Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
Sklep Medicanna
26 marca 2020

Próbują zarobić na koronawirusie?

Próbują zarobić na koronawirusie?
fot. shutterstock

Epidemia koronawirusa wyzwala wiele pozytywnych oddolnych akcji społecznych. Jednak znajdują się osoby, które podszywając się pod wolontariuszy usiłowały wyłudzić pieniądze.

Maseczki dla jastrzębskich medyków szyją mieszkańcy pod egidą dwóch grup na Facebooku – Widzialna Ręka Jastrzębie-Zdrój oraz Pomoc dla Sąsiada.  Jednak pod bezinteresowne działania wolontariuszy ktoś próbował się podszyć i wyłudzić pieniądze.

- W naszym mieście jest kilka grup szyjących maseczki i oczywiście nie wszystkie są pod naszą koordynacją i kontrolą. Nikogo nie oceniamy, informujemy jedynie o faktach, które słyszymy w naszych telefonach, podczas rozmów z wieloma osobami. To przykre, że w takich okolicznościach ktoś żeruje na ludziach chcących nieść pomoc - oświadczyli Aleksandra Fabisz-Zblewska i Piotr Możwiło.

Także Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Jastrzębiu wydał oświadczenie w tej sprawie. Szpital zaprzecza, aby prowadził w przestrzeni publicznej akcje związaną z pozyskiwaniem darowizn.

- Wszelkie akcje przekazywania darowizn odbywają się po obopólnym uzgodnieniu warunków i w porozumieniu z zarządem szpitala. Osobą upoważnioną do kontaktów z darczyńcami oraz innymi osobami zgłaszającymi chęć niesienia pomocy jest Marcelina Kowalska - rzecznik prasowy, Inspektor Ochrony Danych. Dane kontaktowe: nr tel. 691 120 008 - głosi oświadczenie szpitala.

Jeśli więc ktoś spotyka się z próbami wyłudzenia datków finansowych na rzecz zakupu rzeczy dla szpitala w związku z epidemią koronawirusa, najprawdopodobniej pada ofiarą oszustów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Do szpitala można wejść tylko z maseczką Do szpitala można wejść tylko z maseczką

Jastrzębski szpital korzysta z dronów Jastrzębski szpital korzysta z dronów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Gość29.03.2020 11:48

Dobrzy ludzie działają a on psuje wszystko podszywa się i zarabia.

Gość28.03.2020 12:21

Różne prywatne osoby zarabiają krocie na wirusie byle maseczki warte 50 groszy kosztują u nich 20 Zeta a pleksa podrożała u prywatnych krocie .Sami sobie takie gówno robimy jeden patrzy jak drugiego oskubać.

Kinia28.03.2020 9:02

Zamiast hejtować wystarczy zakasać rękawy do roboty i pomoc tym, którzy tego potrzebują... ale łatwiej być trollem w ?internetach? ????????????

Do gość28.03.2020 8:51

Czytaj ze zrozumieniem czy tego nawet nie potrafisz?

Gość27.03.2020 23:45

Jak możecie pisać o tym oszuście

Gość27.03.2020 22:23

Kolejny raz ten pan psuje dobre imie wolontariuszy. Jego szemrane towarzystwo podpadło więc winą obarcza innych. Planował zarobek na zrzutce na plastiki, nie pozyskał naiwnich znalazł drogę poprzez wirusa. Dorabial się na ludziach i nic się nie zmieniło.

mysz27.03.2020 19:30

brawo dla wszystkich,którzy pomagają.Brawo harcerze.

Szyjąca27.03.2020 11:50

Nie jest prawdą że tylko dwie grupy szyją maseczki w wolontariacie i całkowicie nieodpłatnie przekazują je instytucjom,Jest jeszcze np grupa Szyjemy Pomagamy która ścisłe współpracuje z ZHP w Jastrzebiu . Harcerze jako wolontariusze pomagają również osobom starszym oraz takim które same nie mogą zabezpieczyć swoich podstawowych potrzeb. Pomagają również w rozwożeniu materiałów do szycia oraz przekazywania gotowych produktów, udostępnili swoją siedzibę na potrzeby tej grupy , dlatego nie rozumiem tego bardzo tendencyjnego artykulu