Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°12°
30 marca 2020

Podpalacz mieszkania został aresztowany

Podpalacz mieszkania został aresztowany Zdjęcie archiwalne
fot. KMP Jastrzębie

50-latek, któremu zarzuca się podpalenie własnego mieszkania przy ulicy Śląskiej został aresztowany na dwa miesiące. Grozi mu osiem lat więzienia.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę, 22 marca, po godzinie 19.00 w jednym z bloków przy ulicy Śląskiej. Kłęby wydobywającego się z mieszkania dymu zaniepokoiły sąsiadów. Na szczęście nikt nie ucierpiał z powodu pożaru.

W wyniku prowadzonego dochodzenia policjanci zatrzymali 50-letniego właściciela mieszkania, który najprawdopodobniej był sprawcą podpalenia. Został doprowadzony przed oblicze prokuratora, który wystąpił do sądu o areszt.

 - Zebrany w sprawie materiał dowodowy wysoce uprawdopodabnia winę podejrzanego. Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie sprawcy na 2 miesiące, do czego sąd się przychylił. W tym czasie prokurator i policyjni detektywi będą prowadzili śledztwo, zbierali dalsze dowody oraz weryfikowali wyjaśnienia podejrzanego - informuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą

Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem Policjant na urlopie rzucił się w pościg za złodziejem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Gość05.04.2020 14:37

Podpalił bo jego.

abc02.04.2020 7:41

w polsce nie ma policyjnych detektywow, znowu kogos fantazja poniosla.
Albo detektyw jako niezalezny zawod, albo czynny funkcjonariusz Policji.

Wikary30.03.2020 12:50

Takich dekli, co w takich czasach absorbują niepotrzebnie sł?żby, powinno się zamykać na izolatkach. Tak samo kierowcy, co jeżdżą jak wariaci i powodują wypadki, a lekarze zamiast zająć się pandemią, to muszą ratować piratów drogowych.

Anita30.03.2020 12:37

Odwaliło mu po tej jego pracy.....

Bardzo brutalny kibic30.03.2020 10:38

Powinien być oskarżony o usiłowanie zabójstwa wielu rodzin, wtedy będzie groziło mu do 25 lat pozbawienia wolności.