Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
Wesele w Dąbrówce
1 kwietnia 2020

Duży poziom absencji w JSW i spadek wydobycia

 Duży poziom absencji w JSW i spadek wydobycia
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa podjęła działania mające na celu zabezpieczenie pracowników przed wirusem COVID-19. Wdrożono również plan awaryjny dla zapewnienia ciągłości produkcji.

W JSW wprowadzono trzyzmianowy system pracy oraz zmieniono czas pracy. W ten sposób ograniczono kontakty pomiędzy pracownikami poszczególnych zmian. W tym czasie odnotowano nieobecności pracowników na poziomie ok. 30 %. Przełożyło się to na spadek wydobycia węgla o ok. 40 %.

- W ocenie Zarządu Spółki, spadek produkcji nie ma jednak wpływu na gotowość JSW do bieżącej realizacji zawartych kontraktów handlowych, w tym również dostaw węgla do koksowni należących do Grupy JSW, ponieważ zapasy węgla pozwalają na bieżącą realizację tych kontraktów. Podobnie poziom produkcji i zapasy koksu są wystarczające do wykonania kontraktów w segmencie koksowym - informuje JSW.

Do spółki docierają informacje o ograniczeniach kontraktów na sprzedaż węgla z powodu ogłoszenia przez odbiorców działania tzw. siły wyższej. Do czynników, które mogą zakłócić lub uniemożliwić działalność grupy kapitałowej, JSW zalicza możliwość ograniczenia transportu kolejowego lub morskiego.

- Ocena została dokonana zgodnie z najlepszą wiedzą JSW na dzień sporządzenia niniejszego raportu bieżącego. Rzeczywista skala przyszłych skutków epidemii koronawirusa COVID-19 i ich wpływu na działalność oraz na sytuację finansową, operacyjną i perspektywy Spółki i Grupy JSW jest obecnie nieznana i niemożliwa do oszacowania oraz uzależniona od czynników, które pozostają poza kontrolą JSW i podlegają dynamicznym zmianom - informuje JSW.

Spółka podkreśla, że na bieżąco monitoruje sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się konronawirusa i podejmuje wszelkie działania mające na celu minimalizację negatywnych skutków pandemii i zapewnienie ciągłości działania grupy JSW S.A.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW rozmawia z bankami w sprawie finansowania JSW rozmawia z bankami w sprawie finansowania

Rekordowe wyniki JSW. Zysk na poziomie 1,85 mld zł Rekordowe wyniki JSW. Zysk na poziomie 1,85 mld zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (72)
Xxx06.04.2020 16:21

Brak zawsze wydobycia byl i dyrekcja zawsze razem ze spolkami beda narzekac ze malo.wiecznie malo. A na L4 madre osoby ida zeby sie nie zarazic wirusem. Do szoli po ilu wchodzi?? Po 3 pracownikow wcale nie jest bardzo prawdopodobne zarazeniem nawet w szoli. Tam w zyciu nie bedzie odstepu 1.5m. Jak kazda branza gornictwo upadnie i musi sobie z tym poradzic. Spadek na gieldzie nie unikniony

akcjonariusz03.04.2020 14:09

najwazniejsze, ze 100% wyplacone, podejrzewam, ze 50% z tych co sa na absencji znajduja sie na niej nienaleznie, zwyczajnie oszukujac.

Potem nie placzcie , ze chcecie kolejne podwyzki, bo jak tak dalej bedziecie robic, to zamkna Was w pizdu i tyle.

DFG03.04.2020 12:49

abscencje w tej sytacji to raczej normalna kwestia, spadek wydibycia też, ważne, żeby zakłądy nie stanęły

kat03.04.2020 12:08

cały czas wylewacie żale i pomyje, a chodzi przecież o spokój, bo inaczej panika nas zje

RYL03.04.2020 8:44

DLatego najlepiej byc w domu a nie w pracy macie wybór L4,opieka,Urlop.........

Gall03.04.2020 8:01

Niby wszyscy dolowcy mają na 6 h a to wcale nie prawda na Szczyglowicach md4 pracuje na 7.5 h przy czym reszta kopalni się z nich śmieje

Mamuśka 02.04.2020 21:24

Taaa,wydobycie najważniejsze.Najwiekszy pomór to właśnie na kopalniach będzie,róbcie nadal i przynoście do domów syf,zarażajcie żony,dzieci,K...a ryle wiem że metan te sprawy,ale zero logiki?na prawdę?

