Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
31 marca 2020

Na Śląsku chcą przesunięcia terminu wyborów

Na Śląsku chcą przesunięcia terminu wyborów
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Termin przeprowadzenia wyborów prezydenckich zbliża się coraz bliżej i budzi spore kontrowersje. Śląskie gminy apelują o przesunięcie ich na inny termin z powodu rozszerzającej się epidemii koronawirusa.

Śląski Związek Gmin i Powiatów, zrzeszający 140 jednostek samorządu terytorialnego, wśród których znajduje się również Jastrzębie, zaapelował o przesunięcie terminu wyborów prezydenckich.

- Sprzeciwiamy się organizacji wyborów prezydenckich 10 maja w warunkach epidemii. Ich termin trzeba przesunąć. To powinna być decyzja ponad wszelkimi podziałami - mówi Piotr Kuczera, Przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, Prezydent Rybnika.

Śląskie samorządy wskazują, że kierują się troską o życie i zdrowie mieszkańców, ponieważ może wzrosnąć ryzyko zachorowania na COVID-19. Problemem może okazać się skompletowanie komisji wyborczych, co należy uczynić do 10 kwietnia. Nie można też zwołać większych zgromadzeń w celu przeszkolenia ich członków. Utrudnione jest otrzymywanie zaświadczeń o prawie do głosowania i dopisaniem do listy wyborców. Niejasne są też przepisy dotyczące głosowania korespondencyjnego. Pojawiają się też trudności z zapewnieniem odpowiedniej ochrony przed zakażeniem się wirusem.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja kontroluje noszenie maseczek w autobusach Policja kontroluje noszenie maseczek w autobusach

Rząd przywraca część restrykcji z powodu koronawirusa Rząd przywraca część restrykcji z powodu koronawirusa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Mokry Marian01.04.2020 9:51

Czy wybory odbędą się dziś czy też za pól roku tylko może wygrać Duda !

Gość01.04.2020 5:17

Kiedy Państwo Śląsk odłączy się od reszt kraju?

Alojz01.04.2020 4:53

Nie wiem po co ta kłótnia?
Wystarczy zrobić wybory przez internet i wszyscy będą zadowoleni no może oprócz tych dla których konstytucja jest ważniejsza od zdrowia....

BHajer01.04.2020 1:42

Wprowadzenie stanu wyjątkowego w Polsce do dnia 30 kwietnia 2020 roku jest niemożliwe. Chodzi o kadencję prof. Gersdorf na stanowisku I Prezes Sądu Najwyższego, której kadencja kończy się w tym dniu. PiS czeka na ten dzień jak na zbawienie, wymieni I Prezesa na swojego sługusa, podobnego do kucharki Przyłębskiej i dopiero wtedy wprowadzi stan wyjątkowy, odraczając wybory na czas nieokreślony, czyli do śmierci nowogrodzkiego guru. Będą mieli pełnię władzy w swoich rękach, więc żadne wybory nie będą im już potrzebne, a kto dyktatorowi zabroni. Krajem będzie targała niespotykana wręcz recesja, ludzie będą zajęci przeżyciem trudnych czasów, nikomu polityka nie będzie w głowie. A po drugie na ulicach będzie rządziło wojsko i WOT, więc kto się porwie z motyką na słońce? PiSowi wybory nie są potrzebne, to jest mydlenie oczu, usypiają społeczeństwo nawoływaniem do nich, ale swoje plany wiecznych rządów mają już dopracowane do perfekcji, zrobią społeczeństwo w bambuko, tak jak wykiwali opozycję w czasie ostatniego posiedzenia sejmu. Nabijanie ludzi w butelkę to ich specjalność.

Daria P31.03.2020 18:23

Konstytucja? Kto ją złamał ten bandytą jest i wszystko w temacie. Może rządzić każdy kto jest przyzwoity lecz nie bandytą.

RSH31.03.2020 16:57

Serio tylko osoby bez wyobraźni chcą zorganizowania tych wyborów. Trzeba tych ludzi wyszkolić w komisjach, co jak ktoś kichnie w takim lokalu wyborczym? Chyba każdy ucieknie. Ale to jest pryszcz. Każą nam zostać w domach, ale iść na wybory, chcieliście pisowcy komuny, degeneracji to macie. Jesteście przekupieni kasą i to przyznajcie, przyznajcie przed sobą, że kochacie PRL, Rosję i metody ubeckie zarządzania państwem.

Gość31.03.2020 16:39

Wyborcy, nie politycy, też chcą przesunięcia terminu wyborów do sierpnia 2025 roku. BYłoby super, spokojnie i fajowo!!!

Bardzo brutalny kibic31.03.2020 16:30

Jak uruchomią wybory internetowe to jak dla mnie wybory mogą być nawet dziś.

ogon leżymy 31.03.2020 14:33

Wybory muszą się odbyć w terminie bo tak sobie życzy lud i wyborcy.

Gość31.03.2020 14:26

PO to dno dna tam naprawdę od głąba do głąba nawet później też nie wygracie wyborów nie oglądaj TVN u nie pozbawiaj mózgu tlenu

Pokaż wszystkie opinie (22)