTKO, szpitale też.

jastrzebianin27.03.2020 10:05

a w powietrzu dalej syf ( Airly ) a mowil i,ze to przez samochody i samoloty

Pokaż wszystkie opinie (31)