Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
28 marca 2020

Adam Gawęda odwołany z funkcji wiceministra

Adam Gawęda odwołany z funkcji wiceministra
fot. Ministerstwo Aktywów Państwowych

W piątek premier Mateusz Morawiecki podjął nieoczekiwaną decyzję o odwołaniu Adama Gawędy z funkcji wiceministra aktywów państwowych i pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego.

Premier Mateusz Morawiecki  stracił zaufanie do  sekretarza stanu w ministerstwie aktywów państwowych i pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego. Oznacza to, że na chwilę obecna nie ma osoby, która koordynuje działania związane z sektorem węglowym.  Na razie nie wiadomo kto zastąpi Gawędę na tym stanowisku. Można jedyne spekulować, co było przyczyną dowołania Gawędy. Część komentatorów wskazuje na straty jakie w ostatnim czasie generuje górnictwo.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto nowym prezesem JSW? Kto nowym prezesem JSW?

Prezes JSW odwołany Prezes JSW odwołany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (37)
Gość31.03.2020 12:57

Zobaczymy czy Matusiak postawi, czy rozłoży górnictwo. Trzeba pamiętać, że to polityk i zrobi wiele aby się utrzymać.

greg30.03.2020 20:29

I dobrze. bo to jakaś pierdoła a nie minister

byczek30.03.2020 11:13

Do Gość. ta łysina świeciła najbardziej łyso na głowie i łyso w głowie. Nic nie zrobił poza ustawkami przed wyborami.

byczek30.03.2020 11:11

Zabrać przywileje tym rylom bo tam najwięcej idzie i pozwalniac połowę administracji oraz zabrać tez przywileje deputatu węglowego od razu pieniadze będą!

Olga do Rolnika29.03.2020 22:23

Odrazu takiego podać do instytucji za narażanie życia lub zdrowia powinien dostać do 8 lat pozbawienia wolności. Dość nie uczciwym pracodawca !

Ralph29.03.2020 18:36

Dopóki zz będą współdecydować o przyszłości polskiego górnictwa, dopóty będzie ono kulą u nogi gospodarki. Górnictwo musi ( w końcu) być całkowicie prywatne, żeby na zdrowych, rynkowych zasadach konkurować i obniżać koszt wydobycia. Dlaczego robicie zakupy w biedronce i Lidlu a nie w sklepie na osiedlu? Dlatego, że jest taniej, czysciej i przyjemniej! Proste jak cep. Dlaczego więc nie można kupować węgla z Rosji, Czech lub nawet dalekiej Australii?? Decydenci polityczni muszą w końcu zrozumieć, że nie da się ciągle ratować górnictwa poprzez sypanie kasy z innych ( dochodowych) spółek. Górnictwo musi utrzymać się samo albo upaść!

Prawda i tylko prawda uratuje ten sektor. Prawda jest taka, że trzeba zmienić mentalność pracowników, zmniejszyć zatrudnienie i skończyć z dojnymi spółkami. Radykalnie wprowadzić system płac oparty o części ruchome i stałe. Zrewidować ilość stanowisk niezwiązanych z produkcją i maksymalnie ograniczyć koszty obsługi informatycznej (np. Darmowe Systemy Unix zamiast płatnych MS). Można pisać i pisać, przykładów ograniczenia kosztów jest mnóstwo. Tylko kogo to obchodzi? Niebawem wypłacą "węgiel" potem jakoś to będzie... A jak nie, to heja na Warszawę...

Rolnik29.03.2020 18:22

Ja chory, mam katar , kaszle, gorączkę a mojego chlebodawcy to nie interesuje. L4 wystawione i każe przychodzić do biura i zarażać innych. To jest głąb.

hanys29.03.2020 13:42

Teraz Matusiakowi sie troche urwie bo co chwila strzelal sobie fotki ze znanymi ludzmi a teraz przy tym wirusie to troche nie bardzo chyba ze bedzie pozowal w rekawiczkach.

Fakir na gwoździach29.03.2020 12:37

"co było przyczyną dowołania Gawędy"

Trudno się domyślić? Rezerwę, która mogłaby pomóc walczyć z epidemią, wydał na węgiel.
Ta sama agencja, która za gotówkę skupowała węgiel, teraz zajmuje sprzęt medyczny importowany za prywatne pieniądze.

Tomek29.03.2020 12:24

Da Andy
Jeszcze cię nie znam, a już Cię lubię.
Wiesz za co???
Za oryginalne poczucie humoru!!!
Spytaj tych, którzy z nim pracowali na Zofiówce...
Słowo praca- jest tu nie na miejscu. Bliżej prawdy było by powiedzieć, że był zatrudniony...

Pokaż wszystkie opinie (37)