G-202.04.2020 19:56

Ludzie złoci jak by wam wypłacili premie po 10tyś. Na łeb to by wszystko grało. Też jestem pracownikiem oddz. wydobywczego i boję się o swoje zdrowie i rodziny ale gdy zakład stanie to co wy wtedy zrobicie ( L- 4 pierwszy miesiąc 100% Ale pozostałe będzie ZUS szkubał jak się da i co Państwo wam pomoże jak będzie taka sytuacja jak w Włoszech " Srajcie dalej do swojego gniazda" Pozdrawiam

Córkosyn02.04.2020 19:32

Janusz Tracz, jakbyś miał taką szpetną żonę jak niektórzy, to też byś wychodził z domu o 4.00.

Czestmir02.04.2020 19:05

Boryński, to po staro-mołdawsku ?

Boryński hanys02.04.2020 14:55

Co to za godka. Konkrety kaj som?
Dali bysita ludzią maski i brele albo gogle albo te przybice to coś kolwiek chroni a nie ino sie chwalicie jak fajno jest w jsw a ilu puszczacie na gruba co kasłają albo katary mają a te gupole to gadajo że to ino letkie przeziebieni.
No to na co takie cyrki z tymi termomytrami na bramie no chopy puknijta sie w te łepetyny. A sztajgry i inne to widzom dobrze i co bierom do roboty takich co som przeziembieni zamiast i gonic. Wiec ta cało godka jest ino aby była godka

Janusz Tracz do Lokator 01.04.2020 21:5402.04.2020 13:39

nie zabieraj glosu matole w temacie gdzie nie masz o czyms pojecia bo po wpisie widac ze zbyt duzym bystrzakiem to ty nie jestes!

hehe02.04.2020 13:34

kiedy płaca wyngiel i wiela?

Max02.04.2020 13:15

do erko.ty potrójny dęmbolu,nie mówie o opiece tylko l-4.założ sobie bryle +10 jak nieumiesz czyta

Md302.04.2020 7:42

Panowie w tym czasie można szybko rozwikłać wasze bolączki. Nie podoba się praca na kopalni? Ty wypie. Do Biedronki robienie koło dupy własnemu zakładowi w sobie kryzysu... No trzeba być idiotą za ciężko? Idź na rewir, pieniążki się podobają a jak trzeba się poświęcić i coś zrobić by utrzymać swoje miejsce pracy to jest Wielki ból dupy. Każdy kto pisze takie bzdury powienem zostać zwolniony dyscyplinarnie za szerzeniem defecyzmu...dziwi mnie że macie problemy z tym... Tak się martwcie o zazębianie a chlanie pod sklepem czy barem piwska to już jest ok? Bez poważania MD3

do wszystkich normalnych myślących, panowie nie dajmy zamknąć kopalni. Róbmy co się da żeby je utrzymać.

podpis02.04.2020 6:45

do zmartwiony i inni : idź na l4 jak się boisz ;) albo zgłoś kierownikowi, sztygarowi... Ja osobiście jestem zadowolony i zaskoczony z obostrzeń i zabezpieczeń. Wiadomo, że tępego ryla żadne zarządzenie nie ruszy... Trzeba mieć też olej w głowie i instynkt zachowawczy.

Jarosław L02.04.2020 6:39

Oczywiście geniusze z zarządu wpadli na genialny 3 zmianowy pomysł, ludzie spotykają się z zmianą przed brana w drodze na kopalnie a dozór jeszcze w biurach. O podziałach, zjeździe czy łaźni już wszystko zostało napisane zero jakichkolwiek norm zalecanych przez GIS. Ale za to za maski karać co nic nie dają, dozór odpowiedzialny za wszystko a BHP pozamykane w biurach tylko z kamer łapią. Jak odkryją jeden przypadek na kopalni to co najmniej 2 zmiany na kwarantannie nie ma innej możliwości za dużo kontaktu. Budryk w grobie się przewraca.

