Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
1 kwietnia 2020

Duży poziom absencji w JSW i spadek wydobycia

 Duży poziom absencji w JSW i spadek wydobycia
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa podjęła działania mające na celu zabezpieczenie pracowników przed wirusem COVID-19. Wdrożono również plan awaryjny dla zapewnienia ciągłości produkcji.

W JSW wprowadzono trzyzmianowy system pracy oraz zmieniono czas pracy. W ten sposób ograniczono kontakty pomiędzy pracownikami poszczególnych zmian. W tym czasie odnotowano nieobecności pracowników na poziomie ok. 30 %. Przełożyło się to na spadek wydobycia węgla o ok. 40 %.

- W ocenie Zarządu Spółki, spadek produkcji nie ma jednak wpływu na gotowość JSW do bieżącej realizacji zawartych kontraktów handlowych, w tym również dostaw węgla do koksowni należących do Grupy JSW, ponieważ zapasy węgla pozwalają na bieżącą realizację tych kontraktów. Podobnie poziom produkcji i zapasy koksu są wystarczające do wykonania kontraktów w segmencie koksowym - informuje JSW.

Do spółki docierają informacje o ograniczeniach kontraktów na sprzedaż węgla z powodu ogłoszenia przez odbiorców działania tzw. siły wyższej. Do czynników, które mogą zakłócić lub uniemożliwić działalność grupy kapitałowej, JSW zalicza możliwość ograniczenia transportu kolejowego lub morskiego.

- Ocena została dokonana zgodnie z najlepszą wiedzą JSW na dzień sporządzenia niniejszego raportu bieżącego. Rzeczywista skala przyszłych skutków epidemii koronawirusa COVID-19 i ich wpływu na działalność oraz na sytuację finansową, operacyjną i perspektywy Spółki i Grupy JSW jest obecnie nieznana i niemożliwa do oszacowania oraz uzależniona od czynników, które pozostają poza kontrolą JSW i podlegają dynamicznym zmianom - informuje JSW.

Spółka podkreśla, że na bieżąco monitoruje sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się konronawirusa i podejmuje wszelkie działania mające na celu minimalizację negatywnych skutków pandemii i zapewnienie ciągłości działania grupy JSW S.A.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa

Prezydent Hetman zakażona koronawirusem Prezydent Hetman zakażona koronawirusem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (72)
Xxx06.04.2020 16:21

Brak zawsze wydobycia byl i dyrekcja zawsze razem ze spolkami beda narzekac ze malo.wiecznie malo. A na L4 madre osoby ida zeby sie nie zarazic wirusem. Do szoli po ilu wchodzi?? Po 3 pracownikow wcale nie jest bardzo prawdopodobne zarazeniem nawet w szoli. Tam w zyciu nie bedzie odstepu 1.5m. Jak kazda branza gornictwo upadnie i musi sobie z tym poradzic. Spadek na gieldzie nie unikniony

akcjonariusz03.04.2020 14:09

najwazniejsze, ze 100% wyplacone, podejrzewam, ze 50% z tych co sa na absencji znajduja sie na niej nienaleznie, zwyczajnie oszukujac.

Potem nie placzcie , ze chcecie kolejne podwyzki, bo jak tak dalej bedziecie robic, to zamkna Was w pizdu i tyle.

DFG03.04.2020 12:49

abscencje w tej sytacji to raczej normalna kwestia, spadek wydibycia też, ważne, żeby zakłądy nie stanęły

kat03.04.2020 12:08

cały czas wylewacie żale i pomyje, a chodzi przecież o spokój, bo inaczej panika nas zje

RYL03.04.2020 8:44

DLatego najlepiej byc w domu a nie w pracy macie wybór L4,opieka,Urlop.........

Gall03.04.2020 8:01

Niby wszyscy dolowcy mają na 6 h a to wcale nie prawda na Szczyglowicach md4 pracuje na 7.5 h przy czym reszta kopalni się z nich śmieje

Mamuśka 02.04.2020 21:24

Taaa,wydobycie najważniejsze.Najwiekszy pomór to właśnie na kopalniach będzie,róbcie nadal i przynoście do domów syf,zarażajcie żony,dzieci,K...a ryle wiem że metan te sprawy,ale zero logiki?na prawdę?

G-202.04.2020 19:56

Ludzie złoci jak by wam wypłacili premie po 10tyś. Na łeb to by wszystko grało. Też jestem pracownikiem oddz. wydobywczego i boję się o swoje zdrowie i rodziny ale gdy zakład stanie to co wy wtedy zrobicie ( L- 4 pierwszy miesiąc 100% Ale pozostałe będzie ZUS szkubał jak się da i co Państwo wam pomoże jak będzie taka sytuacja jak w Włoszech " Srajcie dalej do swojego gniazda" Pozdrawiam

Córkosyn02.04.2020 19:32

Janusz Tracz, jakbyś miał taką szpetną żonę jak niektórzy, to też byś wychodził z domu o 4.00.

Czestmir02.04.2020 19:05

Boryński, to po staro-mołdawsku ?

Pokaż wszystkie opinie (72)