Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°11°
28 marca 2020

Adam Gawęda odwołany z funkcji wiceministra

Adam Gawęda odwołany z funkcji wiceministra
fot. Ministerstwo Aktywów Państwowych

W piątek premier Mateusz Morawiecki podjął nieoczekiwaną decyzję o odwołaniu Adama Gawędy z funkcji wiceministra aktywów państwowych i pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego.

Premier Mateusz Morawiecki  stracił zaufanie do  sekretarza stanu w ministerstwie aktywów państwowych i pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego. Oznacza to, że na chwilę obecna nie ma osoby, która koordynuje działania związane z sektorem węglowym.  Na razie nie wiadomo kto zastąpi Gawędę na tym stanowisku. Można jedyne spekulować, co było przyczyną dowołania Gawędy. Część komentatorów wskazuje na straty jakie w ostatnim czasie generuje górnictwo.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

O górnictwie w Polsce zadecyduje Unia Europejska O górnictwie w Polsce zadecyduje Unia Europejska

Co z polskimi górnikami? Co z polskimi górnikami?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (37)
Gość31.03.2020 12:57

Zobaczymy czy Matusiak postawi, czy rozłoży górnictwo. Trzeba pamiętać, że to polityk i zrobi wiele aby się utrzymać.

greg30.03.2020 20:29

I dobrze. bo to jakaś pierdoła a nie minister

byczek30.03.2020 11:13

Do Gość. ta łysina świeciła najbardziej łyso na głowie i łyso w głowie. Nic nie zrobił poza ustawkami przed wyborami.

byczek30.03.2020 11:11

Zabrać przywileje tym rylom bo tam najwięcej idzie i pozwalniac połowę administracji oraz zabrać tez przywileje deputatu węglowego od razu pieniadze będą!

Olga do Rolnika29.03.2020 22:23

Odrazu takiego podać do instytucji za narażanie życia lub zdrowia powinien dostać do 8 lat pozbawienia wolności. Dość nie uczciwym pracodawca !

Ralph29.03.2020 18:36

Dopóki zz będą współdecydować o przyszłości polskiego górnictwa, dopóty będzie ono kulą u nogi gospodarki. Górnictwo musi ( w końcu) być całkowicie prywatne, żeby na zdrowych, rynkowych zasadach konkurować i obniżać koszt wydobycia. Dlaczego robicie zakupy w biedronce i Lidlu a nie w sklepie na osiedlu? Dlatego, że jest taniej, czysciej i przyjemniej! Proste jak cep. Dlaczego więc nie można kupować węgla z Rosji, Czech lub nawet dalekiej Australii?? Decydenci polityczni muszą w końcu zrozumieć, że nie da się ciągle ratować górnictwa poprzez sypanie kasy z innych ( dochodowych) spółek. Górnictwo musi utrzymać się samo albo upaść!

Prawda i tylko prawda uratuje ten sektor. Prawda jest taka, że trzeba zmienić mentalność pracowników, zmniejszyć zatrudnienie i skończyć z dojnymi spółkami. Radykalnie wprowadzić system płac oparty o części ruchome i stałe. Zrewidować ilość stanowisk niezwiązanych z produkcją i maksymalnie ograniczyć koszty obsługi informatycznej (np. Darmowe Systemy Unix zamiast płatnych MS). Można pisać i pisać, przykładów ograniczenia kosztów jest mnóstwo. Tylko kogo to obchodzi? Niebawem wypłacą "węgiel" potem jakoś to będzie... A jak nie, to heja na Warszawę...

Rolnik29.03.2020 18:22

Ja chory, mam katar , kaszle, gorączkę a mojego chlebodawcy to nie interesuje. L4 wystawione i każe przychodzić do biura i zarażać innych. To jest głąb.

hanys29.03.2020 13:42

Teraz Matusiakowi sie troche urwie bo co chwila strzelal sobie fotki ze znanymi ludzmi a teraz przy tym wirusie to troche nie bardzo chyba ze bedzie pozowal w rekawiczkach.

Fakir na gwoździach29.03.2020 12:37

"co było przyczyną dowołania Gawędy"

Trudno się domyślić? Rezerwę, która mogłaby pomóc walczyć z epidemią, wydał na węgiel.
Ta sama agencja, która za gotówkę skupowała węgiel, teraz zajmuje sprzęt medyczny importowany za prywatne pieniądze.

Tomek29.03.2020 12:24

Da Andy
Jeszcze cię nie znam, a już Cię lubię.
Wiesz za co???
Za oryginalne poczucie humoru!!!
Spytaj tych, którzy z nim pracowali na Zofiówce...
Słowo praca- jest tu nie na miejscu. Bliżej prawdy było by powiedzieć, że był zatrudniony...

Pokaż wszystkie opinie (37)