Md402.04.2020 5:54

A co z rewiarantami lebrami którzy w czasie zwolnienia lekarskiego urządzają sobie szaleństwa na parkingu na boryni
Gdzie jest kierownictwo kopalni
Wstyd wstyd że takich ludzi trzymają w pracy

Hajer02.04.2020 5:25

Tak tak tak.... Niby trzy zmiany po 6h.... Budryku odział G3 ściana BW3 przybieranie, G1 ściana B12 (pozdro Szadok ./.) to samo. Ludzie mieli się mijać z zmianami a jest tak że nocka przychodzi na łaźnie gdzie ludzi z ranki jest masa. Po co ta cała gadka i te filmy....

ryl02.04.2020 5:16

miało nie być wchodzenia przed 5.20, a tak jak kolega poniżej napisał 4.30-4.45 sznur aut i ludzi.... idioci!

Ryl w masce 02.04.2020 0:44

Wydobycie to się zacznie bo to co na zwałach już chinolom sprzedaliśmy JSW w górę a ryle pisać się na weekend bo węgiel potrzebny od zaraz. Żadnych postojówek nie będzie bo to wiąże się z końcem branży ogarnijcie się lebry :D

Chłop z borynie02.04.2020 0:19

Ile bedziecie nami orać Pństwo dyrektorstwo??????
Do ostatniego ryla i powierzchniowca??????
Co z załogami z przeróbki mgazynów pralni łaziennymi, z firm itd no oni wszyscy som ludzie.
Kiedy zrobicie postojowe jak wam po jednym robolu zostanie na oddziele???

Pracownik Borynia02.04.2020 0:08

Dajta wy se spokój z tym przechwalaniem co wy zrobiliście żeby nas zabezpieczyć w czadie pandemi. Fajno się czyta i opowiadacie to ale już tak fajno ni ma na grubie. Chopy sie mijajo, stoja obok siebie na tych łaźniach przy hokach, smarkajo, kaszlom, plujom. A i som tacy co som niby to przeziembieni a do roboty chodzo i jak to sprawdzajo ta temperatura na bramie ze ich do roboty puszczajom ilu takich wlazuje na gruba. A dozór też widzi a ich do roboty dopuszczo. Dajta wy pokoj z tym waszym chwalyniem sie. Bedziemy dupać aż nie padniemy jak muchy. Oddać życie za wydobycie

Zmartwiony01.04.2020 23:57

Ten artykuł to w części brednia. Co z tego że na jednej z kopalń są dozowniki z płynem dezynfekującym skoro są one często puste, co z tego że żekomo jest prowadzona dezynfekcja skoro osoby ktore ją mają przeprowadzać robią to nieumiejetnie niedokładnie i na zasadzie aby było a jest bo coś tam gdzieś tam psikłem choć byle jak ale jest a za chwile przyjdzie kilka osób dotknie tam i ówdzie nie zdesynfekowanymi rękami. Pozatym zmiana godzin pracy nie wiele daje skoro nadal na łaźni spotykają sie rozpoczynający i kończący pracę na zmienie rannej. Ponadto co z pomiaru temperatur skoro są kolejki przed bramami i problem z zachowaniem odstępu KOMPLETNY BRAK ORGANIZACJI I POSTAWA PRACODAWCY NA ZASADZIE MA BYĆ SĄ ZALECENIA WIEC JEST A ŻE JE WYOEŁNIAMY NIE UDOLNIE I SĄ KIEPSKO ZORGANIZOWANE TO.. HMM ALE JEST BO MA BYĆ TO ŻE BYLE JAK SIĘ WYTNIE

Lee01.04.2020 23:47

Jsw potrzebuje prawdziwych menagerow. Volvo uratowali Chińczycy, Opla Francuzi a kopalnie w Silesia Czesi. Leo Beenhakker przywrócił wiarę w polską piłkę nożną. Może trzeba prezesa z Chin albo Czech? Ile można tworzyć analizy, raporty i udawać, że w jsw jest dobrze? Bogdanka ma ponad 300 milionów zysku, a to tylko jedna kopalnia!

domin01.04.2020 23:18

Dziwne-20:24 :Wprowadzając turnusy pójdziemy na dno. Jsw nie jest firmą zatrudniającą 200 ludzi tylko ponad 20 tysięcy. Postojowe nawet okrojone trzeba będzie wypłacić. Węgiel nie będzie się sypał, wiec nie zarobimy. Rządzący pis nie pomoże bo sam ledwo zipie. Kasa państwa prawie pusta, bo co to 50 miliardów zł. Tarcza dla przedsiębiorców jest z dykty jak całe państwo pis. Wyobraź sobie że z twoich podatków i podatków przedsiębiorców wypłacane są: bieżące emerytury, całe 500 +, dodatkowa emerytura, cała biurokracja urzędy itp. - ty to utrzymujesz. I teraz poczytaj ile firm już zawiesiło działalność z uwagi na obecną sytuacje. Pińsetplus może styknie do czerwca, dlatego na siłę chcą wybory robić 10-tego. W lipcu ludzie wyjdą na ulicę.

