Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°12°
1 kwietnia 2020

"Robią sobie wycieczki do sklepów w czasie epidemii"

"Robią sobie wycieczki do sklepów w czasie epidemii"
fot. pixabay

Mimo rozszerzającej się epidemii koronawirusa, także w Jastrzębiu, niektórzy mieszkańcy nie do końca poważnie podchodzą do tej sytuacji. Bywa, że urządzają sobie wycieczki do sklepów.

- Pracuje w jednym z dużych marketów. Obserwują ludzi, jak całymi rodzinami, biorąc dzieci, robią sobie wycieczki do sklepów. Czy kupowanie ziemi do kwiatków, mebli ogrodowych lub węgla na grill jest zaspokajaniem swoich niezbędnych potrzeb? - relacjonuje jedna z pań pracujących w jastrzębskim markecie.

Epidemiolodzy apelują do wszystkich, aby swoje wyjścia ograniczyć do minimum. Wyjścia do sklepów nie powinny być rodzinną rozrywką, tylko niezbędną koniecznością.

We wtorek, premier ogłosił kolejne obostrzenia mające zatrzymać szerzenie się koronawirusa. Liczba klientów w sklepach, również wielkopowierzchniowych, będzie limitowana. Na sali sprzedaży będą mogły przebywać 3 osoby przypadające na jedno stanowisko lub kasę.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tylko 35 górników zakażonych w JSW Tylko 35 górników zakażonych w JSW

Wymazobus kończy pracę. Miasto zapłaciło 95 tys. zł Wymazobus kończy pracę. Miasto zapłaciło 95 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (45)
Gość02.04.2020 23:44

Ponad 30 osób zarażonych w Wodzisławiu Śl.od jednego pacienta

Erwin Zielonka02.04.2020 18:35

I po co niektórzy są złośliwi wobec siebie wzajemnie od tego nie będzie nam lepiej a Chiński wirus to nie nasza wina.

Anal Iza02.04.2020 17:57

@my też
"No cóż drodzy bracia i siostry do urn do urn!"

Do tac, do tac.

my tez02.04.2020 17:12

"Zmiany, wprowadzone na okres do odwołania, przypadają na okres Wielkanocy - najważniejszego święta chrześcijańskiego, gdy obchodzone jest zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W Niedzielę Wielkanocną każdy katolik musi uczestniczyć we mszy - inaczej naraża się na grzech ciężki, chyba że biskup udzieli mu dyspensy"
No cóż drodzy bracia i siostry do urn do urn!

Moherowy beret02.04.2020 17:07

Czy będą jakieś ułatwienia dla katolików podczas oglądania mszy w tv? Bo chciałam rzucić na tacę ale jakoś telewizor nie przyjął? Ktoś mi powie jak mam wesprzeć biednych księży?

Sprawdziliśmy02.04.2020 15:31

Nie jest to prawdą.

ksk do erwin02.04.2020 14:46

Erwin Zielonka od 12 kwietnia wchodza nowe przepisy
"Tydzień później PiS najwyraźniej zmienił zdanie - zgodnie z nowym rozporządzeniem wspomniane ograniczenia obowiązują tylko do 11 kwietnia. Od kolejnego dnia, czyli od 12 kwietnia - Wielkiej Niedzieli - przepisy ulegają zmianie. Od tego dnia we mszy jednocześnie będzie mogło uczestniczyć aż 50 osób, tym razem włączając w to księży lub pracowników domów pogrzebowych, czyli aż 10 razy więcej osób."

Erwin Zielonka02.04.2020 13:29

Ksk ale to nieprawda co piszesz niema żadnego poluzowania nawet na pogrzebie może być tylko osób oprócz księdza i grabarzy

Erwin Zielonka02.04.2020 12:18

Dużo nie trzeba a słabi psychicznie już atakują innych że są tacy a tacy.Po kilkunastu latach okazało się że dobrze że odbyłem służbę wojskową bo doskonale jeszcze pamiętam jak obsługuje się kałasznikowa i jeśli będzie trzeba stane w obronie słabszych.

ksk02.04.2020 12:07

od 12 kwietnia rząd luzuje obostrzenia odnośnie mszy św. zwiększając maksymalną liczbę uczestników z 5 do 50 więc wytłumaczcie mi dlaczego w dyskoncie może być maksymalnie 18 osób skoro na mszy będzie 50 staruszków się zarażać przez godzinę.

Pokaż wszystkie opinie (45)