Wnp01.04.2020 23:07

Na portalu WNP.pl nijaki zwiazkowiec już wyciąga ręce do państwa. Oczywiście po kasę dla górnictwa. Który to już raz???

Mariusz01.04.2020 22:05

Łeb se zamknijcie nie kopalnie

Lokator 01.04.2020 21:54

Do tracza piszesz o sobie skoro wiesz o której ludzie sa na kopalni .

ZM01.04.2020 20:39

Po wszystkim spółka da nagrody wszystkim którzy w zdrowiu przeprowadzili ja przez ten trudny okres.
W końcu ci co pracują zarobiliby ciut więcej od kombinatorów. Ci naprawdę chorzy na pewno by się na to nie obrazili.

Dziwne01.04.2020 20:24

Zamiast wprowadzic turnus po 2 tyg czekaja nie wiadomo na co!!!

Janusz Tracz 01.04.2020 19:40

zająć sie tymi co debilami co o 4.20 rano juz sa na kopalni, kto ich wpuszcza?? po to jest 6h zeby zmiany sie nie zazebialy a kretyn jeden z drugim juz sie przebiera na lazni , a o 5 to juz z parkingu ciezko wyjechac bo taki ruch, co za matoly, ryl to jednak ryl, tepy bedzie zawsze

Am 50 01.04.2020 18:39

A na łaźni i pod prysznicem ludzi multum

nj01.04.2020 18:02

zamknąć kopalnie wegla jest dość na zwałach

nm01.04.2020 18:00

zlikwidować kopalnie nie ryzykować

Gosc01.04.2020 17:54

Jedni na rewirach chodzą na cholda kraść,nawet dzisioj

Basia01.04.2020 17:27

A po szychcie górnicy idą sobie na piwko do budki i stoi ich tam setka stłoczeni jeden na drugim i nikt nie reaguje a takie obostrzenia.gdzie policja ja sie pytam.jak tak robią na boryni to ciekawe jak na innych kopalniach?

Gość01.04.2020 17:24

Okazuje się że spółka zatrudnia za dużo pracowników bo kupa ludzi na rewirach i opiekach a wszystko idzie.

miner 01.04.2020 17:13

Jakie głupoty.! absencja nie jest powodem spadku wydobycia, to celowe i zamierzone oraz chyba przemyślane działanie włądz spółki. Węgla dość na zwałach a jechanie ścianami na maxa w czasie zagrożenia że załoga musi iśc na kwarantanne byłoby złe, bo kto by te ściany zabezpieczył. ?
Na Zofiji połowa wydobycia pracuje teraz przy zbrojeniu-likwidacjii bo fedrować nie trza.

hanys01.04.2020 16:15

Kiedy placo.

Chory01.04.2020 16:02

Absencja mała A jeden nie normalny na zwolnieniu lekarskim urządza sobie na parkingu drifty swoim doggem I nikt nic z tym nie zrobi A uczciwie pracujący górnicy chodzą sumiennie do pracy i się narażają na swoje zdrowie i dyrektor nic z tym nie zrobi
Jaki z tego morał trza iść na l4 i mieć w nosie cała tą borynie

Sasiad01.04.2020 15:41

Na boryni chłop na zwolnieniu lekarskim sobie drifry urządził policja to.odcholowała I dalej sobie rewieruje taka oto JSW ma pracowników

tomek 01.04.2020 15:30

Obecnosc pracowników nie ma zadnego powiazania z wydobyciem. Prawie kazda kopalnia ma przykazane ze ma ograniczyc wydobycie ze wzgledu na brak zbytu. Ograniczenie wydobycia to przewaznie 60 - 70 % narzucone z góry !

Janusz01.04.2020 15:27

Na Boryni też powinni pozbyć się wiecznie migających się pracowników z uprawnieniami emerytalnymi.

Ryl01.04.2020 14:59

Złapcie się za robotę nieroby jedne, a nie wiecznie skomlacie...jak was zazdrość rozpiera to nie czytajcie o nas artykułów i nie podglądajcie jak się wozimy...tyle banków macie w koło, bierzcie pożyczki to będziecie tak samo jak my lordami

Gość01.04.2020 14:42

Bedzieta leżeć i kwiceć...

Erko01.04.2020 14:40

DO MAX. TY dęmbolu to ZUS dał ludziom dodatkowe dni opiekii żeby zmniejszyć ilość ludzi w zakładach to co bedą sprawdzać.

Ja01.04.2020 14:37

Do Górnik: Lepiej żeby kilku leni było na L4 ,a reszta przypuszczam miała jakąś infekcję i żeby nie narażali reszty załogi.

Pracownik JSW01.04.2020 14:32

Najwyższy czas w tej ciężkiej sytuacji wskazać pracownikom przeżeraczom wysokich pensji z Bzia, że już czas kierować się na emerytury. Większość głównych inżynierów na Bziu to panowie od dawna z wiekiem emerytalnym! ....włącznie z gównym mechanikiem szybowym do spraw inwestycji na Bziu! Brać się w końcu za tych nierobów emerytów!

Do Kingi01.04.2020 14:15

Podaj jeszcze ich numery butów to będziemy wiedziec o kogo chodzi

Tajniak01.04.2020 14:15

Niech sie wezma za nierobowco siedza na powierzchni a szychty dolowe maja pisane znam takich ludzi

Alojz01.04.2020 14:14

Niech się cieszą że więcej pracowników JSW nie poszło na L4.

Hji01.04.2020 14:11

czwartą zmiane rozwolili i hodzą papiorki zbierają pierdoły robią za pare groszy i jak ludzie mają nie isc na chorobowe jak im zmiany rozwolili
Ścianowcy i przodkowcy z 4 zmiany teraz chodzom po tyłach bez kasy

Gość01.04.2020 13:00

Górnicy robią sobie prima aprilis.

Tragedia01.04.2020 12:56

Świetne macie komentarze :( Polak Polakowi !!! Wstyd zapraszam na dół!!!

Inflc47901.04.2020 12:56

Ten kryzys pokazuje ilu ludzi w kopalni jest potrzebnych... Jeśli nie ma 30 procent pracowników, a firma potrafi dalej pracować bez postoju, to znaczy, że są niepotrzebne etaty. Potem przyjdzie taki ryl do biedronki i panisko wielkie goni te kobietę od regału do kasy, no bo jemu się spieszy... Znajomy sztygar z przeróbki opowiadał kiedyś, że pracownicy dołowi to słabe ogniwa. Bo jak za karę czyscili przerobke, to miekli po kilku dniach. Taka ciężka praca tych górników, że później prawie każdy emeryt roboty szuka...

Max01.04.2020 12:50

zus powinienen sprawdzać l-4 symulowane.Tacy ryle twardziele a wirusa śie boją.hahahaha!

Kinga01.04.2020 12:48

Górnicy dobrze się bawią taki jeden chudy wysoki i jego konkubina też chuda wysoka bordowe włosy jakoś dziennie podchmieleni mieszkają na wrocławskiej całymi dniaami kursują od rana do wieczora po piwo do sklepu piekarnia jedynka i z powrotem czasem wejdzie ten górnik odlać się do piwnicy do klatki po drodze oczywiście jest na L4 acha nie zapomnijcie wypłacić załodze deputatu jak przeżrać wszystko to wszystko.

Górnik pz01.04.2020 12:47

Odwołano Ministra Gawędę i zarząd już się tłumaczy. Absencja 30% ? Powinna być 50% albo więcej dla bezpieczeństwa pracowników. Wydobycie? Sprzedać to co leży na zwałach a na wydobycie przyjdzie czas.

Gość01.04.2020 12:37

może by tak wszystkich emerytów zwolnić z pracy niech wszyscy co mają prawa niech siedzą w domu . Albo pracujesz albo zrzekaj się praw do emerytury ciężkie czasy nadeszly

Ryl01.04.2020 12:28

Logicznym chyba jest jak się redukuje dobowy cykl z 4 zmian do 3 ze produkcja spadła.

Górnik01.04.2020 12:28

Ci to teraz siedza na zwolnieniu powinni mieć w pierwszej kolejnosci rozwiązaną umowe o pracę, Najwieksze cwaniaki sie śmieją że na L4 lepiej wychodza niż CI co uczciwie pracują.

tak tam01.04.2020 12:24

Koronawirus? A kąpiel pod prysznicami po dwie osoby bo połowa pryszniców nie działa.

Tylko wydobycie01.04.2020 12:16

Wyciągnąć konsekwencje od lebrów na lewym L4 ! Inni pracują a te księżniczki wystraszone koronawiruskiem pouciekały . Oby was posprawdzali i pozwalniali lewusy .

Ralph01.04.2020 11:57

Dopóki politycy i zz będą decydować o przyszłości polskiego górnictwa, dopóty będzie ono kulą u nogi gospodarki. Górnictwo musi ( w końcu) być całkowicie prywatne, żeby na zdrowych, rynkowych zasadach konkurować i obniżać koszt wydobycia. Dlaczego robicie zakupy w biedronce i Lidlu a nie w sklepie na osiedlu? Dlaczego górnik w aldi kupuje masło z Niemiec zamiast mlekovity? Bo za tą samą cenę ma 50 gram masła więcej. Proste jak cep. Dlaczego więc nie można kupować węgla z Rosji, Czech lub nawet dalekiej Australii?? Decydenci polityczni muszą w końcu zrozumieć, że nie da się ciągle ratować górnictwa poprzez sypanie kasy z innych ( dochodowych) spółek. Górnictwo musi utrzymać się samo albo upaść!

Prawda i tylko prawda uratuje ten sektor. Prawda jest taka, że trzeba zmienić mentalność pracowników, zmniejszyć zatrudnienie i skończyć z dojnymi spółkami. Radykalnie wprowadzić system płac oparty o części ruchome i stałe. Zrewidować ilość stanowisk niezwiązanych z produkcją i maksymalnie ograniczyć koszty obsługi informatycznej (np. Darmowe Systemy Unix zamiast płatnych MS). Można pisać i pisać, przykładów ograniczenia kosztów jest mnóstwo. Tylko kogo to obchodzi? Niebawem wypłacą "węgiel" potem jakoś to będzie... A jak nie, to heja na Warszawę...

icek01.04.2020 11:23

Proponuje nieśmiało spółkom górniczym wstrzymać niektóre inwestycje. ;)

Głos warszawski 01.04.2020 11:05

Jedyna szansa na zamknięcie nierentownych kopalń . Górnicy w tej sytuacji co najwyżej mogliby protestować na balkonach swoich domów . Ale niestety przed wyborami zostawią ich w spokoju

jano01.04.2020 11:00

Kopanie też mogłyby pomyśleć o załodze, np. uruchomić fundusz socjalny dla potrzebujących, pkzp może też zadziałać- np. zawieszenie w spłacie rat na 3 miesiące.

Bardzo brutalny kibic01.04.2020 10:56

Bardzo dobra informacja. Akcje na 7-8 zł i w ciągu roku kupuje mieszkanie.

egon01.04.2020 10:47

Pgg sięgnie dna. Może teraz dojdzie tam do prawdziwej restrukturyzacji, a nie jak zwykle kombinowania, łączenia, rozdzielania, zamykania itp.
Nie rozumie jednego. Dlaczego już teraz zarządy spółek oraz ZZ nie wystąpią do rządu o zawieszenie obciążeń podatkowych i wielu innych, by chronić miejsca pracy. Pewnie czekamy, aż spółki będą miały nóż na gardle i zaś sięgną do kieszeni górników.
Niestety zarządzający spółkami górniczymi nie nadają się do zarządzania. Od kilkunastu lat ta sama ekipa bawi się w górnictwo. Jak się przejadłeś w pgg to pójdziesz do tauron wydobycie, albo jsw. Tak się to kręci...

Maniek z Mazurskiej01.04.2020 10:38

Tia.

Teraz nieudolne rządzenie spółką zwali się na koronawirusa. Przepełnione zwałowiska z węglem również.

A wcześniej? Czym wytłumaczyć o wiele wcześniej pogłębiającą się zapaść w JSW? Złymi fazami księżyca?

Gość01.04.2020 10:21

Zaczyn się, a mieli kasę na ciężkie czasy to przeżarli - Niech się zarząd dalej słucha związkowców i inżynierów po kursach dla opóznionych w rozwoju - pójdą razem na dno!